B-nitro-2,5-dimetoksistiren mi? Ya da buna benzer bir şey...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Tamam, nitroaldol reaksiyonunu çözücü olarak etanol kullanarak denedim çünkü çözücü olarak kullanabileceğim çok miktarda nitrometanım yok.
Aptalca bir şekilde sadece iki saat boyunca reflü yaptım, videosunu izlediğim adamın aldığı shulgin yönteminin de çözücü olarak NM kullandığını ve amonyum asetat kullandığını fark etmedim? Hatırlayabildiğim kadarıyla.

Her neyse, uzun lafın kısası, kristalleşmesini sağlayamıyorum - bu da beni reaksiyonun tamamlanmadığını düşünmeye itiyor, çünkü stirenlerin X'stalize edilmesinin çok kolay olması gerekiyordu...

Sadece boktan bir ocak gözüm var - neredeyse herkesin Çin'den satın aldığı ucuz bir ocak gözü (SM2 ya da öyle bir şey - farklı markalar altında gördüm ama ön panel ya mavi ya da kırmızı ve 10cmx10cm gibi bir şey). 101c'ye kadar çıkıp çıkmayacağını bile bilmiyorum, muhtemelen tbf ama her iki durumda da buradaki sorun bu değildi,
Sadece iki saat geri akıttım ve sonra bütün gece RT'de karıştırdım ama dediğim gibi, ICY ICY COLD izopropil üzerine döküldüğünde çökmedi. Şu anda dondurucuda, ancak herkes her zaman bu kötü çocuk moleküllerini kristalleştirmenin ne kadar kolay olduğundan bahsettiği için bir şeylerin doğru olmadığı açık!

Sanırım sıcak plakamdan bahsetmemin nedeni yeni bir ısıtma mantosu almış olmam çünkü benimkini aldığımda dijital sıcaklık göstergesine o kadar kapılmıştım ki aslında bir mag karıştırıcısı olup olmadığını kontrol etmeyi unutmuştum! Bu ciddi bir 🙄😩 can sıkıcı durumdu.
Dürüst olmak gerekirse, şimdiye kadar sadece triptaminin çeşitli psikoaktif olanlara soğuk, indirgeyici aminasyonunu yaptığım için karıştırma çubuğu olan bir mantoya ihtiyacım olmadı.

Kendi fenetilaminlerimi de yapmak için 2,5-TMOBA veya 3,4,5-TMOBA ile nitroaldol reaksiyonuna geçmeye çalışıyorum...

Daha önce hiç denemediğim için özellikle 'scaline bileşikleri' ile uğraşmak istedim...

Bu konu başlığı için biraz fazla yük olabilir ama dün ilk kez TLC denediğimi itiraf edeceğim.

8:2 etil asetat: metanol karışımı yaptım ve mobil fazım için kullandım.
Bir plaka elde ettim (ancak birkaç şeyi gerçekten yaptıktan sonra fark ettim, plakaları eski bir okul fotoğrafı gibi kenarlarından tutmak gibi) ama muhtemelen yeterince küçük bir 'nokta' da yapmadım, çünkü ortasına bir meşale tutmadan ve mikro pipet veya her ne deniyorsa yapmak için çekmeden sadece bir kılcal tüp kullandım...
Ah evet, kahretsin, ben de onu geliştirme tankında çok uzun süre bıraktım, tüm plakayı kaplamadan önce çıkarmanız gerektiğini fark etmemiştim...

Bu yüzden, herhangi bir şeyi denemeden önce TLC'mi uygulamam gerektiğinin farkındayım... gerçekten, tekrar tbf...

Sanırım tüm bunlardan sonra, size neden kristalleşmediğini sormak biraz karanlıkta bir bıçak gibi!

Organik kimyada sevdiğim şeylerden biri de kristalleşmeyen bir maddenin kristalleşmesini sağlamak için tohum kristaline ihtiyaç duymak...lol

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Ayrıca 10 g aldehit için yeterli nitrometan ekledim ve yanlışlıkla 5 g ekledim...

Sanırım tekrar deneyeceğim... bu sefer GERÇEKTEN rakamlara bakacağım! Ha

Ne salak ama.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Ayrıca katalizör olarak etilendiamin kullanıyorum...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Amonyum asetat tbf ile tekrar deneyeceğim...

Çözücü konusunda emin değilim. Kurşunu ısırıp nitrometan kullanmak zorunda kalabilirim. Sadece pahalı ve can sıkıcı çünkü seçtiğim herhangi bir çözücü ile sadece %40 w/w elde edebiliyorum - bu yüzden DCM'yi seçtim, bu da iyi çalıştı ve makul bir miktar elde ettim, ancak saf olarak sipariş etmek yerine sürekli olarak damıtmak zaman ve çaba gerektiriyor!

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Reaction score
64
Gönderilerinize, izlediğiniz kimyasal prosedürün ayrıntılı ancak mümkün olduğunca kısa bir açıklamasını eklemeye çalışın - bilim dünyasında bilgiyi bu şekilde paylaşırız.
Böylece muhtemelen sorunlarınız daha açık olacak ve daha hızlı çözülecektir.
İsterseniz, tüm aldehitleri mahvetmeyene kadar, bu adımla ilgili yardım için Oturum'da bana pm atabilirsiniz.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Çok minnettarım. Dürüst olmak gerekirse, öğrendiklerimin çoğu chatGPT aracılığıyla oldu ve daha sonra öğrendiklerimin gerçekten doğru olduğunu doğrulamak için baktım (genellikle ücretsiz bir makale bulamazsam burada).
Sanırım çok fazla metanol eklemiş ve yeterince uzun süre reflü yapmamış olabilirim.

Bugün, temiz olduğunu bildiğim maddeler üzerinde kapiler tüpleri uzatma, lekeleme ve genel TLC alıştırmaları yapıyorum.

Bu yüzden az önce 2,5-DMOBaldehit ve ardından iki nokta triptamin (başka bir aldehit kullanacaktım ama evet) içeren bir plaka tespit ettim ve geçen güne göre çok daha iyi çalışıyor gibi görünüyordu.

Aslında sentezle ilgili sorunun muhtemelen çok fazla çözücüde çözülmesinden kaynaklandığını düşünüyorum, bu da re-x'i zorlaştırıyor - sanırım geri akıştan sonra basınç altında azaltmış olsaydım işe yarayabilirdi...

Her iki durumda da, burada çözücü olarak etilendiamin ve IPA kullanan bir çalışma buldum - birçok insanın amonyum asetat ve GAA kullandığını biliyorum ama muhtemelen etilendiaminden daha fazla kokacağını düşündüm. Yanılıyor olabilirim ama içinde amonyak olan her şey genellikle kokar ve bu yüzden evet.
Hem katalitik miktarda etilendiamin hem de GAA eklemenin oldukça standart bir uygulama olduğunu fark etmemiştim....

Her neyse, evet, muhtemelen çuvalladığımı düşündüğüm alanı düzeltirsem ve hala çözemezsem sizinle iletişime geçeceğim. Eğer sorun olmazsa...

Tuhaf bir şekilde, triptaminden n,n-DMT indirgeyici animasyonuyla birinin çizgiyi geçmesine yardımcı oldum ve bu yüzden ne ekersen onu biçersin yöntemini seviyorum.

Birine mesaj atarsam, temizlerim ve soruları numaralandırırım - biriyle iletişime geçmeden önce yanlış yaptığımı düşündüğüm şeyleri düzelterek muhtemelen bir kez daha denemeliyim gibi hissediyorum.

Sadece birkaç sorum var: TLC - ooo bu kafiyeli lol