Zgodba o uspehu podjetja SnB

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Pozdravljeni gospe in gospodje.
Prišel sem, da vam prinesem dobro novico. V nasprotju s splošnim mnenjem je še vedno mogoče uporabiti tablete PSE za stresanje in peko. Z vami bom delil osnovno znanje, ki ga bom še nadgradil.
Zdi se, da sta na voljo dva recepta za SnB. Razbral sem ju in naredil, kar se mi je zdelo smiselno. Besedilo, ki ga je pripravil Flatline, je neprecenljivo. Po neuspešnem prvem poskusu s SU-24 in titriranjem gaka sem se vrnil k risalni deski. Ne vem še točno, kakšen je najboljši način, vendar je tu to, kar sem dobil do zdaj.

1 škatla valfed 'redhots' 96*30=2880mg PSE
~150g NaOH
~50g NH4NO3 - še vedno ga lahko najdeš v hladnih pakiranjih v lekarni (vsaj jaz ga najdem)
2 baterije AA Li
brezvodni Mg2SO4
HCl - muriatna kislina "čarobna kislina"
H2SO4 - žveplova kislina "tekoči ogenj"
Metanol, aceton, IPA (če hočeš ktilizirati)
dietil eter, VM&P nafta, toluen
NaCl ali CaCl
kavni filtri, bombažne kroglice, instrumenti
Uporabil sem 1,5-litrsko stekleno steklenico Kombucha
Vir toplote

Metanol je dovolj dober za ekstrakcijo PSE iz kaše tablet. Verjetno boste želeli barvo najprej sprati z acetonom ali MEK, tega nisem storil po pomoti, vendar je vseeno izpadlo v redu. Ni potrebno, da tablete baziramo in pliniramo.
PSE in NaOH dobro zmešajte in dodajte v RV. Dodajte gorivo. Uporabil sem približno 80 ml dietiletra, 40 ml toluena in približno ~200 ml nafte. Uporabil sem 1 in pol Li trakov iz 2 baterij AA. Dodajte Li v RV. Nazadnje dodajte amonijev nitrat. Dodal sem približno 5 ml H2O, da se je začelo. Rxn se je takoj sprožil, vendar je ugasnil in ni naredil veliko, dokler ga nisem postavil na vročo ploščo. Ni se vžgal noben Li in odlično se je bronzil. Po dodajanju AN in zapiranju pokrovčka je trajalo približno 40 minut. To rxn sem zelo vznemirjal. Najprej sem ga vrtela, nato stresala. Prvo serijo topila sem dekantiral. V RV sem dodal še en odmerek svoje mešanice NPS ter malo več NaOH in AN - morda ~20 g luga in ~10 g AN ter preostalo polovico traku Li in 5 ml H2O. To sem postavil na vročo ploščo za približno 10 minut in vse skupaj močno premešal. Odlil sem ta del topila po rxn in ga dodal k prvemu delu. Oboje sem zelo dobro filtriral, kristalno čisto, nato sem dodal približno 5 g Mg2SO4, mešal in ponovno filtriral, kristalno čisto. Iz cevi, cevi, vrečke za sendviče in gumijastega traku sem pripravil generator plina. Za cev sem uporabil posodo za vlaganje purana. Na konico sem dodal kratko cev. Cev sem napolnil s ~10 g Mg2SO4 in jo zaprl s filtrom. V vrečki je bilo približno 20 g NaCl. Dodal sem približno 5 ml HCl in nato 10 ml H2SO4 ter na hitro zaprl z gumico. Na mestu, kjer je bila gumica, sem moral pritisniti, da ni puščala, sicer pa je delovalo odlično. Začelo je snežiti! Kako lep pogled. S plinom sem vsekakor pretiraval, saj se je raztopina še nekaj časa dimljala. Po približno 30 minutah sem raztopino filtriral, ujel sneg v filter in ga opral s suhim hladnim acetonom. Na koncu sem dobil približno ~1 g nečesa, kar je bilo videti kot sladkor v prahu. Vsekakor me je to opojilo. (y) Z veseljem lahko rečem, da je bil moj drugi poskus SnB uspešen. 😳

Slike:
Na začetku sem pozabil sprati rdečo prevleko s tablet.
2) Začetek RXN
3) Po 20 minutah (10 minut na grelni plošči pri nizki nastavitvi)
4) 30 minut
5) 40 minut - Li je skoraj izginil
6) Snežna krogla
7) Končni rezultati

