Kje je rdeči fosfor?

igotbakingsoda

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ali me lahko kdo usmeri v pravo smer za nekaj čistega rdečega fosforja in tudi zalogo psevdozima, ki bi bil prav tako dober
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Uporabljajte PH down. pH down je na fosforju temelječ
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Prepričan sem, da je to fosforjeva kislina in ne rdeči fosfor.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Zavedam se, ampak če je cilj rdeče, belo in modro... Zakaj ne bi poskusili s hipofosforjem (50-100 %) in jodom za izdelavo HI....
3. Kalijev jodid reagira z ortofosforno kislino, pridobi HI(aq) in HI. Kemija fosforja je zapletena. Opazovanje kaže, da so glavne reakcije naslednje:

KI + H3PO4(aq) + delta temp--> HI(aq)+ KH2PO4
2) KH2PO4 + KI + delta temp--> HI + K2HPO4
3) dodatni HI(aq) in HI se pridobita med dehidracijo kalijevih fosfatnih soli in polimerizacijo le-teh med reakcijo s kalijevim jodidom pri visoki temperaturi - 400+ºC

Prednost te metode je, da je varna in nadzorovana ter da uporablja sestavine, ki niso pod nadzorom. Postopek je podoben preprosti destilaciji in zanj je potrebna le vrsta steklovine, ki jo običajno ima tajni kemik. Za 10 litrov HI(aq) na dan je ta metoda idealna, saj potrebuje le 22-litrsko bučko RB in grelni plašč. Bučka RB 12L-10L/ogrevalni plašč bo proizvedla 5 litrov na dan; bučka RB 5L/ogrevalni plašč 2,5 litra na dan itd. Ogrevalni plašč je ključni element pri izdelavi HI(aq), saj oljna in peščena kopel ne omogočata dovolj visoke temperature. Proizvajalec lahko uporabi 1L erlenmajerico z enojnim vratom 24/40 na kombinaciji mešala in vroče plošče in v nekaj urah proizvede 300-400 kubičnih centimetrov. (Odstotek izkoristka je odvisen od obsega. Pri večjem obsegu se obnovi več HI(aq) mol/mol na KI. 92 % izkoristka mol/mol na 22-litrski in večji skali, v nasprotju s 75 % na 1-litrski skali. Zakaj je to res, lahko samo ugibam, vendar je vseeno res.)

Zdaj bo ta preprosta metoda prvič na Uli razložena korak za korakom.


 
Top