Sinteza testosterona iz DHEA

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
V nadaljevanju je predstavljena sinteza testosterona iz DHEA, ki jo je posredoval Patrick Arnold. Zaščitna skupina je bila izpeljana, metoda redukcije pa ni znana.

1. 3β-O zaščita s TMSCl
2. 17β Enantioselektivna redukcija
3. 17β Esterifikacija
4. 3β-O Deprotekcija s TBAF
5. 3-O Oppenauerjeva oksidacija s hkratno preureditvijo alkena v konjugiran položaj
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni. Kakšna je vrednost vašega prispevka brez podrobne razlage?
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Moj namen je bil začeti razpravo o sintezi testosterona, saj na spletu nisem našel veliko informacij. Če je to napačno mesto za mojo objavo, se opravičujem.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ni težav. Na vašem mestu bi v prispevku jasno navedel namen :)
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Zdi se, da je to mogoče poenostaviti na postopek v treh korakih.
1. 3-O Oppenauerjeva oksidacija s hkratno preureditvijo alkena v konjugiran položaj
2. 17β Enantioselektivna redukcija s Saccharomyces cerevisiae (pekovski kvas)
3. 17β Esterifikacija

Za androstenedion -> testosteron nisem našel izkoristka, vendar bi bil na podlagi podobnih substratov v delu Mikrobne pretvorbe steroidov verjetno okoli 70 %.

Mikrobiološke pretvorbe steroidov. Priročnik. Willium Charney in Hershel L. Herzog. Academic Press, New York, 1967.

 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Izkazalo se je, da je 17β kinetični produkt in ga je mogoče proizvesti z dobro selektivnostjo (17α: 3 %, 17β: 97 %) samo z uporabo NaBH4.
https://chemistry-europe.onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1002/chem.202100967

Zgornja študija tudi kaže, da ima redukcija MPV zmerno selektivnost (17α: 34 %, 17β: 66 %). Zanima me, ali je mogoče z uporabo Al katalizatorja doseči hkratno oksidacijo in redukcijo pozicij 3 in 17. Predstavljam si, da bi bila konjugirana oblika 3 keto prednostna, kar bi reakcijo vodilo naprej.

Več podrobnosti o Oppenauerjevi oksidaciji za mojo lastno referenco https://doi.org/10.1002/recl.19370560206
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Biokemik me svetuje, da ne uživate nobenih racemičnih steroidov, saj lahko povzročijo nepopravljive poškodbe, ki jih bomo opazili prepozno.
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Ali imate kakršen koli razlog za domnevo, da je 17α-testosteron (epitestosteron) strupen? Gre za endogeni steroid, ki obstaja v koncentracijah, približno enakih testosteronu.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Bolj me skrbi njegovo delovanje (obstajajo sodobnejši modulatorji testosterona z veliko manj stranskimi učinki)
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Epitestosteron je pozitivni alosterični modulator receptorja GABAA. Zdi se, da je nevroprotektiven, visoko razmerje med testosteronom in epitestosteronom pa je povezano z avtizmom.

SARM so vsekakor nekaj, kar si želim preučiti. Zdi se, da imajo svoje pomanjkljivosti, kot je zmanjšanje ravni estrogena. Ko bom ugotovil sintezo testosterona, bom preučil bolj tkivno selektivne steroide, kot sta boldenon in DHT. Sintetizacija fluoriranih SARM je na tej točki zunaj mene.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Upam, da sem sodeloval pri motivaciji za nadaljnje dokumentiranje, kot sem se nekoč sam potopil v znanost abecedno globoko... nato pa našel pot ven. Všeč mi je vaše razmišljanje!
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Bili ste. Resnično cenim povratne informacije. Nimam formalnega znanja s področja kemije ali farmakologije, zato sem upal, da bo moje delo preveril ta forum :)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
strast je ključnega pomena... Poskušal bom biti pozoren in vam pomagati, kadar koli
 
Top