preprosta sinteza amfetamina

strannik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 22, 2023
Messages
6
Reaction score
8
Points
3
Dober dan! Vnaprej se opravičujem za svojo angleščino. Do zdaj se je pojavil nov predhodnik, ki omogoča proizvodnjo amfetamina v samo eni uri. Ta predhodnik je alfa-metilprepanamid. CAS: 7499-19-6
6xFuRi5p4f


Natrijev hidroksid (alkalija) 3 kg Brom 1,5 kg (0,5 l) Petroleter 1 l Aceton 5 l Žveplova kislina hcl 1 l Lakmus Vzamemo 3 kg alkalije (natrijev hidroksid), raztopimo v 3 litrih vode, reakcija je ezotermna, ne vlivamo vsega naenkrat, ampak postopoma, voda lahko zavre. Nato raztopino alkalije ohladimo. Pozor!!! Pred reakcijo je treba alkalno raztopino ohladiti na temperaturo približno 0 stopinj Celzija! Potrebno je delati z mešanjem - reaktor, mešalo itd. V alkalno raztopino, ohlajeno na 0 stopinj, počasi vlijemo 0,5 litra broma, pri čemer mora raztopina nujno ostati brezbarvna ali rumenkasta, po dodajanju celotne količine broma v raztopino vlijemo propanamid in jo med mešanjem počasi segrevamo. Pri temperaturi 80-90 stopinj pride do reakcije, raztopina postane motna zaradi sproščene baze. Mešamo še 5-7 minut, ohladimo na sobno temperaturo, prilijemo 1 liter petroletra in še naprej mešamo. Ločimo zgornjo eterično plast. Nato standardno kisamo z žveplovo kislino, to pomeni, da vlijemo malo ali kapljamo žveplovo kislino, dokler pH ne postane 5,5-5, če se zgosti, lahko razredčimo z acetonom. Nato dobljeno zmes stisnemo skozi vakuum in prašek speremo z acetonom.

Brom lahko nadomestimo z natrijevim hipokloridom
 
Last edited:

strannik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 22, 2023
Messages
6
Reaction score
8
Points
3
popravki
CAS 7499-19-6 Benzen propanamid (2-metil-3-fenilpropanamid)

2NaOH + Br2 → NaBr + NaBrO + H2O
natrijev hipobromid se lahko nadomesti z natrijevim hipokloridom
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Skoraj. To je Benzenepropanamide, a-methyl- manjkala bi vam metilna skupina na verigi z Benzene Propanamide, CAS in 2-methyl-3-phenylpropanamide je sicer pravilno. Izgleda zelo podobno fenilalaninu...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Meni neumno, to je videti kot Amid iz Helionala seveda. Če Hoffmanova degradacija ne bi bila tako boleča...
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Pozdravljeni, ali imate kakšen recept za izdelavo 7499-19-6?
 
Top