Laboratuvar tespitinden kaçınmak için yeni bir fikir.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Geçen gün biri bana özel mesaj atarak gizli kimya laboratuvarlarında kaçınılmaz olarak ortaya çıkan kokuları gidermenin yollarını sordu. Tecrübesi olan herkesin bildiği gibi, kimyasal reaksiyonlar sırasında ortaya çıkan kokular ayırt edici olandan düpedüz ötenaziye kadar değişebilir. Eski hortumu tuvalete sokmak, su perdesi kurmak, kokunun kaynağını gizlemek için dumanı bacadan dışarı salmak gibi yaygın yöntemlerin listesini gözden geçirdim, ardından uygulamada hiç görmediğim yeni bir fikrin potansiyel etkinliğini tartışmaya açtım. Bir de baktım ki sosyal medyadaki bir Amazon eklentisinde daha önce hiç görmediğim bir ürün karşıma çıktı ve işte değerlendirmeniz için karşınızda. Seramik bir katalitik yakıcı. Bu bir odun sobası içindir ve katalizörü ısıtmak için ürettiği ısıyı kullanır, ancak bence ön tarafa bağlanmış 6 inçlik bir soba brülörü elemanı çok iyi çalışır. Bununla çıkış borunuzda (ve brülör elemanında) hemen hemen her kokuyu kızartabileceğine inanıyorum ve katalizör, brülör ve sıcaklığı kontrol etmek için bir reosta yepyeni 200 USD'nin altında olmalıdır (ve bir brülör ve soba düğmesi çoğumuz için ücretsiz olabilir). Ben sadece bu fikri sunmayı ve potansiyeli tartışmak için bir diyalog başlatmayı düşündüm.

YDqluOH46K

İşte Amazon'daki ürünün bağlantısı Protalwell Odun Sobası Katalitik Yakıcı, Odun Sobaları için 6 "Yuvarlak Seramik Katalitik Yakıcı Yedek https://a.co/d/as9TCeq

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Elbette aktif karbon filtresi mi? Ot yetiştirmek için olduğu gibi / evde gözlerimin önünde çalıştığını gördüğüm şey bu f / e. Muhtemelen sıcak ama hey ho, hiçbir şeyin kokusunu alamıyorum ve komşularımdan hiç bahsetmedim! Ot yetiştirirken ya da sentez yaparken değil lol

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Yine de havalı ama harekete geçmesi için sıcak reaksiyonlar olması gerekmez mi? Şu anda bir sürü buz gibi soğuk reaksiyon yapıyorum.... bunun için işe yarar mı? Yoksa ayrı ayrı ısıtmayı mı kastediyorsun...

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Evet, onu ayrıca ısıtmanız gerekir. Sanırım yüzünde bir soba brülörünün işe yarayabileceğini kastetmiştim.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Anladım, özür dilerim. Benim hatam. Çok güzel.
Esasen aktif karbon filtrelerinin çalışma şekliyle aynı değil mi? Sanırım deliklerin şekli kokuları hapsediyor? Her iki şekilde de çok güzel.
Sanırım kömür filtrelerinde eğer biri görürse, öyle ya da böyle gerçekten tehlikeli olabilir (sanırım kendi otunuzu yetiştirmenize izin verilen bir ülkede yaşamıyorsanız (yukarıdaki öğenin ne olduğunu kimse bilemez!)