Sinteza β-fenetilamina

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Vem, da je to dovoljena snov, vendar je dobesedno nemogoče najti kakršen koli vir na clearnetu o tem, kako to sintetizirati doma. Kako doma sintetizirati β-fenetilamin/β-fenetilamin/fenetilamin HCl? Hvala.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nenavadno, v Google sem vpisal Synthesis b-phenylethylamine in dobil 6 poti
 
Last edited:

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Hvala, vse to sem že videl. Razen prvega, ki se mi je zdel nemogoč, če nimaš dejanskega laboratorija z vsemi domišljenimi kemikalijami - če bi jih imel, ne bi postavljal vprašanja.
Potem je tu prvi dokument, ki ste ga omenili. Čeprav benzil cianida ni dobesedno nemogoče dobiti; reakcija zahteva visok vodikov tlak, kar spet zahteva visoko profilirano opremo (domnevam?).
Vprašanje sem zastavil, da bi videl, ali obstajajo lažji načini, ki bi jih bilo mogoče opraviti doma. Nekatere sinteze amfetamina zahtevajo minimalno opremo in dosegljive kemikalije, upal sem, da obstaja tak način tudi za b-fenilantilamin.
Če ste ga na primer že kdaj sintetizirali ali ste videli sintezo, ki ustreza "merilom", ki sem jih pravkar razložil, bom torej hvaležen za pomoč.
Googlanje vprašanja je bilo med mojimi zmožnostmi in poskusi.
Hvala.
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Sintetizacijo lahko izvedete precej enostavno. Če želite, kako to narediti samo z otc stvarmi, je tukaj.
1. Benzaldehid lahko dobite iz nekaterih mandljevih arom, samo preverite etiketo (destilirati ga boste morali) ali pa dobite olje grenkih mandljev (destilacija po možnosti ni potrebna). 2. Pridobite nekaj NaOH iz odvajalnika, nitrometana iz goriva za motorna kolesa (treba ga bo destilirati) in HCl. Prilagodite stehiometrijo, vendar sledite temu postopku: https://www.orgsyn.org/demo.aspx?prep=CV1P0413. Priporočam, da ga rekristalizirate. Zdaj, ko imate nitrostiren, ga morate reducirati. Najlažje bo z živim srebrom. Če lahko živo srebro kupite neposredno, to storite. Če ne, kupite nagibna stikala ali kakšen drug izdelek, ki vsebuje živo srebro. Priskrbite dušikovo kislino ali jo pripravite. Iz nje naredite nitrat živega srebra. Na spletu je nekaj odličnih virov za to reakcijo. Zdaj izvedite redukcijo Hg/Al na nitrostirenu. Na spletu je veliko primerov te reakcije. Opravite svoje delo in kar tako ste končali!
2. Kupite benzilalkohol. Na nekaj mestih sem ga videl prodajati kot topilo. reagirajte s HCl, da dobite benzilklorid. Na youtubu je veliko videoposnetkov te reakcije. Potem boste naredili katero koli cianidno sol, ki jo želite. Na internetu je veliko referenc o tem, kako narediti cianid. Bodite previdni! Svoj cianid boste zdaj spravili v reakcijo z benzilkloridom. V Googlu poiščite kolbejevo nitrilno sintezo za primere in za to, katera topila je treba uporabiti. Zdaj imate benzil nitril! Lahko ga tudi reducirate z Al/Hg.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
HsV4d81z6r

Tukaj je najlažje sintetizirati to. Kaj mi boste zamenjali zanjo? To imam tukaj, kjer sedi. Pozabil sem, koliko sem plačal zanj, vendar manj kot 20 dolarjev.
 

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Zahvaljujemo se vam. Če bi bil v ZDA, bi to z veseljem kupil pri vas. Na internetu sem videl tudi druge, vendar moja država verjetno ne bo dovolila uvoza. Zato ga poskušam sintetizirati.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Z njim nisem našel niti ene same stvari, razen da bi sintetiziral kakšen analog karfentonila. Če veste za kaj drugega, nam to prosim povejte.
 

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Nisem strokovnjak, vendar kolikor vem, s to stvarjo ne morete storiti veliko. Poleg tega imaš 500 gramov, kar je precej veliko. Če paketa niste odprli (sodeč po sliki, ga niste), bi ga preprosto prodal prek spleta. To ni nezakonito, tako da če boš postavil nižjo ceno od standardne, ti bo šlo dobro od rok. Sicer pa je to lep in varen stimulans za uživanje, če je to možnost za vas. Ne prekoračite 1 grama na dan in 3 gramov na teden.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Verjemite mi, opravil sem raziskavo. Brez MAOI-B ne traja dovolj dolgo in vivo, da bi lahko karkoli storil. MAOI-B je veliko težje dobiti kot tan A. Sčasoma se bom domislil nečesa, kar bi lahko storil z njim. Mislim, da je Fent. Danes sem videl, da ga lahko dimetiliram z acetonom, tako da nastane dimetilfenetilamin Schaffer bas, imin, azo. Ne vem, kako bi ga poimenoval, vendar bi ga lahko s preureditvijo 1,2 spremenil v metamfetamin.
 

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
@psy Vau, nisem pričakoval tako koristnega komentarja. Najlepša hvala, to bom zagotovo storil. Tudi v prihodnje bom tukaj objavljal svoje posodobitve, če jih bo kdo potreboval.
 
  • Like
Reactions: psy

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Popolnoma najlažji način bi bila samo dekarboksilacija fenilalanina. To lahko izvedemo s ketonskim katalizatorjem in topilom z visoko vreliščem. To bi bilo veliko lažje, če je vaš edini cilj izdelati grah. Pozabil sem, da je to mogoče, ko sem napisal svoj zadnji prispevek.
 
Top