Brom

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
51
(belki bir uyarı "güzel" olurdu) benzen / brom ile ilgili :)
Bunları elde etmek neredeyse imkansızdır. İşletme kaydı ve belgelerle bu mümkün, ancak şimdilik atlayacağım (işletme sadece 2 haftalık).

Ekipman satın almak için zaten bir sürü para harcadığım için, kendim yapmaktan başka bir yol yok (Brom).

Şimdi tehlikeli dumanlar ve ağır havalandırma sistemi, uyarılar ve benzeri şeylerle dolu tüm bu videoları görüyorum, ancak aşağıdaki videoya rastladım.

Merak ediyorum, bu şekilde bromu "çok fazla tehlike" olmadan pipet veya başka bir şey kullanarak sadece üst tabakayı çıkararak elde edebilirim gibi görünüyor.

Tecrübesi olan var mı? Bu uygulanabilir mi? Ayrıca Potasyum Bromür yerine NaBr kullanıldığında?

https://imgur.com/a/xHw0vMD

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
Bu adımı atlayıp bromlu bir öncül satın alamaz mısınız?

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
51
Evet elbette, ama epey bir miktar var, bu yüzden bundan sonra kesinlikle bir seçenek olabilir. Yine de bunun çok daha kolay olup olmadığından emin değilim. Zaman ve öğrenme eğrisi gösterecek

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Reaction score
30
eğer avrupa'dan iseniz, perhidrol ile kolay brom veya Hbr satın alabilirim, videodaki gibi çok daha kolay yapılır

View previous replies…

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
51
Teşekkürler. Bunu daha sonra kullanmak üzere hatırlayacağım. Son ürünü doğrudan da satın alabilirim, ancak bu, bu çabanın amacını biraz boşa çıkarır.

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Reaction score
30
neden çok fazla 2b4m alırsanız size iyi fiyat veriyorlar. Aynı şekilde 100kg yaparsanız 100l reaktör kullanmanıza gerek yok ülkemde mauzer 1000l kullanıyorlar ve hepsini birlikte karıştırıyorlar ve buz gibi kristal elde ediyorlar.

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
51
Fiyat konusunda bir şey diyemem ama bunlar benim için hedef bile olmayan rakamlar. Kimya alanında ilk denememi yapacağım. Bir yabancının "hep birlikte karıştırdığı" 100 kg'dansa 250 gr kendi yaptığım mükemmel kalitede (bir gün) daha mutlu olurum.
Ama yine de teşekkürler

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Reaction score
18
Üretmeye başladım ve süreç oldukça kolay ancak buharlaşmadan tutmak zor ve her yaptığımda kolayca buharlaşmaması için dondurucuya koydum.

Bir süre sonra sıkıldım ve bir şirkete benim için ithal ettirdim ve 2 litre aldım ve uzun süre dayanıyor.
Sadece kontrol altında tutmak zor.

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
51
Buna cevap vermek gerekirse: bir şekilde çalışıyor, ancak "kullanılabilir" olmaktan uzak görünüyor

Last edited:

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Bromu hidrojen peroksit ile hidrobromik asitten elde edebilirsiniz (oksitleyici ajan başka bir okson ve benzeri olabilir), metal bromürlerden sülfürik asit artı bir oksitleyici ajan reaksiyonları ile elde edebilirsiniz. Çoğu reaksiyonda brom, çok hoş olmayan bir madde olan saf haliyle izole edilmeden reaksiyon sırasında doğrudan elde edilebilir.

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
51
Dün potasyum bromür, sodyum hipoklorit ve HCl kullanarak umut verici görünen bir şey denedim.

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Tüm hipoklorit çözeltileri sodyum hidroksit ile stabilize edilir; bu tatsız nokta dikkate alınmalıdır. Çok uygunsuz bir oksitleyici madde kullanıyorsunuz.
Fosforik asit veya sülfürik asidi deneyebilirsiniz, hidroklorik asit en iyi seçenek değildir çünkü bromür bittiği anda klora oksitlenebilirler.

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Belki NBS sizin için mümkün olabilir? CuBr2 de mümkündür. CuO/iyot sistemi. H2O2/HBr sistemi (benim favori seçimim)

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
51
Teşekkürler!
Doğru anladıysam,br2 yerineN-Bromosüksinimid kullanarak doğrudan brominasyon yapabilir miyim? Bu muazzam miktarda iş tasarrufu sağlar + elde edilmesi kolay olur.

View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
NBS bromlama katalizörü Tos asittir, reaksiyon çok hızlı, seçici ve temizdir. NBS diğer brom kaynaklarına kıyasla pahalıdır.

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
51
Çok geç. 500g yolda. Tos asit nedir bu arada?

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
153
KBr yaygın olarak bulunur (NaBr bilmiyorum). Sadece bir miktar sülfürik asit ekleyin ve vakum distilasyonu için hazırlayın. H2O2'yi bir ekleme hunisi ile yavaşça ekleyin. İşiniz bittiğinde bir ayırma hunisi alın ve biraz conc. h2so4 ekleyin, brom+su çözeltinizi ayırma hunisine dökün, alt katmanı bir test tüpüne alın ve bir kaynak makinesi ile kapatın. En tehlikeli kısım sıvıyı sep hunisine eklemektir.

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
51
Evet, bu YouTube'da da var. H2O2 burada kısıtlı, saflaştırmanın yanı sıra elde etmek çok zor. Hala beklediğim bir miktar buldum ama sadece %35