Destilacija s paro

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Pozdravljeni.

katero opremo je najbolje uporabiti za parno destilacijo recimo 10 l umazanega olja?
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Improvizirano au bain-marie ...
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Reaktor in grelna kopel ali malo naenkrat v RBF. najbolje pa je to narediti v šaržnem postopku, saj morate pri RBF počakati, da se ohladi, dodati več, spet povečati in tako naprej, veliko mrtvega časa.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Da, razmišljal sem o tem, da bi to naredil v reaktorju, kaj menite o uporabi takega generatorja pare, morda za zmanjšanje količine pare? Njegova proizvodnja je 3L /70min.
 

Attachments

  • cI09AzbLCH.jpg
    cI09AzbLCH.jpg
    140.4 KB · Views: 183

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Če želite uporabiti zunanjo paro, je to v redu, vendar morate segrevati tudi glavno bučko, kar je najpomembnejše
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
da, to je moja zamisel dvoslojni stekleni reaktor s prenosom ogrevalnega olja, pri približno 130-150c zaradi velike količine olja, dodaten vir pare bi moral pospešiti proces?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Zadostovati mora brez dodatne pare, približno dvakrat večja količina 15-20-odstotnega NaOH v destilirani vodi kot osnova in reaktor, napolnjen do polovice celotne prostornine, ter ustrezno mešanje.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Prednost ima zunanja para, prikazani odstranjevalec tapet pa ni primeren, saj naredi mokro paro, ki je v.. Poiščite parni generator, ki proizvaja paro s temperaturo najmanj 110 °C in tlakom 2,5 bara. Prostor, v katerem so dobrote, mora biti ogrevan in izoliran naokoli, zlasti na vrhu, do mesta, kjer je ovinek do kondenzatorja. S tem se prepreči kondenzacija pare v posodi/kanalih.

Neznani ali podcenjeni dejavnik je pomemben dejavnik: Čim širša je ta pot, tem hitreje poteka destilacija. V praktičnem delu je navedeno, da želite široko odprtino v posodi, na primer 8 cm najmanjše ID. Priključene cevi morajo imeti enak premer in do dejanskega območja kondenzacije ne smejo biti zožene. "Srednja prosta pot" prav tako pravi, da ne sme biti ostrih zavojev, ki bi delovali enako kot dejanska zožitev premera, torej čim širši je zavoj proti kondenzatorju, tem bolje. Najslabše bi bilo, če bi bila navpična cev z navzdol usmerjeno cevjo pritrjena neposredno pod ostrim kotom. To je sranje. Idealna bi bila posoda v obliki retorte z retorto, ki je narejena v širokem kotu za tekočino. Kot so pogosto tradicionalni škotski destilacijski aparati za viski.

Pravilna konfiguracija pospeši proces bolj kot ogrevanje ali tlak, ne da bi bilo treba vanj vložiti več toplote, kar je seveda dobro za izdelek (manj stresa).
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Pozdravljeni.

ali mi lahko pošljete povezavo z generatorjem stean, ki bi deloval, našel sem veliko različnih, vendar se v resnici ne spoznam,

reaktor je 50L in se ogreva in izolira po vsem telesu, z dvojnim plaščem, ne na vrhu, vendar je mogoče toploto malo izolirati na vrhu.

kondenzator je skoraj navpičen, vendar, če uporabljate parnik z višjo palico, morda pomaga, da se raztegne v kondenzatorju?
 

Attachments

  • Y1l8UaG3wh.jpg
    Y1l8UaG3wh.jpg
    125.1 KB · Views: 146
Top