Sintetiziranje psilocina ali 4-Ace-DMT iz 5-MeO-triptamina

actualdisso

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 1, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Začetnik tukaj. Zanima me, ali je mogoče sintetizirati psilocin ali 4-Ace-DMT, začenši s 5-meo-triptaminom. Zelo me moti, kako iz začetne molekule ustvariti hidroksilno skupino obroča psilocina (glej priloženo sliko).

Ali naj uporabim redoks reakcijo na 5-MeO in nato nekako obnovim stransko verigo OH? Zahvaljujem se za vsako pomoč!
 

Attachments

  • YsCyTbRktX.jpg
    YsCyTbRktX.jpg
    27.5 KB · Views: 184

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Zaradi izvedljivosti bi osebno začel s 4-OH triptaminom ali 4-acetoksi triptaminom (raje, da ne bi slučajno metilirali OH, čeprav reduktivna aminizacija s formaldehidom ni zamisel, ampak bolj kislost 4-hidroksila, ki je delno fenolne narave), druga preizkušena pot je iz 4-OH ali 4-acetoksi indola in oksalilaklorida (klasična, zamudna in začetnikom neprijazna), Fisherjeva sinteza indola s 3-acetoksi fenilhidrazinom (če ga najdete na voljo) in dragim N,N-dimetilamino-n-butil-dietilacetalom je morda tudi mogoča in elegantnejša. Kemija indolov in zlasti triptaminov je pogosto frustrirajoča in govorim iz izkušenj v raziskovalnem okolju.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Ne, iz 5-meo-dmT ni mogoče priti do 4-ace-DMT.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
verjetno ste me opazili, kako sem se izognil temu, da bi to postavil traight (ni nemogoče, vendar bi bilo škoda ton predhodnikov in let dela, da bi to samo dokazali v analitičnem smislu).
 
Top