adaptör reaksiyon şişeme yapıştı

alterego

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Merhabalar,
Hızlı bir soru;
adaptörüm reaksiyon şişesine sıkıştı (çok fazla ısı ve basınç vardı ve bazen geri akış ucunu bir saniyeliğine tumb ile kapatarak reaksiyonları manupüle ettim). Ai/Hg kullandım bu arada.
Herhangi bir öneriniz var mı?

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Adaptörü kaynar suyun altına koyun veya oktan damgalayıcı kullanın ve kaybetmeye çalışın. Tek bir güçlü sağdansa 20 küçük sol sağ daha iyidir çünkü kırarsınız.

Vazelin kullanmamışsın.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Dişi parçayı bir sıcak hava tabancası, nozullu saç kurutma makinesi, sıcak hava lehimleme zımbırtısı ile ısıtın, sadece dişi parçanın etrafını eşit şekilde ısıtın. Parçaları sağa sola ve ileri geri sallayın ve ardından sertçe bükün. İşe yaramadı mı? Birkaç saat boyunca birkaç damla konsantre sülfürik asit ekleyin, böylece eklemin içine sızabilir, yıkayın, bükmeyi deneyin, değilse tekrar ısı uygulayın ve tekrar deneyin.

İşe yaramadı mı? Daha önemli olanı kurtarmak için daha az değerli parçayı parçaladığım yer burası.

alterego

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Bu yüzden onları ayırdım (kırmadan) .
İpuçları için teşekkürler çocuklar.
Dişi eklemi ısıttım ve büktüm (kaynak eldivenleriyle, bu yüzden kavramadım) başarılı olmadı.
Daha sonra bir çekiç (lastik başlı) kullandım ve yaklaşık 1000 mini vuruş yaptım (kelimenin tam anlamıyla hiçbir güç kullanılmadı, sadece titreşim ihtiyaçları için). Sonra tapalar arasındaki su sızdırmazlığı bozulmaya başladı ve o an olduğunu biliyordum! düz bir hareketle dışarı çektim (hala benzer bir güç gerekiyordu, ancak hasar yoktu)
Şimdi mutluyum! Yepyeni mataranın birkaç dolarlık ucuz bir Çin malı 24/40 adaptör yüzünden zarar görmemesi...

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Kulağa biraz öyle geliyor.....

Sadece yanlış anlaşılma olmadığından emin olmak için:

Sol erkek ve sağ kadındır

IVs98gcbQ2

alterego

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Evet benim şişem: ns 29/32 idi (yani resmin zengin eklemi, dişi kısım olarak)
Adaptör: 29/32 ila 24/40 (erkek kısım şişenin dişi kısmına sıkışmıştı)
Adaptör dişi parça - erkek kondansatör (24/40)

Loki12

Don't buy from me
Resident
Reaction score
25
Isı tabancaları bu gibi talihsiz durumlar için çok kullanışlıdır; sıcak camı tutmanızı sağlayan 15$'lık barbekü eldivenleri de öyle. İyi bir saç kurutma makinesi de ısı tabancası kadar iyidir, ancak camı ayırma için gereken sıcaklığa kadar ısıtmak daha uzun sürebilir.