Ali bi redukcija NaBH4 / CuCl2 delovala za TMA?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Hej, fantje,

izdeloval sem nekaj b-nitrostirenov (predvsem), vendar sem izdelal tudi nitropropen, ki ustreza TMA, saj tako ali tako izdelujem meskalin.
Nitrostirene nameravam reducirati z NaBH4/CuCl2, vendar me zanima, ali bi bilo to primerno za redukcijo 3,4,5-TMOnitropropena v končni TMA, ki ga želim dobiti?
Chatgpt pravi, da je to v redu, vendar mi je nekajkrat že dal kakšen dvomljiv nasvet. 🤣

hvala.
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
No, deluje za P2NP do amina, zato bi moralo delovati tudi za druge nitropropene. Vendar pa je na portalu The Vesp objavljen prispevek, v katerem piše, da je pri redukciji DOM, TMA-2, težava s kristalizacijo. Pridobite kakšno olje, ki ne kristalizira. (lahko je napačna izbira soli)

Vendar je objavo objavil le en član. Predlagam, da se registrirate na portalu The Vesp. in si vzamete čas za študij in iskanje tam.

Tukaj je ustrezna objava:

Moral bi def. delo IMO.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Zanimivo - mislim, da bo to delovalo. Vsekakor je vredno poskusiti ... Imam LAH, vendar me je malo strah, da bi ga uporabil na tej stopnji TBH, vendar mislim, da je najhujše, kar se zgodi, da sem fudge to 5 g nitropropena gor in narediti več - imam kot 480 g začetnega aldehida ostalo tako meh.

To je v bistvu to, kar sem mislil, tako ali tako lol
Mislim, da bom najprej poskusil v merilu 1 g....

Če sem pošten, bom s to metodo najprej poskusil z redukcijo meskalina, tako da bomo videli - posodobil bom, ko bom imel več novic o tem....
 
Top