BMK glisidatlar ve PMK wax yasaklanıyor mu?

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
33
İmalat sektöründe çalışan Çinli bir adamdan Temmuz/Ağustos aylarında BMK ve PMK'nın tüm glisidat tuzlarının yasaklanacağını duydum. Bu bilgiyi doğrulayan ya da yalanlayan var mı?

lemon

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
8
Ben de aynı bilgiyi duydum, umarım sahtedir...

samenewstory

Don't buy from me
Member
Reaction score
3
https://www.unodc.org/documents/commissions/CND/CND_Sessions/CND_66Reconvened/ECN72023_CRP20_2323561E.pdf

Bunu okuyun, evet görünüşe göre sadece pmk etil esteri yasaklamakla kalmıyorlar, aynı zamanda Çinlilerin diğer olası esterlere hızlı bir şekilde geçmemesini sağlıyorlar, bu gerçekten iyi değil.

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
33
Avrupa, Çin karşısında çaresiz ve güçsüzdür. Bu ancak Çin hükümeti yasaklamaya karar verirse gerçekleşecektir. Ama evet, bu beni gerçekten kızdırıyor.

samenewstory

Don't buy from me
Member
Reaction score
3
Bu bir Avrupa meselesi değil, birleşmiş milletler meselesi - dünya çapında kararlar almak için daha yüksek bir güç bulamazsınız imo, ve eğer sizin dediğiniz gibi Avrupa Çin'e karşı bu kadar çaresiz ve güçsüzse... pmk metil glisidat nereye gitti, oh bekleyin Çinliler tedarik etmeyi bıraktı çünkü birleşmiş milletler 2019'da yasakladı, bu da Çinlilerin pmk etil glisidata adapte olduğu zamandır.. şimdi diğer tüm olası esterlerle birlikte yasaklanacak, bu sadece bir zaman meselesi, rapor geçen yılın Kasım ayından kalma, bu yüzden her şey imzalanıp kabul edilene kadar en fazla 6 ay veriyorum.

rosechem

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Reaction score
18
Deals
2
BMK PMK çok fazla ürün içerir ve cas 5449-12-7 ve cas 28578-16-7 (toz veya yağ) kullanarak ürünleri doğru bir şekilde bulabilir. Saygılarımla!