Skrb za prihodnost: Prihaja umetna inteligenca

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33
IVbLyetrmg

Več kot 1100 strokovnjakov za umetno inteligenco, med katerimi so ugledna imena, kot sta Elon Musk in soustanovitelj podjetja Apple Steve Wozniak, je pozvalo k zaustavitvi razvoja sistemov umetne inteligence, zmogljivejših od GPT-4, dokler se ne uvedejo ustrezni varnostni ukrepi. V odprtem pismu, ki ga je objavila neprofitna skupina Future of Life Institute, so zapisali, da družba še ni pripravljena na morebitna tveganja, ki bi jih lahko prinesli tako zmogljivi sistemi umetne inteligence. Pismo poziva k šestmesečnemu premoru, ki bi moral biti javen in preverljiv, ali k moratoriju na takšen razvoj, če tega ni mogoče doseči.

Čeprav nekateri domnevajo, da tehnološkega napredka ni mogoče upočasniti, odprto pismo opozarja, da so odločitve o tem, katere vrste umetne inteligence bodo zgrajene in kako hitro bodo napredovale, na koncu odvisne od ljudi. Ključno je, da se vzpostavi pametno ravnovesje med potencialnimi koristmi in tveganji, ki bi jih umetna inteligenca lahko prinesla. Večjo moč ima UI, da moti življenje, bolj moramo biti prepričani, da bomo motnje zmogli in da se nam zdijo smiselne.

Številni avtorji znanstvene fantastike so nam v desetletjih prikazali svojo vizijo prihodnosti, v kateri je človeštvo zasužnjila ali uničila umetna inteligenca. To smo videli v filmih Matrica, Terminator, Blade Runner in tisočih drugih projektih. Toda vedno se nam je zdelo, da če se bo kaj takega zgodilo, bo to nekje pozneje. Vendar je revolucija prišla tako nenadoma, da nanjo nihče ni bil pripravljen. Danes vidimo le osnovne začetke tehnologij prihodnosti. Toda te že zdaj silijo človeštvo, da začne razmišljati o prihodnosti.


Kaj pričakujete od množičnega uvajanja teh tehnologij v vsakdanje življenje?
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Podjetju ChatGPT je vseeno, ali se zastavljena vprašanja nanašajo na nedovoljeno sintezo, najboljši bot
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
pozor, čeprav bo dal natančne odgovore na konkretna vprašanja, če jih zastavite s poznavanjem kemije to pomaga, vendar so ljudje brez kemijskega razumevanja dobili čudno neizvedljive odgovore v smislu uporabnosti ... skoraj kot da bi se jim stroj posmehoval
 

Passliem

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
26
Reaction score
27
Points
3
Mislim, da ta umetna inteligenca stvari ne pove pravilno, tudi pri preprostih srednješolskih nalogah dela napake. Umetna inteligenca je neuporabna.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Umetni inteligenci ne bomo mogli preprečiti, da bi se razširila po vsem svetu, lahko le najdemo načine, kako z njo živeti v prihodnosti.
To, kar vidimo zdaj, ni niti vrh ledene gore in je tudi z vidika razvoja v najbolj prvobitnem stanju, zato je v..
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Umetna inteligenca se je pojavila že v osemdesetih letih prejšnjega stoletja, se je nihče ne spomni? Ko so ZDA ugotovile, da so Japonci le korak od umetne inteligence in prevzema sveta?
To je privedlo do tega, da so ZDA začele sabotirati in pritiskati na Japonce, da so se podredili.
In zdaj? Ni velike razlike.

Iskreno si želim, da bi bilo drugače in da bi videli resnično inteligentne stroje in ne le programe, ki imajo miselnost tipičnega uporabnika reddita ali, še huje, moda reddita. Toda umetna inteligenca je isto, kar so superjunaki: so superjunaki, ki imajo supermoči, vendar niso obdarjeni z bradavičkami.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Tu je moja največja skrb za nas. Skrbi me, da bi nekateri od nas lahko uporabljali nekaj podobnega kot chat gpt za izdelavo seznama izdelkov, oglaševanje, sporočanje strankam. IDK za kaj takega ga bo uporabljala običajna e-trgovina, verjetno ga bomo nekako implementirali. Mislim, da gre za skrb glede varnosti. Na primer, LE bi lahko uporabila umetno inteligenco, da bi ugotovila, da je bila umetna inteligenca uporabljena za pisanje nečesa na darknetu, in izsledila to osebo. verjetno je še cela vrsta drugih stvari, ki bi se lahko uporabile za identifikacijo uporabnikov. Ravnati moramo previdno
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Opazil sem, da veliko novih pametnih telefonov zdaj implementira umetno inteligenco v izhodiščno nastavitev. Menim, da je to resnična skrb OPSEC.
 
Top