Kokain yeniden oksidasyonla daha da saflaştırılabilir mi?

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Merhaba,

Şu anda iyi bir kaynak bulmakta zorlanıyorum. Hatta sonra
1. Aseton Yıkama
2. Etanol Yeniden Kristalleştirme (filtrasyonu vakumla hızlandırıyorum bu bir sorun olabilir mi?)
3. Baza Dönüştürme
4. Hexan L-L Yıkama
5. Tekrar HCL'ye Dönüştürün
6. İkinci Etanol yıkama
Elimde en az 4 tane çok farklı görünümlü kristal var.... Renk Testleri, birçok farklı bileşenin varlığı nedeniyle hala belirsiz sonuçlar veriyor. Su ile yıkamak bile yardımcı olmuyor.
Bu yüzden konu hakkında çok şey okudum ve HCL'ye üretimdeki yapraklar gibi davranırsam ne olacağı sorusuna geldim.

Yani
1. Baz elde etmek için alkali çözeltide çözündürme
2. Benzen veya kerosen ekleyin
3. Suyu çıkarın ve sülfirik asit + sodyum karbonat ekleyin
-> macunu alıyorum
4. Sülfürik asit ve suya macun ekleyin
5. potasyum permanganat ekleyin (kokain dışındaki her şeyi parçalamayı umuyorum)
6. Amonyak hxdroxid aracılığıyla tekrar baza dönüşür
->base
bazdan hcl'ye temiz olmalı.

Bu işe yarar mı? Hiç deneyen oldu mu?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Bunların hepsi çok karmaşık. Çok abartılı. Ne yaptığınız hakkında hiçbir fikriniz olmadığından oldukça eminim. Bu sadece laf kalabalığı seçiminize ve hangi bilgileri dahil etmediğinize dayanıyor. Ben oldukça iyi bir kristallografım, kristalleri görelim. Çok çözücülü yeniden kristalleştirme mi kullanıyorsunuz? Size neredeyse hiç tağşiş izi bırakmayacak bir şema verebilirim, ancak gazyağı veya benzen kullanmayacaktır. Bilinmeyen bir nedenle yaptığınız sodyum sülfat kesinlikle kullanılmayacaktır. Tüm bu bilimsel çalışmaları yaparken ph değerini kontrol ediyor musunuz? Kokain hassas bir moleküldür ve %100 ihtimalle onu bozuyorsunuz.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Reaktif renk testi sonuçlarınızı gönderin.

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Tamam, Ehrlich reaktifi konusunda emin değilim. Yeşile dönüşmemesi gerekiyor. Diğerleri karışık sinyaller veriyor.

Attachments

• 8PZFQqUbdj.jpg
    8PZFQqUbdj.jpg
    1.4 MB · Views: 152
  • X3TYI6ROC7.jpg
    X3TYI6ROC7.jpg
    2.3 MB · Views: 157

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Bunlar ve daha fazlası internette bulabileceğiniz tüm temizlik teksleridir. Ama haklısınız, moleküler düzeyde ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Ben kimyager değilim. Ama tüm bunları öğrenmeyi gerçekten seviyorum ve iyi bir darbe ile ödüllendiriliyorum. Aslında ekipmanlara ve kimyasallara itiraf etmek istediğimden daha fazla para harcıyorum. O kadar çok bilim makalesi ve patent okudum ki bunun mümkün olabileceği sonucuna vardım. Kısaca tarif ettiğim yol erowid'de bulunabilir. Bu kristallerin ne olduğunu belirlememe yardımcı olabilirseniz gerçekten minnettar olurum. Ayrıca buzdolabında ml MeOH başına 4 mg'lık bir örnek tutuyorum. İnce film kromotografisi için mobil faz olarak iyi bir çözücü karışımı önerebilirseniz çok müteşekkir olurum. Denemelerim bileşenleri ayıramadı.

Bunlar kastettiğim kristallerin resimleri. Önce etanolde. Birçok farklı şey, her zaman sadece üstteki temiz pürüzsüz olanların doğru olduğunu düşündüm. Bu doğru mu? 2. resim de Etanol. Resim 3. Hexan, beklediğim gibi bir kış harikalar diyarı değil. Kristaller donuk ve saf beyaz değil. İki resim de bazdan elde edilen petrol eteri. Ayrıca bu iğneler bana doğru görünmüyor.

