Pregled programa Telegram Messenger

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
2021 08 19 04 14

Telegram prednosti in slabosti.
+ Prednosti

Šifriranje od konca do konca (E2E);
algoritmi šifriranja: MTProto, protokol po meri;
Odprtokodne aplikacije in knjižnica podatkovne baze Telegram;
Samouničevalna sporočila;
Uporabniki so lahko hkrati prijavljeni v več napravah;
Podpira preverjanje v dveh korakih;
skladen z uredbo GDPR.

- Proti

Za registracijo je potrebna telefonska številka;
šifriranje E2E samo za tajne klepete;
strežniki niso odprtokodni;
beleži naslov IP in druge podatke o uporabniku.

Zdaj se bomo na kratko dotaknili glavnih funkcij sporočilnika Telegram.

Značilnosti sporočilnika Telegram

Tukaj je nekaj ključnih funkcij, ki jih morate upoštevati, ko se odločate, ali je program Telegram pravi za vas:

Koda za odprtokodne dele je na voljo na GitHubu;
Aplikacije Telegram za operacijske sisteme Android, iOS, Windows Phone, macOS, Windows, Linux in priljubljene brskalnike;
več kot 500 000 aktivnih uporabnikov.

Kje so shranjeni vaši podatki Telegram?

Telegram ima hibridni sistem za shranjevanje vaših podatkov. Privzeto so vsi podatki o vaših sporočilih shranjeni v vaših napravah. Vendar lahko podatke odstranite iz tega lokalnega predpomnilnika in jih shranite v Telegramovih strežnikih. Tako lahko uravnovesite željo po zasebnosti in potrebo po prostoru za shranjevanje podatkov.

Ti Telegramovi strežniki so nameščeni po vsem svetu kot del porazdeljenega omrežja.

Telegramovo testiranje in revizije s strani tretjih oseb.
Podatki niso na voljo.

Kako varen in zaseben je Telegram.

Program Telegram je bil v preteklih letih deležen številnih napadov zaradi dvomov o njegovem varnostnem modelu. Pomisleki so usmerjeni na dve glavni področji: Šifriranje E2E in varnost MTProto. Preučimo vsako od teh področij.

Šifriranje E2E.

Pri Telegramovem šifriranju E2E je zaskrbljujoče to, da se ne uporablja privzeto. Večina klepetov (klepetov v oblaku) v programu Telegram je med prenosom med vašimi napravami in Telegramovimi strežniki varno šifrirana. Ko klepetalna sporočila prispejo v strežnike Telegram, so med mirovanjem v strežnikih šifrirana z uporabo protokola MTProto. Vendar lahko Telegram prebere podatke o klepetu, saj skrbi za šifriranje/dešifriranje sporočil v strežnikih.

Druge storitve za varno sporočanje, kot je Signal, privzeto uporabljajo šifriranje E2E za vsa sporočila. Storitev teh sporočil ne more prebrati. Šifrirana sporočila E2E lahko prebereta samo pošiljatelj in prejemnik. Z drugimi besedami, vsaka storitev, ki uporablja šifriranje E2E za vsa svoja sporočila, bo bolj varna kot Telegram.

Telegram podpira šifriranje E2E za dve vrsti sporočil: tajne klepete in glasovne klice. Tajni klepet je klepet, ki ni shranjen v strežnikih Telegram in je dostopen samo napravam, ki sodelujejo v klepetu. Tajni klepet naj bi bil enako varen kot MTProto, vendar ga morajo uporabniki ne pozabiti vklopiti.

Varnost MTProto.

MTProto je mobilni protokol po meri, ki ga je zasnovala ekipa programa Telegram. Oglejte si to povezavo na Wikipediji, da boste dobili boljši občutek o tem, koliko kritik je bil ta protokol deležen v preteklih letih.

Telegram beleži naslov IP in metapodatke.

