Sinteza 3-akilindolov

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Reakcijska shema:
BZGVAjRgUe

Sinteza:
1. Mešani raztopini indola (1 eq.) v CH2Cl2 dodamo SnCl4 (1,2 eq.) v enem samem odmerku.
2. Po odstranitvi ledene kopeli smo zmes 30 min mešali pri sobni temperaturi, nato pa smo suspenziji v majhnih odmerkih dodali acetanhidrid (1 eq.) in nato nitrometan.
3. Mešanico smo pri sobni temperaturi mešali 2 uri.
4. Po ohlajanju z ledom in vodo smo zmes filtrirali, da smo odstranili anorganske oborine, organsko snov pa smo ekstrahirali z etil acetatom.
5. Organsko fazo smo posušili nad Na2SO4 in koncentrirali pri zmanjšanem tlaku, da smo dobili izdelek v obliki kristalinične trdne snovi.
 
Last edited by a moderator:

David

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Prosim, da mi podrobno razložite ta korak

5. Organsko fazo smo posušili nad Na2SO4 in jo zgoščali pri zmanjšanem tlaku, da smo dobili izdelek v obliki kristalinične trdne snovi.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
u potrebujete brezvodni SnCl4 (cas: 7646-78-8). To je "beli" reagent, ki ga lahko kupite na tržnici Ali ali na drugem mestu. Lahko pa ga nadomestite z drugo Lewisovo kislino.
 

Yunik777

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 20, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Ja, tudi jaz sem slišal, da lahko dobesedno zgradiš iz naftalina, če dobiš prave stvari, ve kdo kaj o tem?
 

Yunik777

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 20, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
V mislih imam gradnjo noidov
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Če ne morete najti 1-naftne kisline. Vendar pridobivanje kislinskega klorida ni najbolj prijeten postopek.
 
Top