Question Mikrodalga Işınlama ile Huş Ağacı İndirgenmesi - H3PO2/I

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
36
Mikrodalga ışınlamada hipofosforun kullanıldığı makaleler okudum, iyot da Mikrodalga ortamında kullanılıyor, bu yüzden merak ediyorum, hipo, İyot ve Psuedoephadrine kullanarak bir Huş Redüksiyonunun Mikrodalga ışınlaması hakkında herhangi bir bilgisi olan var mı?

Teorik olarak kutsal üçlüyü önceden karıştırıp mikrodalgaya eklemeyi ve ardından probu düşük güçle başlayıp 160c'nin altına ayarlamayı düşündüm.

"O Kokuyu" alabilmelisiniz, "Koku" tespit edilemezse, başka bir ışınlama için mikrodalgaya geri atın.

Bu konuda herhangi bir literatürü olan var mı?

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Birch reaksiyonu sıvı susuz amonyak içinde Sodyum veya Lityum metali kullanır, "salla ve pişir" adı verilen piç varyasyon amonyağı yerinde üretir, her ikisinin de iyot ve kırmızı fosfor veya H3PO2 veya H3PO3 veya H3PO4 ile NaI veya KI kullanan reaksiyonlarla hiçbir ilgisi yoktur. Tamamen farklı bir yapı alanı, üzgünüm. Tüm bu reaksiyonlar ekzotermiktir, yüksek derecede ekzotermiktir, bu nedenle mikrodalgaya veya benzer fantezilere gerek yoktur.

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
36
Teşekkür ederim dostum, görünüşe göre mantoya sadık kalacağım.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Mikrodalgalar, kimyada reaksiyon süresi ve çözücüsüz reaksiyonlar alanında kullanılmayan inanılmaz bir potansiyele sahiptir, ancak bunları okuduğunuzda, kimya için bir mikrodalga fırının çorbanızı ısıttığınız şeyle aynı olmadığını aklınızda tutmanız önemlidir.
Bir kere, mutfağınızdaki mikrodalga, gücü ayarlamak için bir "görev döngüsü" kullanır. Mikrodalga fırınınızı %50 güce ayarlarsanız, aslında yaptığı şey tam güçte çalışmak ve 5 saniye açık ve 5 saniye kapalı olmaktır (tam olarak 5 saniye değil, bu üreticiye göre değişir, ancak sadece tam güçte çalışır ve sonra hiç emisyon yapmaz). Bilimsel bir mikrodalga aslında magnetronun çıkışını ayarlar. Mikrodalga ışınımının dalga boyu da ayarlanabilir ve genellikle ticari bir üniteden önemli ölçüde daha düşüktür

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
36
Teşekkür ederim arkadaşım, en sevdiğim P2P yöntemi leuckart olduğu için bir Kimya mikrodalgası getirdim. Boktan bir verim ama güç dolu bir amin.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
"Koku" - RP/I veya benzeri bir reaksiyonun tamamlandığını gösteren spesifik kokuyu kastettiğinizi varsayıyorum, değil mi?
Sizin için bazı komik gerçeklerim var: "Koku" Fenilaseton, diğer adıyla P2P'nin kokusudur. Evet, cidden. Aşırı asidik ortam ve yüksek sıcaklık bir miktar Meth'in P2P'ye hidrolize olmasına neden olur ve bu da "Koku "dur.

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
36
Akıl hocamın kondansatörün içine tıkılmış kağıt havlu parçasını çıkarmasını ve koklamadan önce "şunu kokla" demesini asla unutmayacağım, ne aradığımı sordum, cevabı güzel kokacak ama senin için kötü olduğunu biliyorsun. Haha Phenylacetone. Haklısın.