Question Čuden rez v mojem amfetaminu. Kako se ga bolje znebiti brez ekstrakcije na osnovi kisline? Kako pravilno izpariti vodno raztopino amfetamina?

faelivrin42

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Hej. nimam kemijskega predznanja in nimam prostora z dobrim prezračevanjem, zato se bojim, da bi uporabil katero koli snov, ki je ne bi smel uporabljati v svoji kuhinji.
Sem le radoveden ljubitelj amfetaminov in običajno sem opravil preprosto izpiranje z acetonom ali izopropil alkoholom, nekajkrat sem opravil rekristalizacijo z vročim izopropil alkoholom in vse je bilo v redu. Toda v zadnjem času sem skoraj vse hitrosti, ki sem jih dobil, začel imeti rez, ki s tem ne ugasne.

To je nekaj podobnega celulozi, vendar ne vem. Če vzorcu snovi dodam zelo malo vode, postane žele. Če dodam več vode, se preprosto raztopi.
Kolesni filter 0,44 mikrona ne pomaga pri filtriranju iz vodne raztopine. Če jo raztopim v vroči vodi in nato ohladim, tvori svetleča vlakna, ki so ob sušenju zelo zelo mehka, skoraj kot svila. Njihov videz spominja na kofein, vendar to verjetno ni kofein - testiral sem ga z raztopino povidon-joda, pomešano s škrobom, dokler ni temno modro-vijolične barve, in barve raztopine sploh ne spremeni (kot kontrolo sem uporabil sveže pripravljeno kavo), enega od vzorcev, ki ga vsebuje, pa sem poslal v Energy Control in tam niso našli kofeina, in karkoli je rez, ga ni na seznamu snovi, ki jih identificirajo.

Tako sem imel vzorec hitre paste. V njej je bilo verjetno nekaj amfetamina, saj je Markiz postal oranžen, Robadope pa rožnat.
Ko sem majhni količini snovi dodal kapljico vode, je postala motna in nato želeju podobna snov.

4vdycLipeh


Sprva sem jo poskušal rekristalizirati z izopropilalkoholom. V vrelem iso se popolnoma raztopi, ko pa sem ga začel ohlajati, je postal ves žele z vlakni, tako da to ni delovalo, amfetamina nisem mogel filtrirati iz njega. Po nekaj brskanja sem prebral o ekstrakciji z vodo.

Tako sem naredil naslednje:
1. V kavni filter sem dal 1 g določene snovi in jo začel počasi zalivati z vročo vodo, dokler se ni vse raztopilo.
2. Nato sem dal raztopino v hladilnik in dobil ta vlakna, ki jih je bilo toliko, da je raztopina postala kremasta
S2R8dQokDG
V3GJhik7LE
HitfT4n1aD


3. Raztopino sem ponovno filtriral s kavnim filtrom in iz vlaken iztisnil vse, kar sem lahko.
4. Nato sem dobljeno raztopino prenesel v kozarec in jo izparil z vodno kopeljo
5. Rezultat ni bil videti enakomeren in je z Meckejevim reagentom dal temno rjavo, skoraj črno barvo. Zato sem se odločil za rekristalizacijo.
OQswkLCeyt

6. V kozarec s snovjo sem dodal izo in ga zavrel na vodni kopeli. Čez nekaj časa je ostalo nekaj usedline, nekaj, kar se ne raztopi niti v vreli iso. Vročo raztopino sem prelil v drug kozarec, pri čemer je ostalo nekaj svetlečih prosojnih drobcev, ki se niso raztopili.
Pvx7yJoILl
T2nhfv6Hu7

