Zdravje zob in dlesni

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Pozdravljeni, sem uporabnik poživil, morda lahko rečem tudi odvisnik. Uporabljam kokain in amfetamin, odvisno od tega, za kaj ga potrebujem, bodisi za nočne izmene bodisi za klubske zabave. Za svoje duševno in telesno zdravje skrbim resno, po enem tednu uporabe imam dva tedna premora itd. Zanima me več informacij o zdravju zob in dlesni. Večina drog, kot vemo, povzroča izsušitev ust in to je ena od najpomembnejših stvari, ki jih je treba upoštevati, piti več vode in manj gaziranih pijač itd. Kot vem iz študija biologije, je sativa zelo pomembna, saj ubija bakterije, čisti itd. Skrbim, da pijemo veliko vode in žvečimo žvečilke brez sladkorja, da so moja usta "mokra". Vendar sem še vedno nekako prestrašen bcs po uporabi, medtem ko Im visoko čutim z jezikom, da se nekateri moji zobje malo premikajo (to je samo, ko sem pod učinki). Hočem vedeti, ali so še kakšne druge stvari, ki jih Im manjka, in morda vem, kaj. Če veste, ali mi lahko poveste, kakšne vitamine naj vzamem za toplejše zobe in dlesni? Razmišljam o nakupu kapsul s fluoridom, ali je to dobra ideja? In umivanje zob vsaj 2-3-krat na dan, odvisno od tega, ali imam še kaj prostega časa, je tako veliko slabo ali dobro? In ik je najbolje, da se posvetuje z mojim zobozdravnikom, vendar Im ohranja svojo uporabo zasebno, saj je zadnjič verjamem preveč dobil me bivanje 24 ur v majhni sobi in sem imel srečo, da je veliko ppl v sodnem sistemu, celo šef sodišča, da ne bi dobili 5 let kazni. Hvala vnaprej!
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Kupite metronidazol v lekarni, vzemite 3 tablete na dan, med tremi tabletami naj bo razmik 7 ur, na primer: vzemite 1 tableto po 7 urah vzemite 2. tableto in po 7 urah vzemite 3. tableto in jo vzemite po hrani, ker bo metronidazol brez hrane škodoval estomaku, to zdravilo bo uničilo bacile v ustih ...
Skrbite za svoje zdravje..
Ostanite varni..
Gus.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Raje ste opisali pristop k zdravljenju nalezljive črevesne bolezni (amebioza, giardiaza), za katero se uporablja predvsem metronidozol. To je močan antibiotik s številnimi stranskimi učinki. To ni nekaj, kar bi bilo treba priporočiti osebi, ki jo zanima ohranjanje zdravja zob ob uporabi poživil.
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Dolgo sem v presledkih več kot 9 mesecev jemala metronidazol in nisem imela nobenih stranskih učinkov, sem mu svetovala na podlagi lastnih izkušenj
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Razumem. Kot sem dejal zgoraj, je to močno zdravilo in zagotovo se zgodi, da je v določenih scenarijih uporabno. Toda v obravnavanem primeru še zdaleč ne gre za prvo mesto, kjer je treba posvetiti pozornost antibiotikom te vrste. Hvala, da ste delili svoje izkušnje, vsekakor so lahko koristne za tiste, ki berejo forum.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Odlično je, da si vzamete odmor in poskrbite za svoje zdravje. Ta pristop je resnično učinkovit. Kar zadeva zobe, je tudi vektor vaše misli pravilen. Hidracija, čistoča in preventiva lahko poskrbijo, da boste dlje časa zdravi. Obstaja več dejavnikov, ki jih je treba upoštevati. Če se vam zdi, da se zobje premikajo le med uživanjem snovi, gre morda za okrepljeno in spremenjeno dojemanje situacije. Za poživila so značilni fiziološki občutki, ki se razlikujejo od treznega stanja. Drugič, zobje s starostjo nekako postanejo nezdravi, to velja za veliko ljudi in je odvisno od številnih dejavnikov, od dednosti do okolja. Tu dodajamo še uporabo poživil, zato je treba preventivo obravnavati, kot da ste ogroženi, tudi če je vaša zobna zgodovina sicer brezhibna (z zobmi je pri vaši družini vse v najlepšem redu, v otroštvu ni bilo težav itd). Za konec si oglejte še ta članek samo na to temo, v njem je več praktičnih nasvetov: https://mindheal.com/basics/dental-health-for-people-who-use-drugs/.
 

Power

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2022
Messages
24
Reaction score
16
Points
3
Zato sem pravkar izbrisal, kar sem napisal, ker podjetje, ki sem ga omenil, ne prodaja več izdelka, na katerega sem se skliceval, vendar je njihova zobna pasta ZELO dobra, skupaj z nekaterimi drugimi izdelki: "hismile"- dejansko delajo dobro zobno pasto. ne kupujte replik ... Kupite jo pri hismile.

GLAVNO: "Nano-hidroksiapatit (nano-HAp) je sintetična oblika hidroksiapatita, biomimetičnega materiala, ki spominja na mineralno sestavino kosti in zob. Nano-HAp lahko spodbuja mineralizacijo zob in zmanjšuje preobčutljivost s polnjenjem dentinskih kanalčkov"

Nano-HAp lahko kupite v obliki zobne paste, priporočam, da jo uporabljate tako, da si z navadno zobno pasto ali pasto hismile umijete zobe in dlesni, nato ne izperete, nato pa si ponovno umijete zobno pasto nano-HAp in NE IZPIRATE, saj si tako ali tako ne smete izpirati, vendar se mora nano-HAp "vsrkati" v vaše zobe.

Zjutraj in zvečer.

- Moč
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Bravo, da ste se odločili za skrb za zdravje svojih zob.
To je pomembno.
Ta ladja je zame že zdavnaj odplula in potonila.
Če vam lahko svetujem, poskusite skrbeti za svoje dlesni in zobe, ne bo vam žal.
Ne bi jemala fluorida (za preprečevanje depresije v vodi, proti depresiji). Ampak to je samo moje mnenje!!!
Žal nimam dobrega nasveta za vas!
 
Top