Kaj je vzrok za nastanek voskastega metamfetamina?

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Izvedel sem ločevanje izomerov! Že prej sem uspešno kristaliziral v vodi in dobil čudovite kristale!
Uporabil sem isto metodo, vendar sem tokrat dobil čuden izdelek! Ne vem, kaj sem naredil narobe?
Ali mi lahko poveste, kaj naj storim, da bo kristalizacija normalna?
Ali naj ponovno ekstrahiram metamfetamin FB in to ponovim? Ali ga kristalizirati v drugih topilih?
Najlepša hvala!!!
 

Attachments

  • WdQBbcEG8z.jpg
    WdQBbcEG8z.jpg
    2.6 MB · Views: 42
  • HCEyFvqNxt.jpg
    HCEyFvqNxt.jpg
    2.6 MB · Views: 23
  • 8nKmM4uc3p.jpg
    8nKmM4uc3p.jpg
    2.2 MB · Views: 31

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Ne vem, kakšen način ločevanja ste uporabili, vendar verjetno ne acetona.
Ali ste poskusili s tem? pripravite bučko, svoj metan v čim bolj droben prah in ga v bučko vrzite v brezvodni aceton. uporabite približno 5 ml acetona na 1 gram. uporabite vodno kopel nad 50, vendar pod 55 c in bučko med mešanjem segrevajte.
ohladite jo do temperature rt, nato jo za nekaj ur prestavite v hladilnik, nato pa jo za 12-24 ur prestavite v hladilnik
preverite rezultat.

Če ne deluje, ponovite vse korake, vendar dodajte nekaj vode, odvisno od čistosti, 5-10 % mase metamfetamina.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Pozdravljeni, gospod, za ločevanje izomerov sem uporabil način z L-vinsko kislino!
Kristalizacije v acetonu nisem poskusil, sem začetnik in sem opravil le rekristalizacijo v vodi v majhnih serijah.
Pri testiranju sem uspešno dobil zelo lepe kristale.
Zdaj sta metamfetamin in voda pomešana skupaj, ali naj uporabim natrijev hidroksid za ekstrakcijo metamfetaminskega olja, uporabim plinski vodikov klorid za pridobitev hidroklorida in nato rekristaliziram v acetonu?
Ali pa naj ta voskasti metamfetamin uporabim neposredno?
 
View previous replies…

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
ali lahko korak za korakom opišete, kaj ste naredili s katerimi reagenti in topili od začetka (ko ste dodali L-vinsko kislino) do konca (ko ste dobili mastne kristale)?

Morda bom poskušal kaj odgovoriti.

če je bila uporabljena L-vinska kislina, ne upoštevajte mojega sporočila o acetonu: vaš problem je bolj zapleten.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Oprostite, gospod!
V vodi sem raztopil L+ vinsko kislino, nato dodal metamfetaminsko olje, mešal, dokler ni nastala trdna snov, nato pa mešanico vinske kisline in metamfetamina po 24 urah vakuumsko filtriral.
Dobljeni tekoči del smo dodali raztopini natrijevega hidroksida za ekstrakcijo D-metha.
Nato se metamfetamin hidroklorid obori s plinskim vodikovim kloridom.
Metamfetamin hidroklorid raztopimo v destilirani vodi v razmerju 1:1, segrejemo na 108 stopinj in počakamo na kristalizacijo!
Prejšnji test je bil normalen,
tokrat pa sem dobil voskast kristal.
Preiskal sem vse informacije na forumu in nekateri so rekli, da je to zato, ker je metamfetamin racemičen.
Obstajajo tudi ljudje, ki pravijo, da pH vrednost, jaz sem izmeril pH vrednost, približno 5.
Drugo vprašanje je, da pri merjenju vrednosti pH kapnemo tekočino na testni papir in tekočina bo po difuziji imela 3 različne barve. Najbolj zunanja barva je približno 10, druga plast je 5-6, prva plast pa 1-2.
Sem v zadregi, nimam strokovnega znanja in ne razumem kemije.
Pravkar sem raztopil majhen del voskastega metamfetamina in ekstrahiral metamfetaminsko olje z natrijevim hidroksidom in to počnem še enkrat.
Ker čutim, da mi nihče ne bo dal odgovora.
Kakorkoli že, hvala.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
ali je bilo umazano methovo olje ali destilirano? v njem je lahko nekaj koloida. ujamejo se lahko tudi nasprotni izomeri.

