Maya ile kannabinoid üretimi (Metabolizma, DNA Modifikasyonu) hakkında bilgi var mı?

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
Kenevir bitkilerinin DNA'sını çıkararak ve "özelliklerini" değiştirerek sadece "maya" ile istedikleri kadar THC üretmek suretiyle çok ucuza büyük miktarlarda THC üretebileceklerini iddia eden bilim insanları var. Temelde bir mantar ve onun gibi yayılıyor.

Eğer doğru anladıysam bu prosedür bazı istenmeyen egzotik kannabinoidler de üretebilir.

Temelde metabolizmayı (bitki içindeki kimyasal süreç) taklit ediyorlar, ayrıca DNA'yı farklı bir beslenme/enerji biçimini kabul edecek şekilde değiştiriyorlar.

Bir tarifi "sadece" takip edersek benim gibi geri zekalılar tarafından yapılması mümkün mü?

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
662
Özel maya yardımıyla kannabinoid üretmek gerçekten mümkündür. Teknolojinin kendisi büyük olasılıkla karmaşık değildir, ancak gerekli maya kültürünü bağımsız olarak bulmak veya elde etmek çok ama çok zordur.

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
DNA'yı çıkarmak - aşağı yukarı - kolay gibi görünüyor

Ancak THC üretmek için özelliklerini değiştirmek başka bir seviye gibi görünüyor (bununla ilgili herhangi bir bilgi bulamıyorum, "basit" DNA modifikasyonları için öğreticiler/örnekler bulmaya çalıştım ancak ilgili herhangi bir veri bulamadım).