problem hlapov

AquaRegis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni,

Iščem rešitev za odzračevanje škodljivih hlapov skozi okno. Razmišljal sem o kanalskem ventilatorju iz nekaj rastrov.
Vendar še vedno nimam pojma, kako ga pritrditi. Morda obstajajo boljše alternative...

Ali mi lahko daste nekaj nasvetov, kako ste to rešili?
Imam masko za ves obraz, vendar želim, da je čim bolj varno.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Na vašem mestu bi namesto črpanja hlapov skozi okno, kar je zelo tvegano, vodil hlape v plastično posodo, napolnjeno z aktivnim ogljem. Po uporabi bi moral obstajati način, kako posodo zapreti, da bi imeli hlapi čas, da se v njej kondenzirajo in vas ne bi zastrupljali čez čas. Veliko hlapov se prilepi na površino aktivnega oglja, zaradi česar je to nekakšen filter, kot pri filtrih za respiratorje, ki jih pogosto vidite. Tako lahko aktivno oglje pogosto zamenjate. S tem se izognete večini nastalih hlapov.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Zanimanje za to konstrukcijo.
Razmišljal bo o tem, kako pridobiti takšno konstrukcijo.
Če imajo drugi ljudje v mislih kakšen načrt;deljenje je skrbno.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Kaj mislite s "kako ga pritrditi" ? ( ne poznam problema, vendar je okvir zlahka mogoče izdelati iz lesa, kovine, pvc cevi ...)
 

AquaRegis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
@Nikoli ne spi
Hvala za nasvet. Večina mojih hlapov je precej neopaznih, kot je na primer ocetna kislina.
Tvoja zamisel se mi zdi zelo zanimiva za druge, mi lahko poveš več o tem, kako točno si jo izvedel in kam odlagaš aktivno oglje?

@alterego
Rad bi zgradil preprosto vrsto digestorja in želel sem se pozanimati, kako drugi rešujejo celotno zadevo. Zgraditi škatlo ni problem, še vedno pa imam vprašanje, kako najbolje rešiti sprednjo stran, ki ni popolnoma odprta, ampak ima pred seboj na primer plastično steklo, ki mora biti prav tako odstranljivo, da se zaščitijo steklene naprave za pravilno gradnjo in kjer lahko po potrebi posežem. Morda pa razmišljam preveč zapleteno
 
Top