BENZYLCYANİD (PHENYLACETONİTRİL) TO AMPHETAMİNSULFAT

ossi

Don't buy from me
Resident
Reaction score
29
Merhaba,

bir uzman aşağıda listelenen maddelerle bir sentez rotası yazabilir mi?
büyük ölçek için çok uygun ve buradaki birçok insan için ilginç olduğunu düşünüyorum

tüm reaktifler ucuz ve elde edilmesi kolaydır

• Benzilsiyanid (Fenilasetonitril)
  • sülfürik asit
  • kurşun asetat trihidrat (veya diğer alternatifler)
  • formamid
  • formik asit
  • HCİ
  • Sodyum hidroksit

Şimdiden teşekkürler
ossi

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Reaction score
165
Fenilasetonitril kullanmanın en kolay yolu APAAN almaktır. Fenilasetonitrili metanol içinde sodyum metilat ile geri akıtmanız gerekir, 6 saatlik geri akıtmadan sonra tüm metanolü uzaklaştırmanız ve tüm çökeltiyi suda çözmeniz ve soğuturken buzlu asetik asit eklemeniz gerekir. Çökeltilen APAAN birkaç kez su ile yıkandı ve metanol içinde yeniden kristalleştirildi. Elde edilen beyaz kristali asitte (fosforik veya hidroklorik) hidrolize etmeniz gerekir. 1 litre fenilasetonitrilden 860 ml P2P elde edin.

Zaten yapmak istediğiniz piroliz işlemi fenilasetik asit gerektirir ve bunu elde etmek için yine de benzil siyanürü hidrolize etmeniz gerekir.
Ben olsam sizin istediğiniz yöntemi tercih etmez ve APAAN kullanırdım.
Gerçi günümüzde APAAN ve fenilasetik tuzların pirolizinden daha basit yöntemler var.

Görebildiğim kadarıyla, amfetamin yapmak için lökart reaksiyonunu kullanmak istiyorsunuz.
Reaksiyon çok zaman alır ve eğer büyük bir üretim yapmak istiyorsanız, o zaman diğer yolu seçin.
Metal katalizörler kullanarak düşük basınçlı hidrojenasyona bakın.

Leukart ile çok fazla ürün üretilebilir, ancak reaksiyon anlayış ve çok fazla zaman gerektirir.
Ve bir kural olarak, yeni başlayanların çıktısı uzun süre keton başına molar kütle olarak %50'yi geçmeyecektir.

ossi

Don't buy from me
Resident
Reaction score
29
Detaylı cevap için teşekkür ederim.
Sorun şu ki, meslekten olmayan biri olarak kendinize öğretebilecekleriniz sınırlı.
şu anda bulunduğum ülkede bu maddeler seri üretimde kullanılıyor. ama burada kimse bana bunu öğretmiyor.
Sizin de elde edebileceğiniz malzemelerle büyük ölçekli bir leuckart yöntemi arıyorum. Bu yöntemi ben yönetebilirim.
Yukarıda bahsettiğim malzemeleri kolaylıkla temin edebilirim.
ve %50 benim için çok iyi.

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Reaction score
40
Bunu buldum

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
THF'yi %50/50 aezotrop üzerinde nitrometan ve metanol ile değiştirin.

Ya uygun bir çözücü, THF ya da nitrometan alırsınız (ancak bunun sert metilamin oluşturup oluşturmadığını kontrol etmeniz gerekir) ve magnezyum talaşı eklersiniz ve magnezyum talaşı tamamen çözünene kadar iyodometan ile reaksiyona girmesine izin verirsiniz.
Bu sadece metilmagnezyum iyodürünüzü yapmak içindir.

Artık metilamin olmadan metamfetamin için 1 pot senteziniz var ve tüm çözücüleri damıtabilir ve yeniden kullanabilirsiniz.

Bunu Hg/Al Ga/Al ile olduğu gibi tek seferde yapmak muhtemelen ekzotermik olacak ve ortalığı karıştıracaktır. Üzerine yavaşça keton damlatmanızı öneririm.

Bu oranın BMK için ultrason ile işe yaradığını söylemeliyim.

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Grignardın pH değerini saf kostik soda ile 8-9'a yükseltmek isteyebilirsiniz.

caesare.robot

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Q, bu yöntemle ilgili olumlu bir yanıtı olan biriyle de ilgileniyor ...

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Reaction score
165
Bu işe yaramaz bir sentez. Grignard reaktifi, büyük miktarda çözücü. Bu sadece bilimsel ilgi içinse, o zaman bunu 1 kez yapabilirsiniz, daha fazla değil. Ticari sentez için hiçbir değeri yoktur.

Benzil siyanüre sahip olarak fenilasetik asit elde etmek çok kolaydır ve endüstriyel ölçekte tuzların pirolizini yapmak için verim en yüksek değildir, ancak çok uygundur. Nihai ürün, parçalanması kolay üç ketondan oluşan bir karışıma sahip olacaktır.

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Grignard reaktifleri aslında iyidir. Özellikle de çinko klorür eklerseniz.

Ultrason kullanıyorsanız susuz reaktiflere ihtiyacınız yoktur.

ossi

Don't buy from me
Resident
Reaction score
29
bana bu reaktiflerle bir sentez yazarsanız sonsuz minnettar olurum. ama amatör biri için :)
%40-%50 verim tamamdır @Hank Schrader

ossi

Don't buy from me
Resident
Reaction score
29
Üzgünüm, burada çok okumama rağmen gözden kaçırmış olmalıyım