Celotna stvar je precej enostavna, ko dobite idejo o tem, kaj točno poskušate narediti. Moje razumevanje celotnega postopka je zdaj veliko boljše kot prej. Moj prvi poskus pred dvema mesecema je bil precej drugačen od tega. Poudaril bom sliko 3 - to je tisto, kar želite doseči. "Čokoladno mleko" in "zlati BB-ji/pudelj" - verjamem, da je to trenutek, ko želite začeti stresati sranje iz njega. Plin amonijaka tudi ni šala, ...sranje. Definitivno prezračite na prostem.
Prizadeval si bom za izboljšanje donosa in kakovosti. Ne vem, ali bodo druge tablete delovale. Lahko jamčim za uspeh 30 mg "redhots" z valfedom. Tudi tablete walfed 12hr 120mg so najverjetneje dobra izbira. Dala vam bom vedeti.
Če ima kdo kaj, kar mi lahko pomaga, so dobrodošli kakršni koli nasveti ali nasveti itd. Prav tako sem pripravljen pomagati vsem drugim, ki se borijo z doseganjem uspešnega SnB. Ne bojte se me obvestiti. Veliko sreče vsem. Bodite varni! o7
 

Attachments

  • UfFd6YWw51.jpg
    UfFd6YWw51.jpg
    4.8 MB · Views: 185
  • IpS6ZuYtRW.jpg
    IpS6ZuYtRW.jpg
    3.7 MB · Views: 123
  • rRG7tzHTjD.jpg
    rRG7tzHTjD.jpg
    4.4 MB · Views: 107
  • TuYFp4PNwA.jpg
    TuYFp4PNwA.jpg
    4.2 MB · Views: 124
  • th7eWzFsqj.jpg
    th7eWzFsqj.jpg
    4.2 MB · Views: 112
  • U9ERtaZvPf.png
    U9ERtaZvPf.png
    393.8 KB · Views: 124
  • V8gNoTRfij.jpg
    V8gNoTRfij.jpg
    4.2 MB · Views: 134

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Imam vprašanje, s katerim poskušam popraviti svojo neumnost...

Med titracijo plina, ko je snežilo.. Sneg me je preveč zamotil in pena iz mešanice žveplove kisline in soli je šla skozi cev in v mešanico goriva ter prekrila ves moj met, ki se je zbral na dnu posode. Poskušal sem jo ločiti, a nič ni delovalo, bila je le zelena brozga, ki se ni mešala z gorivom in je zadrževala metan v pasti. Ni absorbiral metana. Še vedno sem lahko videl snežne kepe, vendar se tudi ni dalo ločiti. Tako sem ugotovil, da se zeleni mulj (mislim, da natrijev biaulfat) raztopi v topli vodi. Tako imam zdaj zelo rumeno, skoraj oranžno mešanico natrijevega bisulfata in meta, raztopljenega v vodi, in ugotoviti moram, kako iz nje izločiti met...

Za vsako pomoč sem zelo hvaležen!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Pozdravljen prijatelj.
Nisem preveč prepričan, kaj točno ste storili ter ČE in KAKO bi bilo to mogoče popraviti. Edina stvar, za katero se zdi, da bi lahko pomagala, je, da pH zvišate nazaj na ~13, da se vrne v obliko proste baze. Če je olje v raztopini H2O, bi se moralo izločiti in plavati na vrhu. Ponovno zbirajte z NPS 3x in plinom HCl, vendar ga tokrat ne onesnažujte s soljo itd. Če sneži, ga poberite v filter, sperite s hladnim suhim acetonom in ga lahko na tej točki uporabite, seveda ko se posuši. Po želji je možna nadaljnja rekristalizacija, vendar glede na količino ni priporočljiva.
 
View previous replies…

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Tudi sam sem razmišljal o tem, ali da bi izparil vso vodo, pustil, da se posuši, nato pa v bistvu začel znova z ekstrakcijo efedrina z metanolom. Toda ne vem, kaj bi naredil, če bi poskušal raztopiti vodo. Nekaj ga je prišlo na filter za kavo, ki ga je pojedel in je bil samo sluzasta kaša.

Mislim, da bom poskusil, kar ste mi predlagali, in zvišal PH. Hvala za vaš prispevek.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Nekaj podobnega se mi je zgodilo med mojim prvim kuhanjem RP/I2. Med uplinjanjem sem začel videti sneg in nadaljeval sem do nasičenja, vendar mi je po nekaj dodatnih uplinjanjih na dnu goriva ostala majhna rdeče obarvana faza, ki je posrkala ves moj meth. Ko sem jo poskušal filtrirati, je kar naprej jedla skozi filtre in nisem mogel ničesar rešiti. Mislim, da je ta faza nastala zaradi onesnaženja z vodo zaradi uplinjanja ali v gorivu, ali pa zaradi obojega. Preden začnete z bencinom, gorivo posušite z nekaj grami Mg2SO4 in ga dobro filtrirajte. Izdelajte cevko za sušenje in poskrbite, da boste uporabljali tudi suh HCl plin. Upam, da to pomaga in deluje... sicer nimam pojma. :confused:
 