Attachments

• gDiozSavkx.jpg
    gDiozSavkx.jpg
    3.8 MB · Views: 159
  • zqK4DT6Zwx.jpg
    zqK4DT6Zwx.jpg
    1.2 MB · Views: 168
  • vGxNdqMc91.jpg
    vGxNdqMc91.jpg
    1.5 MB · Views: 168
  • KvZ51EJM4Y.jpg
    KvZ51EJM4Y.jpg
    2.1 MB · Views: 164
  • 2b3hN0nmC6.jpg
    2b3hN0nmC6.jpg
    2 MB · Views: 170

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Ben sadece internetteki bir ahmağım, ama işte benim yorumum:
MARQUIS, pozitif reaksiyon yok
MORRIS, pozitif kokain
ROBODOPE, pozitif reaksiyon yok
SIMONS pozitif kokain
EHRLICH pozitif reaksiyon yok
MECKE, pozitif fenecitin
LIEBERMAN pozitif kokain

Kristaller. Şimdi analiz ediyorum, resim 1'de, saat 11 ile 2 arasında gördüğüm kokain hidroklorür kristallerinin mükemmel olduğuna katılıyorum
Resim 2'de, kristallendirmelerimde gördüğüm ve belki de analjezik bir "caine" benzokain olduğuna inandığım aynı yapı gösterilmektedir
Resim 3, bana oldukça saf görünen bazı güzel kokain kristalleri
Resim 4 ve 5, fenasetin için literatürle eşleşen boyut ve orana sahip monoklinik bir yapıya sahiptir

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
KHTs68SbXQ
Z3sGxTCiFW
Vx9Qz6JHMq

İlk resimde benzokain olarak adlandırdığım aynı yapıyı görebilirsiniz. Bu sadece buz gibi soğuk RO içme suyunda@2ml/g çözüldü ve hızlıca bir turta kabına boşaltıldı ve buharlaştırıldı

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
İlk yanıt verdiğimde eşim kokain kristallerine bakmaktan başka bir şey yapmamı istiyordu, söyleyemediğim şey, reaktif reaksiyonları ve kristal fotoğrafları konusunda iyi iş çıkardın, ilk yanıt verdiğimde yemeğiyle oynayan bir çocuğa yanıt verdiğimi düşündüm ve yanıtınızın titizliğiyle beni etkilediniz. Kokain konusunda benzer motivasyonlarla benzer bir yerde olduğumuzu düşünüyorum. Bu benim en sevdiğim uyuşturucu ve daha fazla bilgi için her yeri araştırdım. Çok şey buldum ama bunların çoğu benim kimya yeteneklerimin ötesinde.
Bu kimyasal hakkında gizli kalmış sırlar var ve bunları ortaya çıkarmayı umuyorum ve alabileceğim tüm yardımı alacağım. Ortaya çıkardığınız her türlü bilgiyi sizlerle paylaşmaktan çekinmeyin, ben de kendi bilgilerimi sizlerle paylaşacağım. Benim için kokain kimyası başlığı altındaki en son bulgu David Lee'nin "kokain el kitabı" ve "kokain kullanıcıları el kitabı" adlı kitaplarıdır. Bunlar eski yayınlar (78 ve 80) ancak önceden bilmediğim birkaç bilgi içeriyorlar. Birçok yerden ücretsiz olarak indirilebilirler. Eğer okumadıysanız, okumalısınız. Eğer kolayca bulamazsanız size pdf indirme sayfalarının linkini verebilirim. Bir tanesini yüklemeye çalıştım ama 3 kez başarısız olunca vazgeçtim.
Sarımsı renklenmenin Ehrlich için olumlu bir reaksiyon olmadığını ve oldukça yaygın olduğunu okudum. Ben şahsen içinde yeşil görmüyorum. Yeşilimsi sarı belki, ki bu da konkusmm× değil

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Vay canına, dostane ve saygılı yanıtınız için teşekkürler. Eminim arıtmak için daha iyi yollar bulabiliriz. "Size aslında neredeyse hiç tağşiş izi bırakmayacak bir şema verebilirim" derken kastettiğiniz suyun yeniden kristalleştirilmesi miydi? Defterime bakarsam bunu 6 kez denedim ve hiç başarılı olamadım :( Ne yaptım?
-Vidalı kapaklı test tüpüne 2 ml su doldurun
-Vidalı kapağı takın ve buzlu suya koyun
-bu arada 1g malzemeyi ezin
-Test tüpünü alın, açın ve içine toz koyun. (Belki burada yavaş davrandım ve 2 ml su tekrar oda sıcaklığına geldi)
-test tüpünü kapatın ve çalkalayın -> çok azı çözünmez
-Damlamayı önlemek ve çözülmemiş malzemeyi geri tutmak için cam stierer üzerine yaslanarak test tüpünden dökün
-Bunun için temperli camdan yapılmış bir cam kesme bordürü kullandım
-Teraryum için ısıtma matı üzerine tahta yerleştirildi (asla 35°C'yi geçmeyecek) + suyun buharlaşmasına yardımcı olmak için taşınabilir fan kullanıldı.
..... Bu çok uzun sürdü çünkü kıvamı akçaağaç sirkesi gibiydi... ısı ve fan için daha büyük bir yüzey elde etmek için plakayı eğdim ama yine de etanol ile karşılaştırıldığında çok yavaş buharlaşma oldu. Tahtamda artık akıcı hale gelmez gelmez, pencerelerin yakınında serin bir yere koydum, böylece rüzgar kristalleşmeye yardımcı olabilirdi. Ve tahmin edin ne oldu? Tüm garip kristaller hala burada... + artık iyi bir etkisi yok. Su ve sıcaklık hissedilebilir molekülü hidrolize etmiş olmalı... Bir dahaki sefere kokaini zaten test tüpünde soğuk bir alana koyacağım, sadece soğuk su ekleyeceğim, kısa bir süre çalkalayacağım ve vakumlu porselen buchner hunisine atacağım (vakumun gerçekten hidrolizi hızlandırıp hızlandırmadığından hala emin değilim). Sorunuzu cevaplamak için: Tüm bu bilimi yaparken ph'ınızı kontrol ediyor musunuz? Evet, iyi kalibre edilmiş dijital ph metre ve normal test şeridi ile. Bunu önlemek için suyunuzun ph'ını ayarlıyor musunuz?
Buradaki gibi https://drugs-forum.com/data/attach..._stability_of_cocaine_in_aqueous_solution.pdf
Oda sıcaklığında saklama için 5 ph değeri tavsiye edilir.
Ayrıca tabii ki David Lee'nin kitaplarını biliyorum, benim de başlangıç noktamdı ama şimdi biraz geride kaldı....

