Sinteza N,N dimetiltriptaminske proste baze s Fischerjevim indolom (s fotografijami postopka in videoposnetkom)

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Upam, da boste uživali!

1. V 500-mililitrsko bučko RBG je bila vstavljena srednje velika magnetna mešalna palica. 18 g fenilhidrazina HCl je bilo raztopljenih v 250 ml deionizirane vode v 500 mL 3 vratni 24/40 spojni RBF, ki je postavljena na grelni plašč, ki deluje kot magnetno mešalo. Vratce 1 je imelo gumijasto pregrado, vratce 2 je imelo termometer v steklenem nastavku 24/20 in je bilo priključeno na grelni mantel. Na vratu 3 je bil povratni kondenzator, povezan z obtočno črpalko za vodo.

2. 4 baloni so bili napolnjeni z dušikom, pritrjenim na konec 20 ml brizge (brez čepka). Na brizgo je bila pritrjena igla premera 18, nastavek brizge pa je bil vstavljen v trden kos gume za poznejšo uporabo.

3. RBF je bil napolnjen z dušikom tako, da je bila brizga (z balonom dušika na koncu) vstavljena v vrat 1. Grelni plašč je bil nastavljen na 32 'C, magnetna mešalna palica pa na srednje visoko stopnjo mešanja.

Ue8NfUcVPX

4. 10 ml brizgalka je bila napolnjena s 7,2 ml koncentrirane žveplove kisline, na brizgalko pa je bila pritrjena igla 18. Brizgo z žveplovo kislino smo vstavili v gumijasto pregrado na vratu 1. Žveplova kislina se je suspenziji počasi dodajala v dušikovem okolju 10 minut, pri čemer se je temperatura ohranjala pod 40'C.

5. Raztopina (svetlo oranžne barve) se segreje na 37'C in meša še 10 minut.

6. V čaši s prostornino 250 ml smo pripravili raztopino 25 g 4-(N,N-dimetilamino)butanal dietilacetala v 90 ml acetonitrila.

7. Odstranili smo gumijasto pregrado na vratu 1 in dodali 100 mL dodajalni lij. V dodajalni lijak smo dodaliraztopino4-(N,N-dimetilamino)butanal dietilacetala v acetonitrilu. Gumijasta pregrada s še vedno pritrjenim dušikovim balonom je bila vstavljena na vrh dodajalnega lijaka.

4XM5PFkcx9


8. Ko je bil korak 5 končan, smo po 10 minutah v 60 minutah po kapljicah dodajali 4-(N,N-dimetilamino) butanal dietil acetalnoraztopinov acetonitrilu, medtem ko smo temperaturo vzdrževali na 37'C. Po dodajanju se dodajalni lijak splakne z acetonitrilom (približno 30 ml) in po kapljicah doda v reaktor.

9. Vsebino smo mešali 4 ure, medtem ko smo temperaturo vzdrževali na 40'C.

10. Kisli raztopini v reaktorju smo po kapljicah dodali 100 ml raztopine NaOH (4M), medtem ko smo temperaturo vzdrževali na 20~25'C. Bučko RBF smo občasno postavili v hladno kopel, če je temperatura dosegla 25'C. Po dodatku NaOH je bil pH raztopine 11, suspenzija pa je bila mlečna.
.
11. Suspenzijo v suspenziji RBF ekstrahiramo s 3* 200 DCM




12. Organske plasti se združijo in dajo v vakuumsko peč pri 30 'C z negativnim tlakom -30 mm hg. Končni izdelek smo pustili v vakuumski peči 48 ur, da bi zagotovili izhlapevanje vseh topil.