Preden preostale stvari obrnete v osnovo, naredite naslednje:

pripravite erlenmajerico, predelajte metan v čim bolj fin prah in ga v erlenmajerici vrzite v aceton (99 % lahko).
Uporabite 5 do 10 ml acetona na 1 gram. pripravite vodno kopel nad 50, vendar pod 55 °C in med mešanjem segrevajte erlenmajerico na vodni kopeli ter počasi dodajte nekaj vode. pomembno je nadzorovati težo vode!!! ne dodajte več kot 20 gr vode na 100 gr vaše soli.
pustite, da se ohladi na najnižjo temperaturo.
za nekaj ur prestavite v hladilnik, nato pa v zamrzovalnik.

potem bi opravil ekstrakcijo baze, baza bo tokrat precej čista. in ponovno zakisal z l-vinom. bolje je uporabiti d-vin, če ga lahko dobite.
 
Last edited:

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Destilacije ni. Pri ločevanju izomerov ne sme biti preveč umazano po kislinsko-bazični ekstrakciji.
Domnevam, da gre morda za težavo s pH.
Kakšen naj bi bil pravilen pH vodne raztopine metamfetamina?
Najlepša hvala!
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Ker se mi je mudilo, sem poskušal izločiti bazo in prilagoditi vrednost pH na <3 s klorovodikovo kislino. Segrevajte na 130 stopinj in vlijte petkratni volumen acetona. In prašek sperite z zamrznjenim acetonom. Po sušenju ga raztopite v vodi v razmerju 1:1, segrejte in izparite ter ohladite. Metamfetamin na termometru je po ohladitvi še vedno enak voskast kristal. Po popolnem ohlajanju se v čaši ne obori noben kristal.

Dva druga dela iz različnih serij imata že lepe kristale!

Nimam možnosti presoditi, kaj je šlo narobe.
Vašo metodo bom preizkusil jutri!
Najlepša hvala, gospod
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
še ena podrobnost

nadzor teže vode je pomemben!!! ne dodajte več kot 20 gr vode na 100 gr vaše soli.

To pomeni, da v erlenmajerico počasi dodajate vodo, dokler se ne raztopi ves meth. ALI ne dodajte več kot 20 gr vode na 100 gr metamfetamina. NIKOLI!!! Če na tej točki na dnu erlenmajerice še vedno vidite nekaj trdnih delcev, stavim, da to ni met, ampak natrijev klorid.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
@G.Patton

Gospod, pomagajte mi! Najlepša hvala.
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
JtioiUF.jpg
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Zdi se, da ima moj racemični kristal manjše čistosti enako obliko kot vrsta kristala v poskusu. Koliko časa traja, da se v cevi stopi in zamrzne? Ali ga lahko primerjate z ledom D in navedete informacije?
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Zdi se, da obstaja nekaj podobnosti, in odgovor, ki sem ga našel na forumu, je tudi zaradi racemizacije!
Vendar se spomnim, da sem tudi sam izvajal ločevanje izomerov.
Zdaj nisem v studiu. Morda vam bom lahko odgovoril v nekaj dneh.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Nastal je koloid in v njem ste ujeli svoj "slab" izomer.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Imate prav, danes sem dal ekstrahirano metanolno olje v hladilnik, da bi ga ohladil, nato pa se je na dnu čaše pojavilo nekaj plavajočih snovi, mislim, da bi to moral biti koloid, ki ste ga navedli.
Olje bom ekstrahiral po vaši metodi.
Rezultate vam lahko sporočim v nekaj dneh. Moram kupiti nekaj stvari.
Hvala, gospod.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Imate prav, danes sem dal ekstrahirano metanolno olje v hladilnik, da bi ga ohladil, nato pa se je na dnu čaše pojavilo nekaj plavajočih snovi, mislim, da bi to moral biti koloid, ki ste ga navedli.
Olje bom ekstrahiral po vaši metodi.
Rezultate vam lahko sporočim v nekaj dneh. Moram kupiti nekaj stvari.
Hvala, gospod.
 
Top