Sinteza fenilocetne kisline iz mandljeve kisline (v manjšem obsegu)

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Reakcijska shema:
QrjteHwBoC


Sinteza:
1. Mandljevo kislino (15,0 g) smo raztopili v hipofosforni kislini 85% aq (15 ml).
1hkByCow3X
ZCqxVdcWTX
Bp5X7NmlgV
87NRIpv2Fe



2. Jod (15 g) je bil dodan v majhnih odmerkih med enournim segrevanjem pri povratnem toku.
Vsc8mfixzQ
XQKpn4odGU
MiCgKaA027



3. Raztopino smo prelili s hladno vodo, surovi izdelek pa smo rekristalizirali iz vroče vode in dobili brezbarvni kristalinični izdelek 10 g.
Yi9qxTskp8
JfEbd61RYH
 
Last edited by a moderator:

rabbitass

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 17, 2024
Messages
23
Reaction score
7
Points
3
Pozdravljeni, zelo me zanima ta sinteza, vsaj tam, od koder sem, je zelo lahko dobiti kg L-mandljeve kisline, kar mi je težko, je dobiti hipofosforno kislino, ali jo lahko zamenjam z drugo kislino, ki jo lažje dobim?
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Mislim, da ne. Če lahko najdete rdeči fosfor, lahko uporabite tudi fosforno kislino. To je veliko, veliko lažje najti kot hipofosforno kislino. Seveda je iskanje rdečega fosforja še vedno težava.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Hipofosforjevo kislino je težko najti.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
To je natančno hipotetično. Težko ga je dobiti, vendar se najbolje prilega. Pridobivanje metamfetamina iz efedrina je podobno.
 
View previous replies…

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Pozdravljeni, Will Chemist, ali lahko objavite nit za pripravo P2P s fenilocetno kislino? Že dolgo je nisem našel. Hvala.
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
imam več kot 2 kg, za katere ne vem, kaj naj z njimi naredim, ker je metoda s pečnimi cevmi težka in ne vemo, kakšna je najlažja metoda
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Zdi se, da vam tu nekaj manjka. Možni reagenti za redukcijo na osnovi fosforja so:
- RP, rdeči fosfor z jodom
- H3PO2, hipofosforna kislina in jod
- H3PO3, fosforna kislina in jod
- H3PO4, ortofosforna ali samo fosforna kislina in NaI ali KI, natrijev jodid ali kalijev jodid

pri čemer imata prednost H3PO2 in H3PO3.
Vsi ti tvorijo HI, jodno kislino, ki je dejansko redukcijsko sredstvo.

H3PO2 je narejen iz natrijevega, kalcijevega ali kalijevega hipofosfita in HCl. Poiščite "electroless nickel plating" in boste našli.
H3PO3 se uporablja v hidroponiki in vinogradih
H3PO4 se uporablja povsod kot sredstvo za odstranjevanje rje, sredstvo za odstranjevanje vodnega kamna itd.

Jod nastane z oksidacijo NaI ali KI.
NaI ali KI se uporabljata za dezinfekcijo vode, poiščite "Preppers" in "Survivalists".

btw. PAA. fenilocetna kislina ima zelo poseben in lepljiv vonj, ki se ne izpira zlahka, bodite pozorni. Ali bolje: Pri izdelavi smrdi kot pekel in tako boste smrdeli tudi vi. In vonj vas bo spremljal približno teden dni, ne glede na to, kako pogosto se tuširate.
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
ali lahko prosim razložite razmerja PSEUDO in JODIN ter razmerja H3PO3 ter čas in toploto, prosim, nimam dostopa do H3PO2 in če res deluje in je H3PO3 dobro zanesljivo redukcijsko sredstvo, prosim ponovite
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Gospod, ali je mandljeva kislina 2836-32-0? Ali lahko uporabimo reagent s samo 50-odstotno hifosforno kislino?
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
ja, na youtubu je videoposnetek po korakih, samo poiščite mandljevo kislino / fenilocetno kislino... dobrodošli...
 
Top