Metilamin hidroklorür

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Reaction score
25
selamlar, arkadaşlar;). Metilamin hidroklorür ile nasıl çalışılacağını bize anlatır mısınız?:unsure: Çözündürmek gerekli mi yoksa doğrudan reaktöre konulabilir mi? teşekkürler.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Senteze bağlıdır, ancak çoğu durumda onu eşlenik baz olan metilamine nötralize etmelisiniz.

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Reaction score
25
Teşekkür ederim sevgili arkadaşım. yöntem nedir? süreci açıklayabilirseniz. teşekkür ederim.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Lewis asidini (bu durumda HCl) nötralize etmek için içinde bulunduğu çözücüyü bazlaştırırsınız, çoğu zaman pH....'a damla damla bir NaOh çözeltisi (örneğin) ekleyebilirsiniz? 3 Tahmin ediyorum, bakacağım ve metilamin ayrışacak ve seperatör hunisi onu ayıracaktır. Tahmin ediyorum, bakacağım. Çökeltebileceğinizi düşündüm, ancak sıvı olduğunu fark ettim (sıvı içinde çözünmüş gaz, ancak NaOh içinde çözünmez

Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Bana öyle geliyor ki, NaOh ile nötralize ediyorsunuz ve metilamin gazını suda yakalamak için bir gaz yıkayıcıya veya başka bir uygun cihaza koyuyorsunuz.

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
93
selamlar, arkadaşlar;). Metilamin hidroklorür ile nasıl çalışılacağını bize anlatır mısınız?:unsure: Çözmek gerekli mi yoksa doğrudan reaktöre konulabilir mi? teşekkürler

G Patton tarafından metilamin bazının alkolde nasıl üretileceği ve çözüleceğine dair bir konu var. Daha sonra senteziniz için alkol çözeltisini kullanırsınız.

rubarzan

Don't buy from me
New Member
Reaction score
6
Eğer fenilaseton ile reaksiyonu kastediyorsanız. Önce metilamini asit klorür ile nötralize edin, ardından su buharlaşana kadar ısıtın. Kapalı bir kapta 6 ay boyunca kullanılana kadar dondurucuda saklayın. Reaksiyonda kullanılan miktar, metilamin hidroklorür ağırlığının üçte birini, susuz sodyum hidroksit ile metanol veya etanolü reaksiyona eklemektir.

View previous replies…

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Reaction score
25
Diyelim ki, bazı reaksiyonlarda metilamin %40 kullanılır. bazı ülkelerde bu çözeltiye izin verildiği için. ve dolayısıyla soru: eğer metilamin hidroklorürüm varsa, onunla ek işlemler yapmam gerekir mi yoksa bir kerede suyla seyreltebilir miyim? bir çözüm elde etmek için. 4mms hazırlamak için.

Bir çevirmen aracılığıyla yazıyorum. Özür dilerim.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Eğer "%40'lık bir metilamin çözeltisi HCL " o zaman onu metilamine nötralize etmeniz gerekir.

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Reaction score
25
Tamam, teşekkürler. Ama bu nasıl yapılabilir?

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Reaction score
84
Deals
1
Metilamin hidroklorürü NaOH ile reaksiyona sokarsanız metilamin gazı elde edebilirsiniz.

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Reaction score
25
Herkese teşekkürler. Bir çözüm buldum. 🙏

jotoy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Merhaba, çözümünüzü açıklayabilir misiniz?

Yavuz1453

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18
Yardımınıza ihtiyacım var. Elimde bol miktarda metilamin hidroklorik kristalleri, hammadde var ve bunu nasıl seyreltebilirim? Teşekkür ederim. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
5
Metilamin hidroklorürden metamfetamin nasıl sentezlenir

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Reaction score
64
@ZMI_AA0B, Sudan kahve nasıl hazırlanır gibi geliyor.
Genellikle hedef bileşiğin sentezlendiği başlangıç reaktifi en büyük moleküler ağırlığa sahiptir veya sınırlayıcıdır / en pahalıdır.
Arama motorunu kullanın veya aşağıdaki benzer konulara bakın, burada hedef bileşik hakkında çok fazla farklı tartışma olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca burada bununla ilgili bazı videolar var.

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
5
MDMA veya meth üretme yöntemleri.
Diğer prosedürlerde, metilamin hidroklorür doğrudan olduğu gibi kullanılabilir. Örneğin, indirgeyici olarak merkürik klorür ile birleştirilmiş alüminyum folyo kullanıldığında, metilamin hidroklorür alkol çözeltisine eklenir. Daha sonra ağırlığının yaklaşık iki katı %50 sodyum hidroksit çözeltisi karıştırılarak serbest baz artı bir miktar tuz ve biraz fazla sodyum hidroksit elde edilir. Reaksiyon karışımında hem tuzun hem de bir miktar fazla sodyum hidroksitin bulunması işleme yardımcı olur