Donos ali čas?

What would you prefer:

  • Increase reaction yield insignificantly (~5-15%)

  • Reduce reaction time and labor intensity, but loose some the product


Results are only viewable after voting.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni! Med kemijskimi sintezami se pojavljajo ostanki ciljnih produktov. Nastanejo zaradi nekaterih manipulacij, kot so pranje, ločevanje plasti, dekantiranje, zakisanje (tvorba soli) in tako naprej. Takšne produkte lahko zberemo z dodatnimi ekstrakcijami, destilacijami in kristalizacijami, da bi neznatno povečali izkoristek sinteze. Te manipulacije zahtevajo nekaj časa in podaljšajo celoten postopek sinteze. Poleg tega traja več časa v laboratoriju, kar je povezano z morebitnimi nevarnostmi pri skrivanju.

UPD
V kalu nekaterih priljubljenih sintez so izgube.
 
Last edited:

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
če u znate izdelati, potem čas ni problem.
če u made 3/4mmc 3/4cmc apvp/bkndma 20kg ali 100kg je max 2days made powder 2max weeks made crystal
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Te teme 😬 ne bi označil kot 15-odstotno nepomembno. Morda morda na Poljskem, kjer prekurzorji tečejo kot voda po ulici, vendar bomo tisti, ki imamo teden dni stisnjeno rit, medtem ko upamo, da bo naša pošta prispela v nabiralnik, želeli zbrati teh 15 %. Če moram kupiti plastični zvar po 40 dolarjev za pinto in iz njega destilirati DCM, ga bom želel pridobiti. Če lahko kupim liter za 30 dolarjev, ga bom verjetno pustil za seboj.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Jaz 2. menim, da je 15-odstotni delež zapravljanje truda, časa in denarja. Če vidimo, da je ocena reakcije takšna, kot je. 67,1 % ljudi po mojem mnenju res skopari na dnu sodu, potem ko so izvedli sinteze in opravili ekstrakcije itd., osebno 15 % ni nič, če lahko prva ponovna kristalizacija zmanjša izkoristek vašega izdelka za vsaj 20 do 35 %, zlahka morda več!
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
To je odvisno od. Ukvarjanje z blatom nikakor ni vredno. Tudi v pravnih panogah je ravnanje z blatom ena najtežjih stvari, s katerimi se je treba ukvarjati. V izvirnem zapisu je uporabil le 5 ml 25-odstotne raztopine NaOH. Za uničenje vsakega grama Al potrebujete približno 9-9,3 grama NaOH. Torej okoli 54-55 gramov NaoH (100 %), obljubim vam, da ne bo ostalo veliko blata.

Poleg tega je 65 % zelo nizka donosnost, ta metoda je bolje izpopolnjena. Metanol je veliko boljši, zrna Al se nikoli ne raztapljajo, razmerje Al/Hg pa je boljše.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Vidim, od česa je to odvisno. Trenutno se pri večjem tveganju drgnem na dno za vsak cent. Optimalno bi raje zmanjšal čas in delo, če želite povečati donos, pa le povečajte obseg.
V primeru, ko ne gre za sam splošni postopek, temveč za izbiro, ali si je treba vzeti trenutek za 2. ali 3. pranje, in je to mogoče storiti le takrat in tam, sem za. Nenehno iščem bližnjice in večopravilnost - na primer, če lahko nadaljuješ z delom in nekaj odložiš, se vrneš in ponovno opereš, nato pa to dodaš nazaj k potekajočemu poskusu. Ali pa dodajte ponovna pranja/izvlečke na svoj kupček za recikliranje - ali na svoj "mulj".
V primeru recikliranja blata shranite 10 ali 20 krogov in jih opravite vse naenkrat v času, ko nimate časa, ali ko se stvari zaostrijo. Pri pranju in čiščenju se bodo izgubile majhne količine izdelka, vendar to ne bo imelo velikega vpliva na celoten izkoristek. Zaradi izgube nečistoč pa se zmanjša skupna teža, kar pa je vsekakor dobrodošlo. Vsaj zame je prednostna varnost pred kakovostjo, nato pa učinkovitost in čim manjše izgube.
 
Top