Küçük ölçekli sentezler için yasal teminat konusunda tavsiyeler

Edeleanu

Don't buy from me
Member
Reaction score
1
Merhaba, ben burada yeniyim. Küçük ölçekli senteze başlamak istiyorum, çoğunlukla öğrenmek ve kendi üretimimden zevk almak için. Yeni başlayan biri olarak, "En basit tarifler" bölümünden P2NP ve ardından amfetamin ile sentez yapmayı düşünüyordum.

Kar etmeyi düşünmüyorum, sadece kendim ve arkadaşlarımın kullanımı için yeterince sentez yapacağım. Bu nedenle, amacı kimya öğrenmekle ilgilenen amatörlerle yasal bileşikler sentezlemek olan "amatör kimyagerler derneği" gibi kar amacı gütmeyen bir kuruluş şeklinde yasal bir kılıfa sahip olmanın ilginç olabileceğini düşündüm. Bunun, bazı reaktifleri veya öncülleri (örneğin nitroetan veya n-bütilamin) neden sipariş ettiğimi gerekçelendirmeyi kolaylaştıracağına inanıyorum.

Bunun iyi bir fikir olduğunu düşünüyor musunuz? Yoksa sahte bir şirket oluşturmak daha mı iyi? Ya da bireysel olarak sipariş vermeyi denemek mi? Eğer yardımı olacaksa Avrupa'da (AB) yaşıyorum. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler!

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Sabun ve koku mu yapıyorsunuz? Bazı makul inkar edilebilirlik için bazı tanımlayıcı olmayan uçucu yağlar satın alın.

PNicole

Don't buy from me
New Member
Reaction score
28
Bir kapağın sizi kurtaracağını düşünme tuzağına düşmeyin.

Bu yüzden, amacı kimya öğrenmek isteyen amatörlerle yasal bileşikler sentezlemek olan "amatör kimyagerler derneği" gibi kar amacı gütmeyen bir kuruluş şeklinde yasal bir kapağa sahip olmanın ilginç olabileceğini düşündüm. Bunun, bazı reaktifleri veya öncülleri (örneğin nitroetan veya n-bütilamin) neden sipariş ettiğimi gerekçelendirmeyi kolaylaştıracağına inanıyorum.

Kulağa ne kadar saçma geldiğini anlamak için bunu birkaç kez tekrar okumanızı istiyorum. Nitroetan satın alan, kâr amacı gütmeyen amatör kimyacılar derneği.

Nitroetan sıcaktır. Nitroetan satışları diğer ülkelerde bile DEA tarafından denetlenebilir. Amatör kimyager derneği olsun ya da olmasın, bu potansiyel sıcak siparişleri birbirinden ayrı tutmanız gerekir.

Satın alımlarınızı ne kadar bölerseniz, o kadar güvenli olacaktır. Eğer bir kılıf arıyorsanız, buna en yakın şey kozmetik/kişisel bakım/parfümeri üretimidir.

S1NTH3T1C

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Nitrometan almak o kadar sorunlu mu?

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Hayır, yaygın bir yakıt katkı maddesidir ve RC arabalarda kullanılır, ancak sizin için yerel kısıtlamalar geçerli olabilir, yasalarınızdan emin değilim

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
10
nitroMEthane, o kadar değil, nitroEthane EVET!

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
67
Bu harika bir fikirdi, ancak işe yaramamış gibi görünse de, her tür eczacı esansiyel yağ kokusunu denedim ve sonunda taciz edileceksiniz, bu sadece o şeylerden biri

Edeleanu

Don't buy from me
Member
Reaction score
1
Sonunda, kullanım amacı hakkında hiçbir soru sormadan internet üzerinden bir tedarikçiden küçük bir miktar nitroetan sipariş ettim ve adresime gönderilmesini sağladım. Kendi başına bulundurmanın yasadışı olmadığını düşündüm, bu nedenle bu noktada bildiğim herhangi bir yasayı ihlal etmiyorum. Yine de pahalıydı (500 ml için 100+ avro); nitrometan biraz daha ucuz görünüyor ama şimdilik ihtiyacım yok. Bundan sonra n-bütilamin ve benzaldehit sipariş edeceğim, bunları birlikte sipariş edip etmeyeceğimden emin değilim, ama muhtemelen her ihtimale karşı bir arkadaşımın adresinden.

oon1

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
5
Ben de benzer bir şey yaptım ama sanırım biraz abarttım. Bir araştırma şirketi açtım. İşletme ruhsatı falan da vardı. Ucuz değildi ama gönül rahatlığı paha biçilemez!