Sinteza s H2S04 in CaCO3/CaO?

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Pozdravljeni,
tukaj sem videl veliko metod sinteze in vse se mi zdijo nekoliko zapletene.
Moja situacija je naslednja: dobil sem 1 l rumenega olja (mislim, da je BMK?) in oseba, ki mi ga je dala, ni imela ustreznih navodil zame.
Dobil sem le informacijo, da moram olje dati v veliko posodo iz debelega stekla in vanjo počasi kapljati H2S04.
Druga informacija, ki sem jo dobil, je, da potrebujem neko dodatno sestavino, kot je kreda, vendar sploh ne vem, ali je to CaCO3 ali CaO.

1. Ali mi lahko kdo pove, ali ta metoda deluje?
2. Koliko žveplove kisline bi potrebovali?
3. Ali poleg tega potrebujem še CaCO3 ali CaO?
4. Kdaj moram dodati kredo?

Hvala, fantje!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Če je kislina vse, kar morate dodati, ste najverjetneje dobili olje A (amfetaminska prosta baza), v tem primeru morate tvoriti sulfatno sol. CaCO3 je inertni netopni beli prah, ki ga lahko uporabite za rezanje izdelka, vendar svetujem, da ga v ta namen uporabite zmerno, saj netopni pomeni, da bodo imeli ljudje v nosu CaCO3, ki se ne bo raztopil. Zdaj vam svetujem, da del olja razredčite z vsaj enako količino acetona in nato pripravite raztopino H2SO4 v acetonu 5 ml acetona na ml kisline (količina potrebne kisline je odvisna od količine olja A), kislino je treba dodajati po kapljicah ob temeljitem mešanju, opazili boste, da se sprva začne mlečno obarvati, nato pa se z dodajanjem kisline zgosti. Pomembno je, da ne dodate preveč kisline (raztopina bo začela raztapljati oborino), v tem primeru dodajte malo več olja A. Nato vse skupaj filtrirate in sperete z acetonom na filtru.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Hvala!!!
Kako lahko izvedem postopek filtriranja? Ali so običajni filtri za kavo primerni?
 

bybys_siurblys

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 22, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Da, filtri za kavo so primerni, vendar je za filtriranje kristalov boljša vakuumska filtracija, saj posrka več topila in je hitrejša.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
navadni kavni filtri bodo opravili enako dobro kot zgoraj omenjena vakuumska filtracija, ki se spodbuja, če pa sistema za vakuumiranje preprosto nimate, potem je nosilec kavnega filtra (plastično drobno sito za večkratno uporabo v obliki odprtega kavnega filtra, ki ga lahko vstavite v palstični lijak, dovolj velik, da pokrije vsaj 2\3 stvari, in z njim je gravitacijska filtracija s kavnim filtrom veliko hitrejša.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Prosimo, naredite si uslugo in poskusite to z največ 25 ml olja in 50 ml suhega acetona, za kar morate pripraviti le kot 1 ml H2SO4 konc. v 10 ml suhega acetona (celotna raztopina kisline morda ne bo potrebna, razen če boste še naprej dodajali olje, da dosežete pH, ki ni nižji od 6), in ne pozabite zavreči raztopine kisline v acetonu, saj je ni mogoče shraniti. To svetujem v primeru, da imate BMK olje, kar boste vedeli iz prvih nekaj kapljic kisline v primeru, da se v minuti ali dveh po kapljanju ne pojavi motnost, v kateri ni toliko škode, samo vlijte nekaj blage baze, kot je natrijev karbonat NaCO3, znan kot pralna soda ali pH+ (raiser) iz bazenskih potrebščin, ki jih potrebujete kot pol ali čajno žličko ali manj, nato pa jo dekantirajte. Ne pozabite, da je BMK en korak stran od amfetamina ali metamfetamina, vendar morate pisati nazaj za postopek, ki ga morate narediti, je drugačen in čeprav je malo bolj zapleten, še vedno izvedljiv in vreden.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Najlepša hvala! Še zadnje vprašanje:
Koncentracija H2SO4 je 15 %. Doma sem našel tudi 33-odstotni HCl. Ali je to prav tako mogoče ali je celo bolje, da to storim s HCl - zaradi višje koncentracije?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Predvidevam, da imate v mislih 15 % v vodi, če je tako, potem to ni primerno, zlasti za to količino. vsak gram vode bo pojedel gram izdelka. idealno je, da želite čim višjo konc. in čim bolj čisto. do neke mere je mogoče uporabiti bolj umazano in manj konc. kislino, v tem primeru je zelo priporočljivo, da raztopino zamrznete za 24 ur in idealno razredčite z več acetona kot običajno.
Žveplova kislina daje sulfat, HCl pa hidrokloride. Amfetamin hidroklorid je higroskopičen in ni primeren.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Ali potrebujem suh aceton? Ne tekočino?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Suho =/= trdno
S suhim acetonom je mišljeno, da mora vsebovati čim manj vode, saj se med seboj mešata.
Če ni na voljo brezvodni, ga lahko posušimo s sušilnim sredstvom, kot so MgSO4, CaO, NaSO4, če je vsebnost vode majhna, če je velika ali so v mešanici druga topila, ga bo treba destilirati, po možnosti dvakrat.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
"zelo priporočljivo je, da svojo raztopino zamrznete za 24 ur" mislite na 15-odstotno raztopino H2SO4, kajne? In potem? Voda zamrzne in jo lahko odvzamem z vrha? in je res potrebnih 24 ur?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ne, rekel sem vam, da 15 % ni primerno. če želite največji izkoristek, potem da.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
imam samo tekočino, vendar je to čisti aceton in ne izdelek, ki vsebuje aceton, kot so p. rem za nohte.
samo zato, da se prepričam, da ga naredim na pravilen način:

pripravite bolj koncentriran H2SO4 (zamrznite ga v posodi, kjer lahko zlahka odstranite vodo)
---prihodnji dan
2. posušite prosto bazo z MgSO4 in počakajte 30 minut
3. pripravite raztopino za kapljice:
-sušite aceton z MgSO4 (KAKO MNOŽINO?)
-pripravljeno H2SO4 (iz zamrzovalnika, z odstranjeno vodo) zmešajte z raztopino acetona/MgSO4 v razmerju 1:5 ali bolj 1:10
4. Raztopino kisline počasi kapljamo v bazo in ves čas mešamo
???
Upam, da sem zdaj na pravi poti:)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
NI POMEMBNO

Poleg tega kristaliziran izdelek po zakisanju postavite v zamrzovalnik, da je čist. ne škodi, če vanj vstavite tudi aceton in ga uporabite hladnega.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Žal ne razumem. Ali lahko 15-odstotni H2SO4 zamrznem in odstranim vodo (na vrhu), da bo bolj koncentriran in primeren?
"Če želite največji donos, potem da", mislite za 24 ur ali kako?
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
žal to v državi, v kateri živim, ni mogoče.
15 % je vse, kar lahko dobim, zato se moram s tem nekako spopasti
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Zdaj imam še zadnjo težavo. moj H2SO4 ima le 15 %...
Kaj lahko storim?
Ali lahko vodo zavrem, če je ne morem zamrzniti?
Ali lahko naredim kaj drugega, da bi dosegel višjo koncentracijo?
Ali pa lahko žveplovo kislino zamenjam z drugimi kislinami? Citronska kislina je na primer na voljo v visokih koncentracijah tekočine ali brezvodne kisline...
Zadnja možnost je naročiti H2SO4 z višjo koncentracijo!
Prosim, pomagajte, zataknilo se mi je
 
Top