Buchner hunisi kum/gözeneklilik boyutu

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Reaction score
29
Ne kadar ince olursa o kadar iyi olacağı varsayılabilir. Ancak bu konuda 0 deneyime sahip olmak gerçekten önemli mi? Orta frit (40-80 mikron) yerine ince frit (15-40 Mikron) elde etmek filtreleme sürecini önemli ölçüde yavaşlatır mı? Eğer değilse, o zaman ince tanecikli olanı mı almalıyım? Tabii ki benim odak noktam genel kimya / gizli işler...

Zarder

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Daha büyük kumlarda filtre kağıdına oldukça fazla ürün yapıştığını görüyorum. Bunu da çözücü ile çıkarabiliyorum. Bu sadece ekstra bir iş ve ben daha ince kumları tercih ediyorum.

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Reaction score
29
Kaba zımpara ile ince zımparaya kıyasla daha fazla sıkıştığınızı mı söylüyorsunuz? Büyüleyici. Tam tersi olduğunu düşünebilirsiniz. Bunu görebiliyorum, malzemenin sıkışması için daha fazla yüzey alanı var. Filtrasyon hızında bir fark yaratıyor mu? İhmal edilebilir ve kimin umurunda ya da önemli mi?

Zarder

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Filtreleme hızı açısından benim için pek bir fark yaratmıyor. Sadece birkaç dakika daha uzun süre filtreleyin.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Merhaba, filtreleme ölçeğinize bağlı. Ben 40-80 kullanmanızı tavsiye ederim. Filtrasyonu, filtrasyon kağıdı gözenek boyutu ile kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, küçük ölçekte Shcott filtre kullanmanızı öneririm.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
İlgili bir soru, ne kadar vakum kullanmalıyım? Buchner hunimle oynuyordum ve -15 psi'ye getirdim ve fritten gelen su köpüğe dönüştü. Bunu beklemiyordum. Filtre kağıdı olarak bir parça kahverengi kağıt torba kullandığım için mi yoksa huniyi ilk kez kullanmadan önce yıkamayı düşünmediğim için mi böyle oldu emin değilim. Ya da nedeni çok fazla vakum kullanmak mıydı? Kokain HCl'yi suda filtreliyordum, çözünmeyen katkı maddelerini uzaklaştırmaya çalışıyordum.

Zarder

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Köpürüyorsa normalde kaynıyor demektir. Daha az vakum kullanın.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Suyun oda sıcaklığında ve -15 psi'de kaynaması garip olurdu. Sadece kafamda hesapladığımda su 174°f'de kaynayabilir gibi görünüyor. Bu daha önce düşünmediğim bir şeydi. Göstergede neden + ve - psi olduğunu bilmiyorum ama -15psi demek saçma geliyor. Sanırım bu +-0 A PSI olmalı, çünkü hava basıncı (basıncı hesaplarken yani teorik olarak) deniz seviyesinde 14,7 psi