[nepreverjeno?] našel sem edinstveno sintezo amfetamina

KlintoL

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 12, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Naslednje besedilo je povzeto po uporabniku Reddita "Spagetiies"´. Nimam kemijskega znanja, da bi potrdil, ali to deluje, morda pa lahko vi ugotovite, ali je to uporabno!

PS: Če bi mi bil kdo pripravljen pomagati, iščem način za sintezo amfetamina s pretežno domačimi pripomočki, če obstaja kaj takega. Hvala <3

Zdaj pa k "edinstveni sintezi"

"Sinteza amfetamina je tako edinstvena (in neregulirana), da bi lahko povzročila revolucijo v svetu amfetaminov."

Dobro, vem, da je veliko mojih naslovov "click bait-y (je to beseda?)", kot je ta, vendar je to dejansko zelo edinstven način za izvedbo stvari in gre skozi vmesne produkte, ki res še nikoli niso bili uporabljeni. Prav tako bi želel pred tem prispevkom povedati, da je ta sinteza nepopolna, saj na to temo ni bilo opravljenih dovolj raziskav, da bi lahko sklepali, ali bo delovala ali ne. Nekatere reakcije so variacije znanih reakcij, vendar na čudne in nestandardne načine, zaradi katerih je sinteza tako preprosta (morda).
Tako sem v zadnjem prispevku opisal enolatno sintezo amfetaminov z uporabo etil acetoacetata. Čeprav ima ta metoda dobre izkoristke, ima nekaj težav. Prvič, etil acetoacetat ne raste na drevesih [za razliko od reagentov za to sintezo;)] in ga je precej težko, morda nevarno in slabo donosno izdelati. Poleg tega je bilo treba izdelati tudi halo-benzen, kar vsaki sintezi doda en korak. Nazadnje bi bilo treba spojino še umiliti in dekarboksilirati, da bi dobili P2P, neposredni predhodnik amfetamina.
Zdaj pa se pogovorimo o tem, zakaj je ta sinteza tako edinstvena. Amfetamin(-i) ima tradicionalno tri predhodnike: efedrin, P2P in P2NP. Iz vseh teh treh spojin se amfetamin pridobi z redukcijo. Vendar obstaja še en predhodnik, ki amfetamin proizvaja s povsem drugačno metodo, oksidacijo. Ta spojina je trenutno znana kot alfa-metil-dihidrocinaminska kislina. Če tvorite amid te spojine in izvedete Hoffmanovo preureditev, dobite amfetamin. Hoffmanova preureditev je zelo preprosta reakcija, ki je za vse intenzivne namene ni mogoče regulirati.
Vendar to ni edina posebnost te metode sinteze. Da bi dobili našo alfa metil dihidro cimetovo kislino (v nadaljnjem besedilu: AMDCA), jo moramo izdelati. Izdelava te spojine je veliko veliko težja kot izdelava P2P, če gre za posamezne dodatke, vendar če vse naredite v enem koraku, lahko to spojino izdelate brez težav (zaradi te reakcije je sinteza P2P videti kot raketna znanost, hkrati pa je po tehnični plati veliko bolj zapletena). AMDCA lahko (morda) izdelate iz ene same reakcije s tako imenovano citrakonsko kislino (in mesakonsko kislino, za katero sem prepričan, da če ju ločite, lahko nadzorujete sterio-kemijo in izdelate samo D-amfetamin, čeprav ni jasno, iz katere bi nastal D-amfetamin). Toda zdaj sem vam pravkar predstavil spojino, za katero še niste slišali, in predlagal reakcijo, ne da bi navedel podrobnosti (kako nesramno od mene, vem). Pa se pogovorimo o spojini, za katero ste že slišali, o citronski kislini. Citronska kislina se pri suhi destilaciji pri atmosferskem tlaku dehidrira/dekarboksilira v itakonsko kislino. Vendar pri destruktivnih destilacijah, kot je ta, dobimo nečisti destilat in še vedno nimamo naše sladke citronske kisline. Na srečo se itakonska kislina pri segrevanju izomerizira v citronsko kislino, kar pomeni, da se čiščenje in izomerizacija vaše spojine izvedeta v enem koraku (jojojoj!!!).
Za pretvorbo citrakonske kisline v AMDCA potrebujete tri stvari: Aromatsko snov (lahko katero koli, čeprav je zelo aktivna, kot je indol, boljša, čeprav se bo indol razgradil v fazi AMDCA -> amfetamin), Lewisovo kislino (ali močno bazo, tega še nisem povsem ugotovil) in znanje, ki ne obstaja.
Tu stvari postanejo zelo tehnične, zato boste imeli pri nekaterih stvareh težave, če ne veste veliko o kemiji.