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
No, ko sem ga razredčil v vodi, ni več tako jedek. Dvakrat sem filtriral skozi 3 ir 4 filtre in ga ni požrla, zagotovo pa tudi ni ničesar potegnila 🙃
Upajmo, da bosta dvig PH in suhi filter naredila svoje. Sporočila vam bom, kaj se bo zgodilo!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Soda bikarbona za zvišanje pH? Nisem prepričan, ali je to dobra zamisel ali ne, ne vem, ali je kje v tem primeru kakšna reakcija. Najbolje NaOH ali KOH kot zadnja možnost, če ga imate. Ali ste prvič po reakciji uporabili lug za bazo?
 

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Nisem... V postopku reakcije sem uporabil lug, po reakciji sem ga suho filtriral (lijak, 2 bombažni kroglici, 3 ali 4 kavni filtri, suha sol, še 3 ali 4 kavni filtri). Potem sem jo samo zaplinil... ali sem izpustil kakšen korak?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Ne vem, kaj mislite s stavkom "pri postopku reakcije uporabil lug" Ne vem, kaj točno ste naredili. Predvidevam, da ste zmanjšali količino efedrina ali psevdo. Če ste uporabili RP/I2 ali hipo , ste takoj po reakciji imeli met "Hl", raztopljen v vaši raztopini. Takrat morate dodati lug, da bo pH ~ 13, da boste lahko zbirali z NPS in plinom HCl. Če ste izvedli stresanje in peko, imate v reakcijski raztopini že olje s prostimi bazami in vam luga ni treba dodajati. V vsakem primeru, ko v raztopini NPS dobite metobazno olje, ga posušite z Mg2SO4 in še enkrat odlično filtrirajte. Nato plin HCl, suh, kolikor je mogoče. Filtrirajte oborino, sperite z acetonom, posušite in končano.
 

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Zmanjšal sem psevdonim, nato sem naredil SnB. Po suhem filtriranju sem ga uplinil s HCI. Med gaziranjem se je pena prenesla skozi epruveto v mojo raztopino metanske baze. Nato sem vse, kar je bilo, raztopil v destilirani vodi in zdaj sedim tukaj.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Poskrbimo za to, da terminologija postane jasna, tako da se boste lahko sporazumevali z vsemi. Psevdonim ste izločili iz tablet. Izvedli ste SNB, ki je reakcija, ki je "redukcija". Psevdoefedrinu ste odvzeli atome, da bi ga "reducirali" v d-meth. V prihodnosti suširajte in nato filtrirajte, ne filtrirajte na suho. Tehnika, opisana v TEK SNB (če predvidevamo, da ste jo prevzeli od tam), ni popolnoma neumna, vendar ni učinkovita. "Filter za kavo, 2 centimetra posušene epsomske soli, še en filter na vrhu"? Vsa ta količina Mg2SO4 ni potrebna in na ta način zagotovo izgubljate izdelek.

Če je SNB, reakcijsko raztopino enkrat ali dvakrat sperite z dH2O, ločite, ponovite itd. Zdaj posušite z Mg2SO4 (upam, da je to tisto, kar imate v mislih, ko pravite "suha sol".) Samo vržete nekaj gramov Mg2SO4 in nekaj časa mešate ter zelo dobro filtrirate. Sedaj ustvarite suh HCl plin v vašo suho raztopino NPS metanskega olja in po nekaj časa bi moral snežiti.

Enkrat ali dvakrat lahko dodate NPS nazaj v svojo reakcijsko kašo, jo segrejete in premešate, da se prepričate, da ste zbrali ves svoj reagirani psevdo. Tako lahko to storite dvakrat ali trikrat, jo posušite in vse skupaj dodate ter vse skupaj splinite. Ali pa lahko po tem, ko ste uplinili in zbrali sneg, to gorivo dodate nazaj v reakcijsko kašo in ponovite postopek (pranje, sušenje, uplinjanje, zbiranje snega, ponavljanje.) Če imate dodatne NPS, je lažje, če reakcijsko kašo še enkrat ali dvakrat operete, preden nadaljujete. Poskusite se prepričati, da ne boste ničesar pustili za seboj ali zapravili. Navsezadnje je ta psevdo težko dobiti.
 

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Da, to je vse, kar sem naredil. Nisem uporabil ravno dveh centimetrov, ampak le plast, ki pokrije dno. Vendar bom v prihodnosti filtriral in sušil ločeno. Gorivo bom še enkrat ali dvakrat pognal skozi kašo in videl, kaj lahko še izvlečem.

Zdaj bom s to mešanico, ki jo imam v vodi, poskusil, kar ste predlagali prej, da bi poskusil dobiti
 
Top