7. Raztopino sem na mizi ohladil na sobno temperaturo, nato pa sem jo čez noč postavil v hladilnik. Zjutraj sem jo nekaj časa pustil v ledeni kopeli, nato pa sem jo filtriral s kavnim filtrom. Nastalo je 0,03 g amfetamin sulfata (opravil sem kolorimetrične teste in dobil pričakovane rezultate z Mandelinom, Marquisom in Meckejem).
8. Od radovednosti sem izparil del filtriranega iso in pustil, da se ohladi. in spet dobil to prekleto želatinasto snov.
Tako je bilo očitno, da postopek, ki sem ga izvedel, pri njej ni zares pomagal in da lahko še vedno ostane v čisti snovi

Vprašanja:

1. Kaj je ta rez? Na redditu in sanjah sem našel različne omembe podobnih stvari, tako da je to precej pogosto
2. Ali se ga je mogoče učinkovito znebiti?
3. Kljub temu, da je bila ta hitrostna pasta definitivno posrana, dvomim, da je bilo v njej samo 0,03% amfetamin sulfata. Tako da sem verjetno naredil nekaj narobe z izhlapevanjem in rekristalizacijo. Kako lahko to naredim bolje?
 

faelivrin42

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Nekaj podrobnejših vprašanj
- Če sestavim preprosto destilacijsko enoto (bučka z gumijastim zamaškom + gumijasta cev), ali bo boljša v smislu pridobivanja suhe hitrosti sulfata hitrosti iz vodne raztopine?
- Vem, da je za rekristalizacijo pomembno uporabiti čim manjšo količino topila. Toda če so prisotni netopni impuriti, je težko določiti najmanjšo količino. Kako lahko v primeru amfetamin sulfata in izopropil alkohola ocenim potrebno količino izopropil alkohola? Poskušal sem poiskati topnost amfetamin sulfata v vročem izopropilalkoholu, vendar mi ni uspelo.
- Ali je uporaba acetona + izopropil alkohola boljša za rekristalizacijo amfetamin sulfata kot uporaba samo izopropil alkohola? Zakaj?
- V nekaterih priročnikih za rekristalizacijo je navedeno, da je pomembno pokriti vrh kozarca z raztopino, zakaj je to pomembno? Zaradi počasnejšega ohlajanja? Mislil sem, da amfetamin sulfat ne more izhlapevati, ali je tako?
- Nekateri vodniki za rekristalizacijo predlagajo, da se raztopina čez noč postavi v zamrzovalnik, ali je to dobra ideja? Ali ne bodo potem kristalizirale tudi druge nečistoče?
- Če sem uporabil preveč izopropilalkohola, ali ga lahko prekuham, da zmanjšam njegov volumen, potem ko sem izločil kristalizirani amfetamin, in ponovim postopek rekristalizacije?
- Ali je sesalno filtriranje učinkovitejše ali samo hitrejše od preprostega nalivanja tekočine na filter? Ali lahko kot sesalno enoto uporabim preprosto električno črpalko, ki jo običajno uporabljam za vzmetnice? (ima možnost sesanja)
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
najbolje je, da ga očistite z acetonom, ki ste ga že poskusili, če to ne deluje, potem dobite čiščenje s kislinsko-bazično ekstrakcijo, ki ne vzame veliko časa in je zelo preprosta.
 

feinkostParanoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
12
Reaction score
10
Points
3
Pozdravljeni,
lahko rečem, da je z mano skoraj tako kot z vami, vedno sem bil radoveden ljubitelj amfetaminov in s tem žal odprl "Pandorino skrinjico".
zato sem začel amfetamin pred uporabo čistiti na preprost, a zelo učinkovit način.
postalo je jasno, da nikjer ni pomešane toliko umazanije kot v amfetaminu, domišljija nima meja!
zdaj pa preidimo na tvoj opisani problem;
Mislim, da pravilno domnevate, da je v vašem amfetaminu neka vrsta celuloze.
V preteklosti sem imel enako težavo, videti je bilo popolnoma enako kot na vaših slikah. to bo kroskarmeloza ali drugo rastlinsko vlakno, pogosto se uporabljajo bambusova vlakna iz živilske industrije.
kremasta snov, ki jo opisuješ v točki 2, je pogosto mešanica kofeina in neke vrste vlaken ali celuloze.
čudno je le to, da v svojih stvareh niste našli kofeina. običajno je kofein videti tako kot na vaši četrti sliki (torej te vpojne konice vlaken, podobne bombažu), potem ko je bil vzet iz amfetamina. vsaj v mojem primeru.
iz izkušenj vam lahko povem, da je povsem mogoče, da to, kar ste imeli, vsebuje le 0,03 % amfetamina!
pravite, da je bila celo stvar zagotovo slaba, zato raje tam ne kupujte ničesar več, če gre!
vedno sem ravnal tako, da sem se znebil ostankov sinteze in zlasti kofeina:
amfetamin mora biti res suh in drobno zdrobljen!!!
amfetamin sperite z brezvodnim acetonom, nato pa vse skupaj dajte v kofeinski filter in pustite, da se posuši.
po sušenju in ponovnem drobljenju dobro zdrobimo.
zdaj imam vrelo destilirano vodo po kapljicah na daas dan amfetamin, dokler se ne raztopi.
(torej skoraj vse, kot si!!!!)
pokrijte amfetamin, raztopljen v destilirani vodi, in ga postavite v hladilnik za 2-3 ure.
nato vse skupaj dajte v kavni filter (bolje je, če vzamete dva, ju prej navlažite z destilirano vodo) in previdno iztisnite! Nato sem vedno pustil, da vse skupaj izhlapi, in dobil res čist amfetamin.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
-Svoje stvari raztopite v vodi, vse, kar se ne raztopi = odpadek.
-Določite vrednost PH. Vse, kar je nad PH 4, dodajte 1 kapljico klorovodikove kisline.
-Dodajte petroleter v enaki količini kot vodo.
-Vse skupaj dajte v ločilni lijak in dobro pretresite.
-Odcedite spodnjo vodno plast.
-Petroleter (zgornja plast) se lahko pogosteje uporablja za čiščenje.
-Med mešanjem počasi dodajamo NaOH, dokler ne dosežemo ph 14. granule ali predhodno pripravljeno lužilo. Nastane oljna plast. Amp baza
-Obe plasti ločimo z ločilnim lijakom.
-V zgornjo amp bazo dodamo enako količino petroletra in jo pretresemo v ločevalnem liju.
-Odcedite spodnjo plast (vodo).
-Dodajte malo MgSO4, dokler se ne zlepi več.
-Raztopino potopite za 3 ure v ledeno skrinjo
-Filtrirajte MgSO4.
-Petroleter izhlapi pri 40 °C.
-Oljno osnovo, ki ostane, raztopimo v acetonu.
-Počasi dodajamo žveplovo kislino, razredčeno z acetonom, do PH6.
-Filtrirajte sol v obliki ampera

Če je razbarvanje še vedno vidno, sperite z ledeno hladnim acetonom in ponovno filtrirajte, dokler ni snežno belo.

Rezultat je zelo čist izdelek.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Tudi sam sem se poigraval s tem istim problemom, vendar v večjem obsegu in daljšem času, da bi videl, kaj se bo zgodilo.

Amfetamin sem temeljito opral z 99,9-odstotnim IPA, ga nato posušil in ga prenesel v vodno raztopino.
Dodal sem veliko več vode (erlenmajerica ima 1 liter) in uporabil približno 20 g "amfetamina".
To prepreči nastanek "želeja".

Destilirano vodo sem segreval v mikrovalovni pečici in dodajal snov, dokler se ni več topila, nato sem jo odstavil in jo pustil, da se počasi ohlaja brez premikanja. Ta tvorba se mi zdi podobna kofeinu.
VCnSDL3JyM


Yh2xpK3zRE

Ko bom zadovoljen, da se je rast ustavila, bom filtriral in izparil ter videl, kaj mi bo ostalo in kaj lahko iz tega sklepam...
 
Top