Birch Reduction düşünceleri/görüşleri

x9Ev3nTh0riz0n9x

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Birch indirgemeleri ile ilgili paylaşmak istediği herhangi bir deneyimi olan var mı? Lütfen tek pot yöntemleri değil, gerçek huş ağacı indirgemeleri. Yardımcı olacak bir video bulmak için sonsuza kadar uğraştım. Susuz amonyak sentezinin de oldukça basit olduğunu duydum.

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Sodyum indirgeme için susuz amonyak ticari olarak mevcuttur (etanol veya metanol 2-4M içinde). Ancak evde sıvı amonyak için - unutun.

brianvene1

Don't buy from me
New Member
Reaction score
12
Merhaba @ x9Ev3nTh0riz0n9x
Bunu resmi bir belgeden buldum

Huş ağacı indirgemesi: Bu, efedrinin çözünen metal indirgemesi yoluyla gerçekleşir
veya amonyak varlığında psödoefedrin.
Reaksiyon, efedrin veya psödoefedrinin susuz amonyak gazı ve sodyum veya lityum metali ile karıştırılmasını içerir.
Karışım daha sonra amonyak buharlaşana kadar bekletilir. Meth yağının izolasyonu doğrudan çözücü ekstraksiyonu ve filtrasyon ile gerçekleştirilir.
Reaksiyon ürünü, hidroklorür oluşumu ile daha da saflaştırılır
tuzu ve yeniden kristalleştirme. Yasadışı uygulamada, Birch indirgemesi genellikle yaygın olarak bulunan amonyak ve pillerden elde edilen lityum şeritleri kullanılarak tek adımlı bir reaksiyonla tamamlanır. Buna rağmen, Birch indirgemesi genellikle çok "temiz" bir ürün üretir.
son ürün. N-metil-1-(1-(1,4-siklohekzadienil))- gibi rotaya özgü çeşitli safsızlıklar
2-propanamin literatürde rapor edilmiştir. Susuz amonyak içeren reaksiyon tehlikelidir ve gizli laboratuvarlarda patlamalar nadir değildir.