Kar zadeva zasebnost, lahko Telegram zbere precejšnjo količino osebnih podatkov, ki jih lahko hrani do 12 mesecev. V skladu z njihovim pravilnikom o zasebnosti,

lahko zbira metapodatke, kot so vaš naslov IP, naprave in aplikacije Telegram, ki ste jih uporabljali, zgodovina sprememb uporabniškega imena itd.

Združene metapodatke o vas lahko uporabijo za pomoč pri ustvarjanju novih funkcij storitve.

Nazadnje lahko podjetje prebere vsa vaša sporočila v klepetu v oblaku, da bi raziskalo neželeno pošto in druge kršitve svojih pogojev uporabe storitve. Nekatere vaše osebne podatke lahko delijo z drugimi uporabniki programa Telegram, s katerimi se odločite komunicirati, in s podjetji v skupini Telegram. Če jih k temu prisili sodna odredba, lahko ustreznim organom posredujejo vaš naslov IP in številko mobilnega telefona.

Kadar želite v programu Telegram deliti zasebne podatke, bi bilo pametno uporabljati tajne klepete in glasovne klice.

V pravilniku o zasebnosti je tudi razdelek z naslovom "Organi kazenskega pregona", ki se glasi takole:

Če Telegram prejme sodno odredbo, ki potrjuje, da ste teroristični osumljenec, lahko ustreznim organom razkrijemo vaš naslov IP in telefonsko številko. Do zdaj se to še ni zgodilo. Ko se to zgodi, bomo to vključili v polletno poročilo o preglednosti, objavljeno na spletni strani: https://t.me/transparency.

To je pomembno upoštevati pri uporabi programa Telegram.

Uporaba programa Telegram brez vaše prave telefonske številke.

Ko smo že pri zasebnosti, je treba opozoriti tudi na to, da Telegram za ustvarjanje računa zahteva telefonsko številko. To je korak preverjanja, ki preprečuje množično registracijo botov in pošiljateljev neželene pošte.

Preverjanje poteka prek besedilnega sporočila ali telefonskega klica, nato pa vnesete kodo za preverjanje in začnete uporabljati storitev. Toda tu je bistveni nasvet o zasebnosti: ni vam treba uporabiti svoje telefonske številke.

Na spletu lahko najdete številne anonimne storitve SMS, ki omogočajo prejemanje besedilnih sporočil na digitalne številke. Na voljo so tako brezplačne kot plačljive storitve SMS, ki jih lahko najdete z nekaj raziskovanja (v brskalnik vnesite iskalni izraz, kot je SMS za enkratno uporabo). Morda boste morali poskusiti z nekaj različnimi storitvami in številkami, preden vam bo uspelo pridobiti kodo za preverjanje Telegram, ki bo delovala, vendar boste tako zagotovili, da bo vaša prava telefonska številka ostala varna.

Z registracijo številke SMS za enkratno uporabo in uporabo dobrega omrežja VPN/TOR, ko uporabljate program Telegram, boste znatno povečali svojo zasebnost.
 
Last edited by a moderator:

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Kako zagnati program Telegram z emulatorjem za Android v sistemu Whonix.

Kolikor vemo, je Telegram pred približno nekaj meseci onemogočil preverjanje pristnosti SMS na namizni in spletni različici. Tako je edini način avtorizacije v teh različicah prejem kode na aktivni račun prek mobilne različice Telegram. Za dostop ni dovolj, da imate virtualno številko, za to potrebujete tudi telefon ali zavihek. Če pa spoštujete svojo zasebnost, to ni način za vas. Vesel sem, da vam lahko predstavim ta vodnik. Pomagal vam bo zagnati mobilni Telegram z Anboxom (androidnim emulatorjem) z uporabo Whonixa, da zaščitite svojo zasebnost.

