Leuckart reaksiyonu yoluyla amfetamin?

spatula

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Merhaba

Forumda amfetamin için leuckart reaksiyonu araması yapmaya çalıştım ama sadece metamfetamin için bulabildim.
Burada amfetamin için özel bir yol bilen ve bunu forumda yayınlayabilecek biri var mı?

Teşekkürler

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Reaction score
67
Bunu mdma için buldum, belki birisi amfetamin için değişiklikleri belirtebilir.

Damlatma hunisi, termometre (reaksiyon karışımına) ve aşağı yönlendirilmiş yoğunlaştırıcı (basit damıtma aparatı) ile donatılmış üç boyunlu bir şişeye 133 g (1,72 mol) %40 metilamin çözeltisi ve 88 g (1,72 mol) %90 formik asit eklenir. Su damıtılarak sıcaklık 160°C'ye yükseltilir ve tek seferde 59,4 gram (0,334 mol) piperonilaseton eklenir. Aşağıdaki aparat üç boyunlu bir balon yerine kullanılabilir ve piperonilaseton termometrenin yerine bir huni konularak eklenebilir. Karışım 7 saat boyunca 160-170°C'de tutulur ve damıtılan herhangi bir keton periyodik olarak şişeye geri gönderilir. Formil türevi, reaksiyon karışımında 120 ml konsantre HCl (145 ml %31,5 muriatik asit) ile sekiz saat refluks edilerek hidrolize edilir. Karışım 200 ml su ile seyreltilir ve suda çözünmeyen malzemeyi uzaklaştırmak için benzen (veya eter vb.) ile ekstrakte edilir. Sulu çözelti biraz odun kömürü, Norit (veya evcil hayvan dükkanlarındaki aktif kömürden süzülür) ile muamele edilir. Çözelti amonyak (veya alternatif olarak %25 NaOH) ile alkali hale getirilir ve bu şekilde üretilen yağ benzen (veya eter vb.) ile ekstrakte edilir. Benzen üç kez su ile yıkanır ve sodyum sülfat veya başka bir kurutma maddesi ile kurutulur. Artık çökelti oluşmayana kadar çözeltiden bir HCl gazı akışı beslenir. Çökelti süzülür ve kurumaya bırakılır.

40 metilamin, metilamin hidroklorür ile birlikte yaygın olarak bulunan formdur. 116 g metilamin hidroklorürün 80 ml su içinde 68,5 g NaOH ile bazikleştirilmesi, istenen %40'lık çözeltiye yaklaşacaktır. Metilamin hidroklorürü soğuduktan sonra yavaşça NaOH çözeltisine ekleyin. Metilaminin çözünürlüğünü en üst düzeye çıkarmak için çözeltiyi soğuk tutun.

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Reaction score
67
Ancak bildiğim kadarıyla metilamin oldukça kısıtlı.