Wikipedija+Reddit forum, ki temelji na kemiji

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Rad bi videl forum, podoben Wikipediji, kjer bi imeli članke (npr. snov, sinteza) in podobno kot na Wikipediji bi bil na voljo razdelek za pogovor, vendar bi rad videl, da bi bil podoben redditu (več tem o eni "naslovni temi"). Lepo bi bilo, če bi vsaka tema lahko imela svoje "podrejene teme" (podobno kot v Discordu, če 2 ali več ppl začne novo razpravo v kanalu - nekakšni podkanali).
Seveda bi se teme lahko navzkrižno sklicevale druga na drugo (članki na komentarje in obratno).
Predstavljajte si, da imate vse pomembne informacije o snovi na voljo v enem članku (od preprostih stvari, kot so vrelišča, do različnih sintez, zgodovine, dobaviteljev itd.)

Zveni težko izvedljivo, vendar bi lahko večino člankov že kopirali. Prepričan sem, da je na voljo odprtokodna kemijska koda za pridobivanje vseh potrebnih konstant, kot so vrelišča itd., tako da bi lahko ustvarili standardni način opisovanja snovi (če ga še ni).

Samo predstavljajte si! Zdaj retardi, kot sem jaz, spamajo ta forum z nepomembnimi stvarmi, toda na ta način bi v članke prišle samo pomembne stvari (mi bi izginili v praznino strani 2 in naprej).
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Vem, kaj imate v mislih. Vendar je vse odvisno od oblike zagotavljanja vsebine. Uporabljamo XenForo, ki ima odlične funkcionalnosti. Po potrebi ne bo težko najti potrebnih informacij, tudi ko bo forum prepoln informacij.
 

QuentinTarantolino

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 29, 2021
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Najprej: prve ure na tem forumu so mi bile zelo všeč, zato sem se končno registriral. Veselim se, da bom videl, kako se bo ta projekt razvijal.

XenForo ne poznam, saj te programske opreme za forume še nikoli nisem uporabljal. Toda kaj če bi ustvarili podforume, npr. za vsak forum v kategoriji "Tehnologije sinteze in analize", in ga poimenovali "Writeups". Potem lahko najbolj dragocene prispevke najvišje kakovosti premaknete v ustrezen podforum.

Mislim, da bi nam ta sprememba dolgoročno koristila, kajti tudi če velja, da je funkcija iskanja XenForo res dobra, imejte v mislih: Včasih člani ne želijo opraviti posebnega iskanja, temveč raje brskajo naokoli - iščejo nekaj zanimivega, na primer novo sintezo, ki bi jo lahko preizkusili.
 
Top