aqueuos methylamine %40

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
37
Sulu metilamin nasıl yapılır?
Bu şekilde mi yapılır?
Metilamin hidroklorür tuzunu alın, ardından uygun miktarda suda çözün, ardından çözeltiyi yaklaşık 5 * C'ye soğutun ve NaCl ile çözelti içinde sulu metilamin freebaz oluşturmak için yeterli miktarda (önceden soğutulmuş) seyreltik NaOH (aq) ekleyin
kullanılan metilamin hcl ve su miktarını nasıl hesaplıyorsunuz? ne kadar seyreltik naoh gerekli?
birisi 200ml %40'lık akuos metilamin çözeltisi için bir örnek gönderebilir mi?

bu prosedürün açik bi̇r tanimina i̇hti̇yacimiz olduğunu düşünüyorum çünkü çoğumuz muhtemelen %40 akuos meti̇lami̇n bulamiyoruz, sadece meti̇lami̇n hcl bulabi̇li̇yoruz.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
376
Çözeltinin %60'ı su olacaktır. bunun formülü "su kütlesi = (60/100) * çözeltinin toplam kütlesi"

Metilamin hcl'nin mollerini hesaplayın. oran 1:1 olmalıdır, yani NaOH ile aynı miktarda metilamin molüne ihtiyacınız vardır. molleri kütleye dönüştürün ve ihtiyacınız olan miktar budur. burada dönüşüm için bir hesap makinesi var, ancak isterseniz farklı bir tane arayabilirsiniz ^_^

metilamin hcl'yi suda çözün, ardından soğutun, ardından soğutulmuş NaOH çözeltisini ekleyin

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
22
Çoğu kişi bu yöntemle %40 konsantrasyonda serbest baz çözeltisi elde edemeyeceğimizi söylüyor. Bu konuda herhangi bir kişisel deneyiminiz var mı? Eğer denediyseniz ve iyi bir sonuç aldıysanız, örnek bir tarif verebilir misiniz? Hesaplama yapmak için buna ihtiyacım var. Teşekkürler.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
376
Kişisel deneyimim yok, üzgünüm. sadece diğer web sitelerinden aldığım matematik tbh. göndermeden önce bir şeyler araştırmaya çalışıyorum ama lütfen yanlışsam beni düzeltin. teşekkürler <3

eğer yanılıyorsam, çünkü kimya formüllerinin oldukça sabit olduğunu sanıyordum. umarım yanılıyorumdur. eğer yanılmıyorsam, sorun değil, eğer birinizin hala ihtiyacı varsa bakmaya devam edebilirim @rampage ^_^

bi̇ri̇leri̇ni̇n ürünleri̇ni̇n çürük çikmasina ya da daha kötüsü, bi̇ri̇leri̇ni̇n laboratuvarinin patlamasina neden olmak i̇stemi̇yorum ^^;

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
376
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/methylamin-40-from-methylamin-hcl.7950/#post-35651

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/methylamine-freebase-solution-preparation.10551/#post-56501

i̇şte :D
si̇tesi̇nde araştirirken bulduğum bazi yardimci li̇nkler umarim aradiğinizi bulursunuz

@rampage bu da senin için