Jekleni reaktorji, epoksidni?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Spomnim se, da sem tu bral, da je nekdo priporočal premazati jeklene posode z nekakšnim epoksi premazom ali smolo, da se prepreči razgradnja jekla zaradi kislin, baz, splošna plast normativnega premaza, ki bo kemikom olajšal življenje.

Ali obstaja kaj podobnega, kar bi ljudje lahko posebej priporočili? Na primer blagovno znamko ali kemično sestavo?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ne morem priporočiti ničesar, kar sem kadar koli poskusil. Kar so epoksidne smole in UV smole. Ničesar ne zdržijo. Prejšnji mesec nisem našel mešalne palice, zato sem vzel kos jeklene palice, drobne, 1/16", in jo premazal s smolo UV, da bi jo izdelal. Pravkar sem destiliral kloroform. Ni zdržala. Uničil sem kloroform. Enako sem poskusil pri destilaciji metanola, enak rezultat. Mora obstajati kakšna posebna snov, pripravljena samo za to uporabo.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ptfe, teflon, to je tisto, kar potrebujete
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Videl sem več teflonskih premazov, ki so jih ponujali na spletu, vendar so vsi zahtevali strjevanje pri temperaturi, ki je ne bi mogel doseči, iirc.

Vendar bom še naprej iskal. To ni zelo pomembno, vendar mi je bila vedno všeč zamisel o izdelavi lastne posode za destilacijo/preprosto reakcijo (ne gre za šaržni reaktor, bolj za posodo z okroglim dnom s tremi vrati, vendar iz jekla in ne z okroglim dnom). Gre bolj za to, da vidim, ali je to mogoče.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Družba 3M proizvaja čudovit rdeč premaz, fluorirano polimerno barvo za industrijske reaktorje pri temperaturah do 140 stopinj, vendar se boji vroče koncentrirane žveplove kisline. Kitajci imajo analogno - premazno barvo PVA (prav tako fluorirana plastika), vendar je temperatura do 110 stopinj. Slaba stran teh barv je, da morate jeklo pripraviti za nanos, nanesti temeljni premaz, po nanosu fluorirane barve pa je treba reaktor pod določenimi pogoji peči v termostatu. Med preprostimi barvami obstajajo različne mešanice fluoriranih palic v topilih, vendar sta trdnost in obstojnost takšnih premazov najslabši.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
ne 3M, ampak DuPont. Moja napaka)
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Vem, da lahko 3D-tiskate reakcijske posode iz PP (polipropilena)
 
Top