Alternatif Ketamin Sentezi

daedalus

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Tamam, Oxo'yu 2 yerine 4 pozisyonuna bağlayabileceğim alternatif bir K sentezine ihtiyacım var.

Uzaktan yapabilecek gibi görünen tek sentez yeni İran sentezidir, ancak Oxophenyl'i bir 1,4-dioxo-phenyl halkası ile değiştirmek ve daha sonra 4-oxo'yu .... ile koruduktan sonra oxo'yu bir deoksidize edici ajanla ayırmaktır. (Burada en iyi ne işe yarar ve 1 yerine sadece 4-oksoyu seçici olarak nasıl koruyabilirim?)?

Bana herhangi bir ipucu verebilecek biri varsa çok minnettar olurum. Deoksidasyondan sonra sentezin geri kalanını harfi harfine takip ettiğimi varsayıyorum, değil mi?

Fenster

Don't buy from me
New Member
Reaction score
31
Burada buna bir cevap alabilecek misiniz bilmiyorum. Ketamin, deneyim ve iyi ekipmanla bile uygun verim elde etmek için son derece kararsız görünüyor. Umarım aradığınız cevapları bulursunuz.

daedalus

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Dergilere bakıyordum ve bu alanda çok fazla deneyime sahip amatör bir kimyager olsam da... sikloheksil halkası 2-Cl-fenile işlenmeden önce iki çift bağ ile stabilize edilmiş olsaydı ne olurdu? Yine de onları bağlamanız ve ana sentezlerdeki metil köprüsünün fenil tarafından tutulması gerekirdi, değil mi?
Yani, eğer biri sikloheksil üzerindeki Oxo bağlarıyla uğraşmak istemiyorsa.

Yani; (Aşağıdaki resme bakınız)

Her neyse, reaksiyon için gereken tüm reaktifleri ortadan kaldırarak kabaca fikir budur.

Bu tıpkı Ketamin'de olduğu gibi mi çalışır yoksa metil bağı 2'deki çift bağın oluşumunun ayrılmaz bir parçası mıdır? Gidecek bir yeri olmadığında filtrelenemez mi? Ya da Ketamin'in ana gövdesinde bir yere rastgele bir karbon ekleyerek işleri daha da karmaşık hale getirir mi?

O zaman bile, bu metil bağı, nereye yapışmayı başarırsa başarsın, bileşiğin geri kalanını değiştirmeden oldukça kolay bir şekilde demetilize edilebilir, değil mi?

İlk etapta Ketamin'in kırılganlığının farkındayım ama diyelim ki kaya gibi sağlam, bu reaksiyon işe yarayacaktır, değil mi?

Molekülü güçlendirmenin bir yolu var mı? Burada büyük ölçekten bahsediyorum, yani reaksiyona girmeden önce tüm bağları başka bir maddeyle atomik olarak güçlendirmek ve sonra basitçe çıkarmak.
Florometanamik asit işe yarar mı? (Florun reaksiyonda herhangi bir şeyi mahvetmemesi için, Klorun yerini almak gibi!)

Dediğim gibi ben daha çok psikoaktiflerin nöroloji tarafındayım, bu yüzden lütfen nazik olun!

Not; Metiltriİyodür'ün bir ok olması gerekiyordu; kafa karıştırıcıysa özür dilerim!

Attachments

• ahO9wZpLR0.jpg
    ahO9wZpLR0.jpg
    33.5 KB · Views: 142
Last edited:

Fenster

Don't buy from me
New Member
Reaction score
31
Sorularınızı arkadaşıma ileteceğim ama bu yardımcı olabilir, size DM atacağım.

daedalus

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Ya da...
Başlangıç maddesi Ketamin olsaydı ne olurdu? Çift bağı kırmak zor olurdu, ancak iki siklik grubu önceden ayırmak Kloru (muhtemelen amini de) kurtarırdı, bu nedenle çift bağı kırar, demetilat yapar, dehidroksilat yapar ve daha sonra ikisini birleştirirsiniz... aslında belki dehidroksilat yapmanıza bile gerek yoktur, hidroksi iki grubun birleşmesinde kesilir ve... kullandığınız çözeltiye bağlı olarak, çözeltideki asit / baza katılır ve daha sonra sadece sifonlanması gerekir.

Bu mantıklı mı? Yoksa şimdi tamamen yoldan mı çıktım?!