<0c sıcaklık nedeniyle birleştirme çok uzun mu sürüyor?

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Reynolds kullanarak al/hg'yi öğrendim ve normalde cıva klorür ekledikten yaklaşık 30 dakika-1 saat sonra reaksiyonlara başlardım, şimdi sac levhaya ve şimdi bazı yeni alternatif% 99,99 alüminyum çivilere geçtim, levhalarla biraz başarılı oldum ama soğukta başlamak sonsuza kadar sürüyor, bunun önemli bir rol oynayıp oynamadığından emin değildim, bu yüzden hepinize ne düşündüğünüzü sormak istiyorum.

Metanol + Alüminyum + aşırı miktarda merkürik klorür, fark edilir derecede donuklaşmaya başlaması ve metanolün kabarcıklanmaması yaklaşık 3 saat sürdü. Metanolü en azından oda sıcaklığına kadar ısıtmalı mıyım? Metanol ve merkürik klorür işleri başlatmak için tek başına iyi bir seçim mi? Yoksa başka bir çözücü eklemek yardımcı olur mu?
nitro olmadan al/hg

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Katı alüminyum parçaları bunun için berbattır. Levhalar, granüller, diskler denedim, hiçbiri kalın bir folyodan daha iyi çalışmadı.
0C'de bile amalgamat için 1H çılgınlıktır. Bu arada dışarıda mı çalışıyorsunuz? Her halükarda o şeyi oda sıcaklığına kadar ısıtın. 23C'de zemin folyosu ile amalgamasyon 5-10 dakika içinde tamamlanır.
Sadece su her zaman işe yaramıştır, zaten boşaltacak ve yıkayacaksanız metanolün rolü nedir?

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Kalın folyo >2kg reaksiyonlar için uygun mu? Dışarıda çalışmak evet ama içeriye taşındı

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Ve kalın folyo temelde gerçekten ince bir tabakadır ve .012 "kalınlığa kadar ölçeklendirdim ve 1 kg için bana iyi geldi, ancak şimdi dışarıdaki sıcaklıklar özellikle laboratuvarda düşüyor ve amalgamasyon için farklı sonuçlar alıyorum.

Bunu buldum,

Attachments

• UENim9TOjx.jpg
    UENim9TOjx.jpg
    132.8 KB · Views: 136

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Kahretsin, 1 kg'lık ölçekten ne tür bir verim alıyorsun?

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Verim iyiydi, hızlı bir şekilde ölçeklendiriyordum ve birkaç sorunla karşılaştım ama gerçekten güzel bir reaksiyon yaşadım 1.1kg 950g civarında geri döndü... Bu, her şeyi toptan boşaltmak demekti. Tüm tabaka tüketildi, neredeyse hiç kalmadı ve reaksiyon güzel bir gri/mavi renge sahipti. Bazı şeyleri değiştirmeyi öğreniyorum ama sanırım çok yakında borhidrüre geçeceğim, pompaladım. Daha büyük reaksiyonlar için daha bağışlayıcı/kolay görünüyor

Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Bu yöntemi kullanarak her seferinde 650 g gibi daha küçük indirgemeler yapmayı seviyorum, tutarlı sonuçlar elde etmeyi daha kolay buluyorum. Sanırım 1+kg için de uygun ama henüz yöntemimde uygun ayarlamaları yapmadım.

Şimdi boro indirgemeyi deniyorum, al/hg'ye karşı ne düşündüğümü size bildireceğim

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Oh borhidrür kesinlikle çok fazla ölçeklendirebilirsiniz, 750-1500 kg ölçek gördüm, tabii ki yasadışı değil.
Ama bu kadar büyük ölçeklendirmeyi başardığınızı bilmek ilginç, 100g'ın üzerinde ölçeklendirilebileceğini düşünüyordum. Çok fazla alüminyum kaldı mı? Ne kadar tuz? Ve tabaka kalınlığı?