Wilgerodtova vprašanja in kalcijev fenilacetat?

Mikrobiome

Don't buy from me
New Member
Joined
May 10, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Wilgerodt se na prvi pogled zdi kot lahko dosegljiva pot do fenilocetne kisline. Medtem ko je morfolin na splošno težko dobiti, je cikloheksilamin verjetno naslednji najboljši kandidat za to nalogo, saj ni predrag, je na voljo in ni opazen.

Moje vprašanje je, ali pri uporabi amina, kot je cikloheksilamin, obstaja nevarnost nastanka vodikovega sulfida?

In ali je amin mogoče obnoviti/ponovno uporabiti?

Prav tako, ali je kdo imel veliko uspeha pri pretvorbi fenilocetata/kalcijevega acetata iz fenilocetne kisline v p2p?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni. Ali imate v mislih sintezo iz acetofenona?
Ali lahko razložite, katero reakcijo točno imate v mislih?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Po mojem mnenju je Willgerodtova reakcija zelo dolga pot do p2p, kar zvišuje ceno izdelka.
 
Last edited by a moderator:

Mikrobiome

Don't buy from me
New Member
Joined
May 10, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Stiropor je, imo, najboljša pot naprej za osebe, ki niso kemiki. Zelo poceni ga je mogoče kupiti galone in sploh ni sumljiv.

Ne vem točno imena, vendar lahko namesto amina, kot je cikloheksilamin z žveplom, v avtoklavu uporabimo amoniak v raztopini in elementarno žveplo. Vendar menim, da pri uporabi amoniaka nastane vodikov sulfid, ki je zelo nevaren. Zanima me, ali uporaba amina predstavlja enako tveganje.

Kako mislite, da je Wilgerodt dolga pot do p2p? Za človeka, ki ni kemik, se zdi enostavna. Ob predpostavki, da vse deluje brezhibno, dobite fenilacetamid, ki se hidrolizira v fenilocetno kislino irrc, nato pa nadaljujete po neštetih poteh do p2p. V popolnem svetu so trije koraki
 
Top