Predlog za spletno hrambo/deljenje datotek

cederroth

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
13
Solutions
1
Reaction score
12
Points
3
Za shranjevanje/deljenje uporabljam program Sia. Gre za popolnoma decentralizirano, od konca do konca šifrirano shranjevanje datotek na verigi blokov Sia. Datoteke velikosti 1 GB lahko brezplačno naložite na portale Skynet družbe Sia in dobite povezavo za prenos, ki jo lahko delite s komer koli. Če torej svoje podatke razdelite na 1 GB datotek, jih lahko vse brezplačno naložite brez računa.

Spletna stran projekta Sia:

Aplikacijo Vup uporabljam kot odjemalca z grafičnim vmesnikom. Lahko si jo predstavljate kot aplikacijo MEGA. Lahko jo dobite za namizje/mobilni telefon itd. Sia, skynet, vup, vse je odprtokodno.

Nekaj časa lahko traja, da razumete, kako deluje celotna zadeva web5, vendar je noro dobra, ko jo enkrat razumete.

100-odstotno decentralizirana shramba, šifrirana od konca do konca, pri čemer imate ključ samo vi.

S skynetom ustvarite povezave, ki jih lahko delite in so v bistvu kot kazalci na datoteke v verigi blokov. Na ta način lahko povezave skynet delite z ljudmi in ti lahko datoteke/imenike prenesejo neposredno ali pa jih "uvozijo" v svoj odjemalec Vup.
Seveda se podatki ne replicirajo, temveč dobite le še en referenčni kazalec. :)

Na žalost še vedno obstaja DMCA, ALE... in tu je najbolj nora stvar, DMCA lahko povzroči le to, da Sia povezave skynet onemogoči za prenos datotek s svojih spletnih portalov.
Datotek ne morejo odstraniti iz verige blokov, ne da bi na primer zasegli računalnik ali natančno ugotovili, kje na disku so šifrirani deli podatkov na porazdeljenih računalnikih po vsem svetu.
O tem morate prebrati, ker nisem 100-odstotno prepričan, kako bi dejansko potekalo odstranjevanje podatkov. Moja zgornja izjava je lahko tehnično napačna.

Toda noro je to... Zaradi DMCA povezave skynet/mega ne bi delovale, ker skynet/mega deluje kot posrednik, ki pretvori javno deljeno povezavo za prenos na točno določeno mesto v verigi blokov, kjer so shranjeni podatki. Zdaj je to potrebno le, če se odločite, da boste skynet uporabljali za povezave in druge funkcionalnosti. To je kot priročna stvar. Tega vam ni treba uporabljati. Če stvari ročno naložite v verigo blokov, potem ni nobenih povezav. Nameščen moraš imeti odjemalec Sia, sinhronizirati (prenesti) celotno verigo blokov itd. nato lahko datoteke prenesete, ne glede na to, ali je portalom to všeč ali ne (povezave skynet lahko ustvarite tudi iz odjemalca verige blokov, vendar si lahko o tem preberete sami). DMCA samo doda naslov kazalca v datoteko blacklist.txt, ki se deli s spletnimi portali, skladnimi z DMCA. Lahko si omislite svoj(e) skynet portal(e), ki ne spoštujejo DMCA. Predstavljajte si to. Je popolnoma odprtokoden, tako da bi bilo to tako preprosto, kot da razdeliš MEGA, ustvariš svoj portal v strežniku po lastni izbiri in preprosto ne ustvarjaš črne liste. Potem bi lahko te iste povezave Skynet, ki jih Sia (programerji/projekt) uvrsti na črno listo, uporabljal vsakdo, ki uporablja povezave za prenos na piratskem portalu.

Tako kot jaz uporabljam portal pro.skynet.net za svoj plačljivi račun in povezav do svojih datotek ne delim z ljudmi. Ne želim, da bi bila moja varnostna kopija ogrožena. Toda vi, jaz ali kdor koli drug lahko programsko opremo preprosto odtuji in zažene portal.

Odločite lahko tudi, KJE na svetu želite geografsko omejiti shranjevanje podatkov, in izberete, koliko polnih varnostnih kopij podatkov želite. Če želite, da se moji podatki podvojijo v Iranu, Severni Koreji, Rusiji, Venezueli in na Kubi, lahko to storite. Njihov DMCA find the bit on disk bs se lahko poljubi (ampak to raziščite, ker dejansko še vedno ne vem, ali potrebujejo dostop do diska, da odstranijo podatke iz verige blokov, če imajo povezavo s skynetom ali ne).

Portale lahko prilagodite, kakorkoli želite. Lahko dovolite/zaklenete anonimne prenose, ustvarite zasebno skupnost, kot je zasebni tracker, itd. karkoli želite.

Zabavajte se!
 
Top