TUTORIAL - Kako zlahka poiščete (skoraj) vse kemikalije otc, ki jih boste kadar koli potrebovali

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
No, čarovnija za to se imenuje operatorji iskanja v Googlu in varnostni listi za materiale.
Iskalni operatorji namreč pomagajo pri natančnejši opredelitvi vašega iskanja. Dober primer, ki ga bomo potrebovali, so npr:

Koda
- filetype:pdf, ki bo v rezultatih iskanja prikazal samo dokumente v formatu pdf. - Uporaben je tudi "". To nam bo pomagalo poiskati izraze TEKSTNO tako, kot so zapisani znotraj teh "". - Prav tako uporabno: OR, AND in "-".

Morda se sliši zmedeno, vendar bom naredil primer, ki bo pokazal, kaj točno to počne.

Ker je za večino kemičnih mešanic potreben tako imenovani "varnostni list", v katerem je navedeno, kaj je v mešanici, lahko to izkoristimo za iskanje prosto dostopnih mešanic, ki vsebujejo nadzorovane snovi.

Zdaj pripravimo primer. Če upoštevamo, da potrebujemo MEK, je to, kar vpišemo v Google in v nekaj sekundah najdemo veliko izdelkov:

Koda
"Varnostni list materiala" tip datoteke:pdf Metiletilketon

S tem bomo poiskali varnostne liste v obliki datoteke pdf, ki vsebujejo besedo Methylethylketone. Za nadaljnje filtriranje rezultatov, ki nam ne bodo v pomoč, samo pomislimo na primere uporabe spojine, ki jo iščemo. V našem primeru vemo, da se uporablja kot čistilo za površine ali da se uporablja kot odstranjevalec lepila ali v barvah ali odstranjevalcih barv. To zdaj dodamo našemu iskalnemu nizu, vključno z iskalnimi operatorji AND, OR

Koda
"Material safety data sheet" filetype:pdf Methylethylketone AND "cleaner" OR "paint" OR "remover"

To bo našlo varnostne liste, ki vsebujejo metiletilketon in vsaj enega od naslednjih "čistilo" ali "barva" ali "odstranjevalec"

Pravkar sem to iskal v Googlu in ugotovil, da naš rezultat vsebuje veliko strani iz Nove Zelandije, jaz pa sem v Evropi, zato bi lahko izključil vse strani, ki imajo v imenu domene ".co.nz". S preprostim dodajanjem -inurl:.co.nz
"-" pomeni izključitev, inurl: pomeni vse, kar je v url naslovu spletnih strani, prikazanih v Googlu, .co.nz pa je uradna domenska končnica Nove Zelandije. Skratka, to bo izključilo vse strani, ki imajo v naslovu co.nz.

Koda
"Varnostni list", tip datoteke:pdf Metiletilketon IN "čistilo" ALI "barva" ALI "odstranjevalec" -inurl:.co.nz

Ali pa si predstavljajte, da obstaja lokalna trgovina z barvami in želite preveriti samo dokumente msds na njenem spletnem mestu, to lahko preprosto storite na spletnem mestu upravljavca:

Koda: .
site:mypaintstore.com "Material safety data sheet" filetype:pdf Methylethylketone AND "cleaner" OR "paint" OR "remover"


Pravilna uporaba teh iskalnih operatorjev je najboljša metoda za učinkovito prebiranje tone strani, da v kratkem času najdete tisto, kar iščete.

Zgornji primer sem si izmislil sproti. Bodite ustvarjalni, uporabljajte svoj jezik in se malo poigrajte ter najdite ogromno virov... Za celoten seznam operatorjev, s katerimi lahko natančneje določite, kaj iščete, si oglejte to povezavo:

https://ahrefs.com/blog/google-advanced-search-operators/.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Odličen nasvet! Če bi le ljudje sploh znali uporabljati iskalnike ...
Edina težava z varnostnimi listi je, da vedno navajajo široko oceno sestavin (na primer 30-70 %) in pogosto včasih izpustijo veliko materialov, ki z vidika varnosti niso pomembni. Tako je lahko mešanica lepih topil zelo dobro pomešana tudi s polimernim gunkom za povečanje viskoznosti in na koncu boste imeli ure čiščenja destilacije in uničeno steklovino, da bi izolirali želeno spojino.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18

to je dobra vsebina, do zdaj se tega nisem zavedal
 

1thejew1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2022
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Odličen nasvet, hvala , sem precej dober z Googlom in nikoli nisem pomislil, da bi to storil
 
Top