Wolff-Kishnerjeva redukcija, v velikem obsegu, izvedljiva ali zgolj samomor?

victorplum

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
V skladu z naslovom: V tem primeru se mi je zataknilo na točki, kjer moram odstraniti karbonil. Če bi ga spremenil v alkohol, bi izginil cilj selektivnosti. Zdaj, kjer koli iščem informacije, so samo ljudje, ki opozarjajo, da je raje uporaben kakršen koli drug način, in opozarjajo na rakotvorne lastnosti hidrazina (+ ohranjanje pri 200+ °C, medtem ko je dovolj hlapljiv tudi pri sobni temperaturi + vrelišče raztopine KOH). Povečanje na 100+g lestvici se zdi nekaj, kar bi storilo zelo malo ljudi: ali obstaja način, da ne bi umrli? Tudi jaz nimam laboratorija, tako da tega ne morem narediti niti pod napo (no, še vedno jo je treba zgraditi, vendar se zaradi proračunskih razlogov napo običajno doda šele, ko jo potrebuješ)

Druga možnost bi bila Clemmensenova, vendar je zanjo potrebno živo srebro. Resnično, kako bi lahko odstranil to jebeno živo srebro, ne da bi moral za vsak slučaj napisati oporoko?
 

highTEMPO

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Wolfove in Kishnerjeve redukcije ne bi izvajal, če nimate ustreznega laboratorija. Hidrazin je raketno gorivo. Ne bi me skrbelo zaradi raka, v svojem laboratoriju imam steklenico s peskom, na etiketi pa piše, da lahko povzroči raka. Če se želite znebiti kisika, lahko reducirate z Raneyjevim nikljem, tako da najprej reagirate s karbonilom z etaneditiolom, vendar lahko tudi ta reakcija hitro uide izpod nadzora. Veliko sreče
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
To je treba le previdno in postopoma povečati... Videl sem uspešno mikrovalovno reakcijo, vendar mislim, da bi lahko naredili več serij naenkrat in polnili mešanice za obdelavo, vsekakor pa je treba to opraviti v majhnih nakladah reaktorja. Ali gre za keton, ki ga želite odstraniti?
 
Top