13. Po 48 urah je končni izdelek tvoril svetlo oranžne kristale in nekaj svetlo oranžnega ostanka.

14. Surovo freibazo smo raztopili v acetonu (200 ml) in jo prelili skozi blazinico iz silicijevega dioksida (230-400 mrežnih očes, 100 g). Blazinico smo eluirali z acetonom/MeOH (9:1, 2 L). Združene filtrate smo ponovno dali v vakuumsko peč pri 30 'C za 24 ur. 30 'C. Končni izdelek je imel maso 15,45 g prečiščene N,N DMT freebase kot zgoščen, tako da smo dobili 15,45 g prečiščene N,N DMT freebase (56,8 % izkoristek) kot rumeno-rdečkasto olje z rumenimi kristali, ki so nastali okoli olja.


O3P46wuzm9
P8jw7QtDxV
0ALQmUR7Tv



15. Tališče je bilo 45-47 'C, kar ustreza kombinaciji DMT polimorfa I in II.

0OQN6hmkJ9

Izolirani kristali N,N DMT!
 
Last edited by a moderator:

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
to je res jasno, pravilno in dobro opisano v vsaki pomembni podrobnosti, čestitke in hvala, da ste to delili z nami! Zanima me, ali je N-Me,N-iPr-aminobutil-dietilacetal slučajno komercialno dostopen, vendar ne upam veliko, saj je le N-Me-izopropilamin po mnenju standardnih prodajalcev žaljivo drag.
 

K.1

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Ali lahko namesto acetonitrila uporabim kaj drugega? Kaj naj uporabim?
Agilent1100DAD
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
No, želite uporabiti topilo, ki:

A. raztopi 4-(N,N-dimetilamino) butanal dietil acetal

B. Podobni porazdelitveni koeficienti (Log P)

C. Meša se z vodo, dodamo aq raztopino NaOH in nato ekstrahiramo z DCM

D. Nizke higroskopske lastnosti (nizka vsebnost vlage)

E. Nima neželenih reakcij z žveplovo kislino


Na izbiro imate etil acetat, kloroform, etanol, metanol, acetonitril ali dmso

etil acetat in kloroform ne prideta v poštev, ker se ne mešata z vodo. Etanol in metanol sta bolj higroskopična kot acetonitril in lahko reagirata s prekurzorjem.
DMSO lahko zaradi svojega visokega vrelišča povzroči dodatno zapletenost z morebitno odstranitvijo pri obdelavi.

Ne pozabite, da raztopino 4-(N,N-dimetilamino) butanala dietilacetala dodajate koncentriranemu žveplovemu lugu. Etanol v prisotnosti koncentrirane žveplove kisline proizvaja etan, metanol pa metan. Dokler uporabljate koncentrirano žveplovo kislino, do hidrolize ACN ne bo prišlo.

Zato ne bi odstopal od ACN

To je topilo, ki ga je lahko najti na Amazonu ali eBayu. Če prodajalec ne zagotovi potrdila o analizi, destilirajte, da odstranite vodo, nato pa dodajte nekaj brezvodnega natrijevega sulfata in filtrirajte natrijev sulfat.

Upam, da vam bo to pomagalo.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
To je tako lepa kemija, vendar je za povprečnega kemika veliko bolj zapletena kot dvojna metilacija triptamina - priznam, še vedno čakam, da mi jutri pride vakuumska komora - nimamo vsi fancy vakuumskih pečic! Haha jk - vse je v šali, ker sem ljubosumen!
Če sem pošten, je moje olje, ki sem ga dobil, podobne barve in tudi končni ekstrakt, ki ste ga naredili z DCM, je bil precej enake barve kot moj.
Silicijeva blazinica je prav tako super, vendar ni dostopna.
Na žalost me je n,n-DMT namesto ekstrakcije začel zanimati za organsko kemijo in zdaj vem, da je 6 mesecev vredno vsakodnevno znanje in učenje ... Lahko mirno rečem, da si želim, da bi začel s Henryjevo reakcijo na substituirane aldehide do PEA ali celo psihedeličnih amfetaminov ...
Morda celo gram ali dva racemičnega amfetamina ... samo da bi se žogica začela premikati in da bi obvladali adhd! Haha
 
Top