Je možna sinteza iz L-fenilalanina v amfetamin?

TotalNoob

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 27, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
UN89sHABih


Opravičujem se za verjetno neumno vprašanje, saj sem popoln kemijski noob. Ali mi lahko strokovnjaki razložijo, kako bi karboksilno skupino zamenjali z metilno skupino? Ali bi lahko kvasovke gensko spremenili za izvedbo sinteze? Vem, da obstajajo določeni encimi, kot so N-alfa metiltransferaze, ki bi to lahko dosegli, vendar je to verjetno nepomembno. V nasprotnem primeru bi to že storil kdo drug, kajne? Mislim, da naše telo samo pretvori L-fenilalanin -> L-tirozin -> L-DOPA -> dopamin, je tako?

S spoštovanjem
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
To je eden od nerešenih problemov organske kemije prepovedanih snovi. Zdaj nimamo enostavnih metod, s katerimi bi to lahko storili.
L-fenilalanin -> amp
 
Last edited:

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Streckerjeva razgradnja aminokislin (AA) do ketonov je tisto, kar iščete.

J. Org. Chem. 29, 1424 (1964)
 

Attachments

  • buXlQ6Sh40.pdf
    818.4 KB · Views: 1,135

Pussy_Kurt

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2022
Messages
6
Reaction score
10
Points
3
Druga pot je oksidacija fenilalanina do fenilacetonitrila in nato po številnih korakih P2P ... saj veste
 

serialz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2022
Messages
29
Reaction score
34
Points
13
Manjši Streckerjevi razgradni produkti fenilalanina in fenilglicina


"Oksidativna dekarboksilacija aminokislin. Aminokisline (5 mmol) in kalijev peroksodisulfat ali glioksal (5 mmol) smo raztopili v 500 ml vode in zmes segrevali v Likens-Nickersonovem aparatu [19] 1 uro, destilat pa ekstrahirali s 100 ml dietiletra. Topilo smo posušili nad brezvodnim natrijevim sulfatom, koncentrirali do 500 ml s Snyderjevo kolono in blagim tokom dušika ter analizirali z metodama GC/FID in GC/MS. Vodno fazo smo ekstrahirali z dvema 50-mililitrskima in dvema 25-mililitrskima odmerkoma dietiletra. Združene ekstrakte smo posušili, koncentrirali in analizirali, kot je opisano zgoraj. Alikvot (1 ml) vodne faze smo uparili v vakuumskem uparjalniku, ostanek derivatizirali z raztopino diazometana v dietil etru, ga zgoščili do 1 ml in analizirali z GC/FID in GC/MS."

Pri tej reakciji fenilalanin ali fenilglicin reagira s kalijevim persulfatom, pri čemer nastane fenilacetaldehid oziroma benzaldehid kot glavni produkt.


Vir:
Adamiec, J., Rössner, J., Velíšek, J. et al. Minor Strecker degradation products of phenylalanine and phenylglycine. Eur Food Res Technol 212, 135-140 (2001). https://doi.org/10.1007/s002170000234
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Najprej lahko poskusite reducirati fenilalanin v fenilalaninol, nato pa za nadaljnjo redukcijo poskusite uporabiti litijev aluminijev hidrid (AlLiH4), kar je izvedljivo, in obstaja nekaj bolj zapletenih elektrokemijskih metod za doseganje te pretvorbe, vendar praktična vrednost ni visoka
 
Top