Razlika med kloro in jodo?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Ali lahko kdo pove, kakšna je razlika v izkoristku med 2-kloro 4 metilpropiofenonom in 2 jodo 4 metilpropiofenonom?

Morda zaradi drugih sprememb v reakciji?
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
2-jodo-4-metilpropiofenon je boljša odhajajoča skupina, vendar jo je na ogljik sploh težje spraviti. 2-kloro-4-metilpropiofenon je laže pritrditi na ogljik, vendar je slabša puščajoča skupina. 2-bromo-4-metilpropiofenon je ravno pravšnji. Želite izdelati 4-MMC ali 4-MEC?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Sčasoma poskušam izdelati 4 mmc, vendar uporabljam tudi predhodnike, ki jih ni na nobenem seznamu.

2b4m je na takem seznamu, čeprav je ta zelo neizvršen. Tehnično še vedno ni v redu za posedovanje.

2i4m in 2c4m nimata enakega problema. Zato sprašujem o njunih donosih in morebitnih razlikah.

Po mojem mnenju je najpomembnejša čim večja pravna previdnost, nato fizična varnost in nato čistost spojin.
 

mushr

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 16, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Kratek odgovor na vprašanje OP: Za 2-kloro 4 metilpropiofenon (2c4m) so v vaši reakciji potrebne nekatere spremembe.

Po mojih izkušnjah s prilagajanjem kitajskega patenta WO2017211129A1 za mefedron z 2c4m kot vmesnim produktom je trajalo nekaj časa, preden sem iz 2c4m dosegel 70+ % izkoristek za mefedron.

V patentu je navedeno, da z vodno raztopino metilamina dosežejo 40-odstotni izkoristek, vendar ne pozabite, da patent velja za nesubstituiran metiatinon. Pri mefedronu z vodno raztopino metilamina nikoli nisem dobil več kot 30 % izkoristka. S povečanjem temperature ali reakcijskega časa lahko dobimo več le z izomefedronom kontaminiranega produkta.

Če želimo iz 2c4m dobiti 70+% izkoristek mefedrona, moramo pripraviti raztopino metilamina v enem od primernih brezvodnih topil, kot je razloženo tukaj:

Pri tej reakciji so se mi dobro obnesle vse te raztopine metilamina: 10-20 % v benzenu, 10-20 % v toluenu, 10 % v DCM, 10 % v NMP.

Nikoli nisem poskusil raztopin metilamina v metanolu ali IPA, ker je v literaturi navedeno, da se je treba pri reakciji metilaminiranja izogibati alkoholnim topilom. Vseeno bi bilo zanimivo videti, kaj se bo zgodilo.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Klor lahko poskusite nadomestiti z jodom. Kolikor se spomnim, reakcija poteka v acetonu.
 
View previous replies…

mushr

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 16, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Hvala za namig, res je smiselno. Poskusil bom reagirati svoj 2c4m s KI v acetonu
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
morda bo natrijev jodid boljši, vse je odvisno od dobre topnosti jodida v acetonu in nizke topnosti klorida v acetonu. V vsakem primeru bo zelo zanimivo videti vaše delo, če boste pripravili reakcijo izmenjave.
 

mushr

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 16, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
hvala, imam nekaj natrijevega jodida in vsekakor ga bom preizkusil, takoj ko bom v svojem laboratoriju, kar se bo zelo verjetno zgodilo šele sredi julija. Vsekakor vas bom obveščal o napredku.
 
Top