1. Namestimo potrebne pakete.



Najprej moramo preveriti posodobitve:

sudo apt-get update

sudo apt-get dist-upgrade

Po tem nadaljujte z namestitvijo:

Sudo apt-get install --no-no-install-recommends linux-image-amd64 linux-headers-amd64 adb fastboot anbox

2. Naslednji korak: prenesite in preverite Android Image.

Prenesite sliko in sha256sum

Če uporabljateQubes TemplateVM Whonix:

scurl --proxy http://127.0.0.1:8082 --tlsv1.2 --remote-name https://build.anbox.io/android-images/2018/07/19/android_amd64.img

curl --proxy http://127.0.0.1:8082 --tlsv1.2 --naslov kraja https://build.anbox.io/android-images/2018/07/19/android_amd64.img.sha256sum

Whonix, ki ni Qubes, in Qubes StandaloneVM Whonix:

scurl --tlsv1.2 --imenom kraja https://build.anbox.io/android-images/2018/07/19/android_amd64.img

JdBc9PRLbY

curl --tlsv1.2 --naslov kraja https://build.anbox.io/android-images/2018/07/19/android_amd64.img.sha256sum
Cwx1jZhfp2

Preverite.

Po prenosu za preverjanje slike zaženite naslednje korake:

sha256sum --check android_amd64.img.sha256sum

Videli boste stanje: "android_amd64.img: V REDU".

Sliko premaknite v ustrezno mapo.

sudo mv android_amd64.img /var/lib/anbox/android.img

3. Konfiguracija Anboxa.

Žal morate za pravilno delovanje Anboxa onemogočiti požarni zid Whonix, saj Anbox uporablja lastne konfigurirane omrežne nastavitve, zato bo omogočeni požarni zid zavrnil dostop do njega. Ta korak lahko zmanjša varnostne koristi, zlasti če uporabljate več računalnikov Whonix-Workstation. Če želite onemogočiti požarni zid, uporabite ta ukaz:

sudo systemctl mask whonix-firewall
FBUjxWzEfI

Nato odprite datoteko /etc/systemcheck.d/50_user.conf :

sudoedit /etc/systemcheck.d/50_user.conf

V to datoteko dodajte novo vrstico:

whonixcheck_skip_functions+=" check_whonix_firewall_systemd_status "
FKiXVn9RH0

Shranite in zaključite. Nato ponovno zaženite sistem:

ponovno zaženite sistem: sudo reboot

4. Zagon programa Anbox.

GRAFIČNI VMESNIK:

Anbox: meni Start→ Dodatki→ Anbox.

Terminal:

anbox launch --package=org.anbox.appmgr --component=org.anbox.appmgr.AppViewActivity

5. Telegram se namesti.

Anbox je torej že nameščen, zadnji korak pa je, da zanj dobite Telegram .apk. Na svoji delovni postaji Whonix-Workstation pojdite na https://telegram.org/android in prenesite datoteko .apk. Nato odprite terminal v mapi, ki vsebuje datoteko (preprosto pojdite v mapo s Telegram .apk in desno kliknite za to. V kontekstnem meniju morate videti možnost "Open Terminal" (Odpri terminal). Uporabite ta ukaz:

adb install Telegram.apk.

6. Čestitamo!

Po uspešni namestitvi boste na namizju emulatorja videli aplikacijo. Omogočite svoj račun z navidezno številko sim in pripravljeni ste na prejemanje Telegramovih kod za avtentikacijo. Po prejemu kode ne pozabite omogočiti požarnega zidu Whonix.

7. Omogočanje požarnega zidu Whonix.

V terminalu:

Vklopite požarni zid: sudo whonix_firewall

V GRAFIČNEM VMESNIKU:

V GUI: začetni meni→ aplikacije→ sistem→ ponovno naložite Whonix Firewall

Ne pozabite: za novo sejo Anboxa morate ponoviti korak 3.

Možnost 2. Za začetnike. Zagon mobilnega programa Telegram iz spletnega emulatorja - https://appetize.io
1. Registrirajte se v storitev sms-aktivacije z začasno pošto.

