Bmk tozu hidroliz olayını hidroklorik asit ile yaptı ve karışım soğuduğunda süt gibi oluyor nedenini bilmiyorum

marky123

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Hidroklorik asit ile bmk tozu üzerinde hidroliz yaptım ve yağ soğuduktan sonra sütlü hale geliyor nedeni ne olabilir

EdwardMatthew

Don't buy from me
Member
Reaction score
2
BMK tozunun hidroklorik asit ile hidrolizinden sonra yağın soğuduktan sonra süt gibi görünmesi, çözünmeyen yan ürünlerin oluşmasından veya emülsifikasyondan kaynaklanıyor olabilir. BMK tozunda veya kullanılan asitte bu tür reaksiyonlara yol açabilecek safsızlık olasılığını düşündünüz mü?

mark82green

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Bu yöntemi birkaç kez yaptım ve iyi çalıştı yapmamız gereken iki litre damıtılmış su almak 2 litre hidroklorik asit bir kilo bmk tozu iki saat boyunca 95 derecede ısıtılmış bir manyetik karıştırıcıya koymak bunun yerine tekerleğin bölündüğünü göreceksiniz güzel altın sarısı renk ortaya çıkacak

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
73
Bu bir emülsiyon (h2o). Kırılması çok zor olan bu renklenme, hareket etmeden yaklaşık 2 hafta sonra kayboldu. Artık h2o olmadan dönüştürüldüğü için sorun artık görünmüyor.

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
73
Ya da daha doğrusu, su 2 hafta sonra duruldu

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
244
Yarı pamuk ve yarı ince cam yününden yapılmış bir tıkaç aracılığıyla sıcak filtreleme neredeyse her emülsiyonu kırar. Ya da suyu vakum altında damıtın, vakum atmosferik basınçta buhar damıtmasına yol açacak azeotropu kırar. Tuzlu su, doymuş NaCl çözeltisi eklemek çoğu durumda işe yarar. Pek çok seçenek var.