V bistvu poskušamo z uporabo citrakonske kisline alkilirati naš aromat na določenem mestu. Nastala spojina se bo samodejno dekarboksilirala in tvorila našo AMDCA. Za to obstajata dve možni metodi in obe imata različne različice, zato bom poskušal zajeti čim več.
Citrakonska kislina je precej zahtevna molekula, saj vsebuje veliko različnih funkcionalnih skupin. Dejstva, ki nas zanimajo, so naslednja: ima dvojno vez, pri kateri ima ena stran večjo elektronsko gostoto, višjo stopnjo substitucije, je bolj sterično ovirana in nima vezanega vodika. Druga stran dvojne vezi je ravno nasprotna. Za uspešno reakcijo želimo, da se aromat dodaja na manj ovirano stran.
Če bi izvedli s kislino katalizirano psevdo FC alkilacijo, bi lahko zaradi Markovnikovega pravila dobili napačen (strukturni) izomer. Prav tako bi lahko dobili pravilen izomer zaradi steričnih učinkov dveh karbonilov, metila in velikosti aromata.
Če izvedemo z bazo katalizirano mikalsko reakcijo, dobimo nekaj čudnega. V nobeni literaturi, ki sem jo našel, ni obravnavana uporaba alkenov kot donorja. Reakcija bi bila na prvi pogled neugodna tudi zaradi prekinitve aromata, čeprav je to le začasno, saj bi se alken na citrakonsko kislino prenesel po alkilaciji. Tvegamo tudi cikloadion zaradi obeh spojin, ki imata alkene (čeprav je to zelo neugodno). Možno je tudi, da citrakonska kislina samo polimerizira, preden lahko reagira z aromatom (čeprav je to upočasnjeno zaradi terciarnega ogljika, ki je zelo slab pri polimerizaciji).
Vrnimo se k preprostim stvarem:
Na splošno bi bila reakcijska shema lahko videti takole: Destilirajte citronsko kislino 2x, dodajte citrakonsko kislino in aromatiko v ustrezno topilo (verjetno samo nekaj heptana ali etra). Dodamo X (našo kislino/bazo/katalizator) in refluksiramo Y ur. Nato opravite obdelavo z dodajanjem baze/kisline (odvisno od topila) in filtrirajte. Izperemo s topilom in posušimo. Dodajte AMDCA ekvamolarni količini sečnine in segrevajte, dokler se ne tvori amid (ta korak bi lahko izvedli tudi z uporabo katalizatorja borove kisline v amoniakalnem topilu). Izperite in rekristalizirajte. Dodajte AMDCA-amid belilu ali drugemu oksidantu za Hoffmanovo preureditev. Zberite amfetaminsko olje, ga posušite nad magnezijevim sulfatom in dodajte acetonu. Pihajte v HCl ali kapljajte v žveplovo kislino, da dobite amfetaminsko sol.
Celotna shema se zdi dovolj preprosta, le potrditi je treba, da deluje.
Možne pomanjkljivosti (če deluje) vključujejo: ta metoda bi spodbudila ekonomijo obsega, kakršne še ni bilo. Citronska kislina je tako neregulirana in neregulirana, da ta sinteza postane praktična v velikem obsegu. Amonijak/morčnica in aromatske snovi niso nič boljši glede možnosti regulacije, belila pa je mogoče izdelati z elektrolizo soli. Edina stvar v tej sintezi, ki je ni mogoče pridobiti od nikogar in nikjer, so aromatske snovi. In če ne moreš najti niti enega samega aromata, potem sploh ne bi smel izdelovati amfetamina.
Kakorkoli že, kot ponavadi so komentarji, vprašanja in kritike vedno dobrodošli, zlasti na tem mestu, kjer niti ne vem, ali bi bila reakcija mogoča.
Glavni viri, ki sem jih uporabil in jih ni mogoče zlahka poiskati, so povezani tukaj:
Sterične ovire Michealovih dodatkov
Članek o cikloadditonu z benzenom z uporabo zelo aktivnega alkena
Člen o običajni psevdo FC adiciji na benzen
Če je treba kar koli pojasniti ali razložiti, prosim vprašajte. Vem, da je ta objava nekoliko zmedena, vendar v resnici ni boljšega načina, da bi vse te informacije spravili v eno objavo.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Prenehala sem brati pri "vse intenzivne namene" Ta oseba ni dovolj izobražena, da bi izračunala reakcijoKenetika tistega, kar poskuša predlagati. v eni uri bi lahko prišla do bolj verjetne sheme novela, ki se začne z oljem nageljnovih žbic ali cimetovim oljem ali 10 drugimi eteričnimi olji.
ZA VSE INTENZIVNE NAMENE je ta shema preveč intenzivna, da bi sploh pomislili na to, da bi zapravljali svoj čas. ALI ZA VSE NAMENE IN CILJE, NISO IZVEDLJIVI.
 

zbro

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 4, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
to je izguba časa
 
Top