2. Pojdite na spletno stran https://appetize.io in registrirajte brezplačni račun, to lahko storite tudi z začasno pošto.
Ox97HTZPwq

3. S spletne strani https://telegram.org prenesite aplikacijo Telegram .apk in jo dodajte v svoj apetični račun. Pojdite v razdelek "Upload" (Prenos) in izberite datoteko.
UjzSlTkdVm

J7PKdN6rXT

4. Nato pojdite na nadzorno ploščo in zaženite aplikacijo s klikom na gumb "view".
2au3kcbhPL

5. Registrirajte aplikacijo Telegram z virtualno številko, ki ste jo kupili prej.

6. Odprite namizje Telegram in ponovno uporabite to številko.

7. V spletnem emulatorju, v katerem že teče program Telegram, boste prejeli kodo za avtentikacijo.

8. Ne pozabite končati seje Telegram v spletnem emulatorju, ko se prijavite v namizno različico. Nastavite tudi 2FA.
 
Last edited by a moderator:
View previous replies…

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Prekleti Whonix. Mislim, da ni tako presenetljivo, glede na to, da si eden od ustanoviteljev foruma! :cool:(y)
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
36
Points
18
Ali ni uporaba virtualne številke, do katere je imela/ima dostop tretja oseba, preveč tvegana?
 

Chemman

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2021
Messages
4
Reaction score
5
Points
3
Odlično! To je edini način, na katerega lahko zdaj namestite program Telegram na repih(y)
 

xxnxx

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2021
Messages
3
Reaction score
2
Points
1

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

PavelD

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2024
Messages
29
Reaction score
15
Points
8
povezava je izklopljena. ali lahko pošljete drugo
 

Latin King

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 24, 2023
Messages
31
Reaction score
16
Points
8
sploh ne zaupam telegramu
 

delkibrother

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 27, 2022
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Predlagam, da kupite predplačniške telefone in nato uporabite telegram ali Signal.
 

Drsmurf

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 1, 2023
Messages
15
Reaction score
19
Points
3
Na telegramu je delovalo veliko prodajalcev, ki so bili nedavno razbiti , telegram zagotovo ni varen, morda je skrivni klepet šifriran, vendar so odprti skupinski pogovori tvegani
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Morda so za registracijo uporabili telefonske številke, ki so bile povezane z njimi?
Poznam veliko skupin za telegram, ki še vedno delujejo, kot da ni jutrišnjega dne, bro
 

PavelD

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2024
Messages
29
Reaction score
15
Points
8
Ali mi lahko poveste, za katero državo gre?
 

PavelD

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2024
Messages
29
Reaction score
15
Points
8
V Kazahstanu veliko prodajalcev uporablja Telegram za svoje poslovanje, vendar se zdi, da so vsi pod nadzorom, razen tistih, ki uporabljajo kapljične registracije in opremo. Ali pa imajo morda ti organi od tega koristi
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Ne verjamem, da so bili tako obremenjeni. Verjetno je šlo le za to, da so pod krinko nekaj naročili in nato analizirali embalažo. Imel sem pakete s prstnimi odtisi, pakete, ki so mi povedali natančen datum in čas ter od kod je bilo nekaj poslano (videonadzor v trgovini jih bo imel).
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Ja, res G, ne osredotočajte se samo na šifrirane aplikacije, če manjka drugi del
 

idlewild

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
62
Reaction score
42
Points
18
Ne zdi se, da bo kmalu kam odšel, upajmo, da bo telegram delal na tem, da bo počistil svoje sranje
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
36
Points
18
Ne bi se držal aplikacije, ki bi jo lahko agencije močno zasledovale, ker je zasebna in šifrirana.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Nisem velik oboževalec telegramov, vendar je to odličen zapis
 

PavelD

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2024
Messages
29
Reaction score
15
Points
8
Hvala, gospod, za dobre informacije
 
Top