Od triptamina do DMT

Blacky

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 15, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Hej, vem, da je v zvezi s tem ogromno vprašanj. Resnično sem se zelo trudil, da bi to vprašanje rešil sam. Poskušala sem prebrati klavzulo organske kemije, se seznaniti s splošnimi postopki in tako naprej. Edina stvar, ki sem se je naučil, je, kako pravilno uporabljati laboratorijsko opremo, ne pa tudi, kako pripraviti lastno sintezo.

Za to potrebujem jasen odgovor. Imam vse, razen natrijevega cianobrohidrida. Tudi STAB-a nimam. Slišal sem, da lahko STAB zlahka narediš, vendar nikoli nisem slišal več kot "je narejen iz akedikove kisline in natrijevega borohidrida" (to je premalo informacij).

Slišal sem, da je mogoče iz triptamina s pomočjo natrijevega borohidrida izdelati dmt. Samo temperaturo reakcije je treba vzdrževati na nizki ravni. Toda kakšno je točno število stopinj? Kaj je "nizka reakcijska temperatura"???? 0 stopinj Celzija? 10 stopinj Celzija? 5 stopinj Celzija?

Dobesedno sem pregledal vse objave o rodiju v zvezi s tem. Nekateri pravijo, da so to uspešno izvedli, drugi, da to ne bi delovalo. Kaj naj verjamem? Rekel bi, da bi samo testiral, dokler ne bi delovalo, vendar nimam opreme za razlikovanje nmt od dmt in poskus, dokler ne bi deloval, bi bil drag.

Imate torej kakšen odgovor na to vprašanje? Ali je to mogoče, in če je, kako?
 

pingu

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
7
Reaction score
8
Points
3

iLLCiD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 28, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Tako cian in stab sta nepotrebna, običajni boro se dobro obnese. Ledena kopel s slano vodo je dovolj dobra, da imate v reakcijski bučki termovizor in spremljate dodajanje boro, da se temperatura reakcije ne dvigne.
 

iLLCiD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 28, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Tankoslojna kromatografija, (tlc) je dober način za spremljanje poteka reakcije, kakovostnih vmesnih produktov in ravni produktov. Če tega ne poznate, morate to preučiti, prav tako pa tudi kolono kromatografijo in vakuumsko destilacijo, ki sta možnosti za prečiščevanje končnega izdelka za odstranitev nmt/tryptamina/stranskih proizvodov. Prav tako se spomnite, da ste videli nekaj o metodi z uporabo suhega ledu v preteklosti na Nexusu. Če se prav spomnim, je teorija, da gre za adukt CO2 na aminu.
 

highTEMPO

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
preverite shulginsovo sintezo v tikalu. Gre skozi kvartarno aminsko sol, če se prav spomnim. Bolje kot reduktivna aminizacija je tukaj, lahko začnete z reakcijo triptamina s presežkom metil jodida, nato pa odcepite eno od metilnih skupin.
 

Hailstorm

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Objavil sem kuhinji prijazno metodo, primerno za začetnike. Poiščite metil tosilat.
 
Top