Sinteza LSD-25 iz monohidrata lizergične kisline

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,018
Points
93
1. Suspenzijo 3,15 g monohidrata d-lizergične kisline in 7,3 g dietilamina v 150 ml čistega kloroforma segrevamo za povratni tok.
2. Ko se lizergična kislina raztopi (nekaj minut), zmes ohladimo do točke, kjer se je refluks ustavil, tako da odstranimo toploto.
3. Preden se zmes še bolj ohladi, dodamo 2 ml fosforjevega oksiklorida s takšno hitrostjo, da nastane refluks (približno 2 min).
4. Poleg tega se refluksira še 4-5 min, dokler ne nastane jantarno obarvana raztopina.
5. Ohladimo na sobno temperaturo in zmes speremo z 200 ml 1M amonijevega hidroksida.
6. Raztopino kloroforma posušimo z MgSO4 (to bi moralo biti po ločitvi), filtriramo in zgoščamo z izhlapevanjem v vakuumu pri temperaturi 38 *C (temperatura ne sme nikoli preseči 40 *C).
7. Ostanek raztopimo v minimalni količini metanola in zakisamo s sveže pripravljeno raztopino 20 % maleinske kisline v metanolu (ne vodno), da se LSD obori v obliki maleata.
8. Prefiltrirajte puhaste bele iglice, jih prelijte s hladnim metanolom in posušite na zraku, da dobite 2,2 g LSD, ki ne potrebuje nadaljnjega čiščenja.
E12RQ4yVgI
 
Last edited by a moderator:

Altair

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 29, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Ali lahko namesto maleinske kisline uporabim vinsko kislino?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
najverjetneje da, glede na to, da prilagodite ustrezno molarnost, da dobite pravilne rezultate... druga točka je, da ljudje uporabljajo L-vinsko kislino, da bi dobili D-LSD
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Vprašanje je, kje je mogoče naročiti fosforjev oksiklorid.

Vsaj v ZDA mislim, da je iz tega razloga zelo nadzorovan, poleg tega pa se uporablja za živčne pline, če se ne motim
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
to je zelo dobro vprašanje... V Evropi recimo je lažje priti do nje, a še vedno težko svojo sem vrgel stran, a nekdo, ki jo ima, bo morda tako prijazen, da mi pošlje ampulo 5-10 ml imate tudi omejitev glede dietilamina, kar ni problem, kjer sem jaz... da ne omenjam glavne sestavine, za katero se mi zdi, da ne morem priti do nje, ne glede na to, kako zelo se trudim (dolga dolgočasna pot do igranja z bromokriptinom me je spravila v bolnico in končni Grignard, ki mu sledi hidroliza, je insinuiran, a dejanskega zapisa nisem našel)
 
View previous replies…

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Zelo sem negotov, vendar sem mislil, da je mogoče dietilamin proizvesti iz DEET, ki je zelo razširjen repelent proti žuželkam. Vendar je to verjetno omejeno na majhen obseg
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Resnično dvomim, da je sam repelent proti žuželkam uporaben ali da je bil zasnovan postopek za njegovo hidronizacijo, da bi dobili dietilamin in manj zanimivo 3-metil benzojevo kislino, ki bi morda lahko služila kot reagent za kakšno drugo kemijo. Nisem prepričan o tem, kar sem povedal zgoraj, zato prosim preverite, vendar je to edini namen, ki mi pride na misel (dietilamin je v ZDA opazovan prekurzor, vendar ne tam, kjer sem jaz, zato ga lahko zlahka dobim).
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Tu se ne morem strinjati. Videl sem že več postopkov o tem, pri katerih je bila uporabljena bazična hidroliza. To ni zelo učinkovito, vendar je, če nekdo ne more dobiti DEA, to izvedljiva možnost. Tukaj je povezava do enega od takih postopkov, obstaja tudi nekaj niti o znanstveni norosti.
https://www.reddit.com/r/TheeHive/comments/sdccnp
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Ne morem razumeti, o čem se ne strinjam, saj sem razvil samo zgornji komentar. dietilamin lahko dobim prosto brez licence in me tam, kjer sem, ne skrbi.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
"Resnično dvomim, da je uporaben sam repelent proti žuželkam ali da je bil razvit postopek za njegovo hidronizacijo, da bi dobili dietilamin." v vašem komentarju tik nad mojim, kjer sem delil postopek, ki je bil razvit za hidronizacijo DEET v dietilamin.
Če lahko dietilamin dobite prosto, imate več sreče kot večina od nas. :(
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Verjetno sem se prenaglil pri branju vašega prispevka
 

mxtlrr_chem

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 29, 2022
Messages
18
Reaction score
5
Points
3
Ali je v koraku 6 potrebno izhlapevanje en vacuo ali ga je mogoče izhlapeti z običajnim segrevanjem?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Da. uporablja se za odstranjevanje kisika iz reakcijske posode in za zniževanje vrelišča kloroforma, tako da ga ni treba segrevati tako dolgo ali tako močno kot pri atmosferskem tlaku.
LSD in njegovi predhodniki so zelo reaktivni na kisik in toploto ter se zlahka razgradijo, če se z njimi ne ravna pravilno.
 

mxtlrr_chem

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 29, 2022
Messages
18
Reaction score
5
Points
3
Zdi se, da je za to potrebna draga oprema (rotovap), vsaj po tem, kar razumem. Ali bi bilo to mogoče opraviti brez rotovapa in postavitve vakuumske komore v ogrevanje?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
da, ali pa lahko na posodo za sušenje preprosto priključite vakuumsko črpalko z adapterjem za plin
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Ali lahko nekdo izvede to sintezo? Verjamem, da lahko pridobim vse potrebne kemikalije zanjo. Če jo lahko nekdo izvede, bom zagotovil vse potrebne kemikalije. Recept se zdi preprost, čeprav teoretično ni. Dvomim, da bi jo poskušal narediti sam, ker so kemikalije zelo drage. Če bi kdo sodeloval z mano, bi bil to eden najsrečnejših dni v mojem življenju.
 
Top