nekaj nasvetov... CAS bmk prašek zunaj 5449-12-7

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Tako smo po nekaj bojih začeli z ničemer

cas 5449-12-7 Pretvorba Dobimo fosforno kislino 75/85 ali žveplovo kislino 98..

To bom naredil zunaj, imam 1 kg natrijeve soli bmk glicidata.

Kakršni koli nasveti, nimam še nobene vrste steklovine, razen nekaj adapterjev in dvigala..

v času, ko ne mešam ali pa moj accu meša, bom nh4karbonatu dodal mravljično kislino... ali obstaja hitrejši, boljši način za pridobivanje formamida?? raztopino samo segrevam na 160c eno uro... vakuumska destilacija zdaj ni možna.

Zveni ali izgleda, kot da sem len, vendar ne morem opraviti kakšnega testa, zato bom to naredil v treh korakih. 1 kg bmk prahu -->p2p naslednjo noč destilacija s paro in priprava formamida, korak 3, leuckart

vsi nasveti so zelo dobrodošli
uporabiti posodo iz nerjavečega jekla?
hdpe za prvo pretvorbo p2p refluX je potreben v smislu donosa ali samo dodajte kislino.
Steklo bo prispelo na leackartov korak.

Hvala za vse nasvete.

Ps: sovražim ta način dela s kemikalijami, običajno uživam, ko samo opazujem reakcijo in si vzamem čas, vendar zdaj ne morem in nimam izkušenj s tem načinom.

ps: ima kdo izkušnje z natrijevim apnom in reakcijo natrijeve soli karboksilne kisline?
tako da sem dodal svoj CAS 5449-12-7 apnu v prahu ( natrijev apn je mešanica NaOH in CaO).
Povejte mi, kako naj ga premaknem na pravo mesto
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
fosforjeva kislina 85 % (75 deluje tudi z uporabo manj vode) lahko uporabite tudi HCI.

borosilikatno steklo 3.3,
Pri ravnanju s kislino ne uporabljajte posod iz nerjavnega jekla.

Pri pretvorbi BMK potrebujete refluks.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Torej ja, izgubim veliko p2p kuhanje s h20 sem spoznal
toda ali kromnikelovo železo vpliva na izkoristek?

in kaj je kemijski razlog, da mora biti fosforjeva kislina? z njo sem izdeloval aminsko sol, vendar je nikoli nisem uporabljal pri pretvorbah bmk apaan p2np.
če to veste, bom hvaležen, če boste to delili. ;)
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
dobro nikoli nisem uporabil krom nikelj železa. ni vam treba uporabiti fosforne kisline, poskusite po poti HCI, izkoristek je bolj ali manj enak.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
oke sem slišal, da bi morali temperaturo vzdrževati v območju 140-150 stopinj Celzija,
mislim, da sem šel varno in pobrati nekaj 75 phosforic čez mejo.. sem naredil majhen hiter ''test'' z žveplovo kislino, ki se je popolnoma raztopila in celotna tekočina je postala temno rumena in vonj malo kot apaan. ko je bil moj čistilec ac prazen in avto dovolj prezračen, sem odpeljal, nisem tako sproščen te dni zunaj. razmišljam o hotelu ali avtodomu za noč ali 2, vendar je hladna voda past za kislino vapers in b vonj aint enought bi majhen ogljikov filter pomaga ?
 
Top