Alternatifler ve ikameler

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
141
Eğer beni takip eden birileri varsa, doğaçlama yapma ve mümkün olduğunca doğrudan mağaza raflarından çalışma konusundaki sevgimi ve arzumu zaten biliyorsunuzdur. Bu şekilde işleri çok daha karmaşık ve zor hale getirdiğimin farkındayım, bu yaklaşımın çeşitli artıları ve eksileri var, belirli bir şey sipariş ederek kağıt izi bırakmama fikrini gerçekten seviyorum ve kişisel olarak mevcut olan her şeyle çalışmayı çok tatmin edici buluyorum.

Bir kimya acemisi olarak, bilmediğim pek çok şey var. Bilmediğim şeyleri nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Sorunlarıma nasıl çözüm bulacağımı. Bir noktada ihtiyaç duyacağım pek çok bilginin üzerinden geçtiğime eminim, ancak sorun hemen elime geçene kadar belirli bilgileri bilmem gerekeceğini bilmiyorum. Örneğin, bir ilacı yapmanın bir yolu için bir tarif veya tek görürsem, genellikle o ilacı yapmanın tek yolunun tarifteki kimyasalları kullanmak olduğunu varsayarım. Fark ettiğim şey, belirli bir sentez vb. için gerekli olan belirli kimyasallar olduğudur. Bununla birlikte, bir reçetede, birçok farklı reçetede kullanılan ve birden fazla yolla gerçekleştirilebilen belirli teknikler de yer almaktadır. Örneğin, bir asit/baz ekstraksiyonu yapmak ya da freebazı tuza dönüştürmek gibi.

Dolayısıyla, alüminyum amalgum oluşturmak için cıva/asit reaksiyonunu biliyoruz, bu birçok tarifte kullanılan bir teknik. Bu teknikten bahseden veya bu tekniği kullanan gördüğüm tek tarifler cıva (II) nitrat veya elementel cıva ve nitrik asit vb. gerektiriyordu. Yakın zamana kadar fark etmediğim şey, alüminyum amalgumun cıva (II) klorür kullanılarak veya cıva ve klorun reaksiyona sokulmasıyla oluşturulabileceğiydi. Hepimizin bildiği gibi, bulunulan yere bağlı olarak farklı kimyasallar ve ürünler mevcut olacak ya da olmayacaktır. Bildiğim kadarıyla ABD'de nitrik asit marketten kolaylıkla temin edilemiyor. Öte yandan, klor var. Benim için bu son derece faydalı bir bilgi. Bazı tarifler istenen sonucu elde etmek için alternatif bir yöntem içerirken bazıları içermiyor ve bu da beni bir şeyi yapmanın tek yolunun tarifte yazanı kullanmak olduğuna inanmaya ve bu düşünceye hapsolmaya itiyor. Şu anda benim için önemli olan bir başka örnek de salla ve pişir yöntemini uygulamak için gereken amonyum nitrat. Bunun yerine lityumu çözecek amonyağı üretmek için doğru oranda amonyum sülfat kullanılabilir.

Bazı şeylerin gerekli ve spesifik olacağını anlıyorum, dediğim gibi, örneğin, karşılık gelen amini elde etmek için belirli öncüllere, P2p, P2np, MDP2p'ye olan ihtiyacı aşmanın muhtemelen bir yolu yoktur. Yukarıda cıva(II) nitrat yerine cıva(II) klorür kullanımı hakkında söylediklerim için, eminim ki pek çok insan başka nelerin kullanılabileceğini, nasıl çalıştığını, neden gerekli olduğunu vs. öğrenmek ve daha iyi anlamak isteyecektir. Hangi ürünlerden hangi kimyasallar çıkarılabilir ve saflaştırılabilir ve daha sonra yapmaya çalıştığımız şey için yararlı olabilecek her şeyi elde etmek için diğer OTC kimyasallarıyla reaksiyona sokulabilir. Herhangi bir şey bilen ya da fikri olan varsa lütfen paylaşsın. Teşekkürler ve iyi şanslar!

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
50
Eğer dediğiniz gibi ABD'de yaşıyorsanız, sülfürik asidi kolayca bulabilmeniz gerekir. Sodyum-nitratı kolayca elde edebilirsiniz. Dolayısıyla, asidi tuza ekleyerek ve basit damıtma için kurulum yaparak (duman kaçışını en aza indirmek için aparat gres kullanılarak sıkıca monte edilmelidir) dumanlı nitrik asidi kolayca elde edebilirsiniz, ancak vakum çıkışını kapatmayın!

ruen

Don't buy from me
Member
Language
🇨🇿
Reaction score
6
Size daha fazla haberim var: shake and bake için herhangi bir amonyum tuzu kullanabilirsiniz