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Soubility'nin nasıl çalıştığını açıklayabilir misiniz? Bir gramı 2,7 - 3,2 ml etanolün çözebileceğini belirten kaynaklar bulabiliyorum. Eğer g başına 4 ml'ye kadar denersem, filtrede kalan madde hala morris reaktifi ile pozitif olarak test ediliyor. Benim teorim, içine bir çeşit şeker karışmış olması. Şeker suda çözünebilir ve yapışkan bir madde oluşturur, bu yapışkan madde daha fazla kokaini çözebilir mi? Bunu daha önce kloroformla gördüğüme eminim. Klorform kristalizasyonunu asetonla yıkamadan denediğimde her şey çözünmüştü. Ancak toz asetonla doğru şekilde yıkandıysa, her şey çözünmediği için kesikleri kloroformla filtreleyebilirim. Sanırım düşmanım, farklı bileşiklerin eşit şekilde karışmasına yardımcı olan bir emülgatör.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Banyodan sonra yapışkan olduğunu söylediğinde. Şeker hakkında konuştuğumuzu biliyordum. Mannitol muhtemelen bir şeker alkolüdür, bu yüzden etanol metanol ve suda çözünür. Bir keresinde yanlışlıkla soğuk olmayan su kullandım ve kahverengi yapıştırıcıya dönüştü ve 20 ekstraksiyondan sonra tüm kokaini başarıyla kaybettim. Hayır, dekantasyon, genellikle bunu tam olarak 1 kez yaparım ve eğer kayda değer bir şey elde edersem, tüm torbayı yaparım ama 4/5 kez hiçbir şey elde edemiyorum. Kaynar sıcak izopropil çoğu zaman benim için oldukça iyi bir ekstraksiyon yapıyor. Buchner'a koyuyorum, üzerine sıcak izo döküyorum, 5 saniye boyunca döndürüyorum ve düğmeye basıyorum. Sonra Buchner'da kalan her şeyi emmek için birkaç ml kaynar sıcak izopropil sıçratıyorum.
Buz gibi soğuk suyu alıp biraz sb ile nötralize ederseniz, çakıl taşlarını toplayabilirsiniz ve suda çözünmüş olarak kalan şekerin çoğunu elimine etmiş olursunuz, sonra ezin, yeni su ve biraz baz ile tekrar pişirin ve ikinci kez toplayın. C.hcl'nin o kadar polar olduğunu biliyor muydunuz, 7 ph suda %50 ayrışır, bir ph metre kullanmak önemlidir çünkü ph'ınız pka'nızla eşleşirse, teknik olarak %50 birleşmiş olur ve malınızın 1/2'sini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalırsınız. Ph'ınızın en azından pka'yı 2 geçtiğini kontrol ettiğinizden emin olun, ancak kokain de kırılgandır ve kolayca parçalanır. Asit ekstraksiyonu, temizlemeye çalışırken ph <6.6, polar / polar olmayanları ayırmadan önce ph'ı kontrol edin ve ayarlayın çünkü 7 ise ürün kaybedersiniz. Levamizolün varlığını ele alan birkaç makale gördüm. Benzer 2 makale var (ikincisi bence bir sahtecilik ve fikri mülkiyet hırsızlığı). Her iki makalede de kokain ve levamizolün 3 kuvvet karışımı örnekleri var ve her iki makalede de levimizol nötralize edilerek ve hekzan ile temizlenerek ve daha sonra hcl gazı ile yeniden protonlanarak başarılı bir şekilde çıkarılıyor. Okuduğum ilk makale, Lewis asidinin yeniden konjugasyonunu ve 3x hekzan yıkamasını öne çıkan yol olarak müjdelemesine rağmen, levamizolün tamamını sadece 2 yıkamada temizledi, makaleyi okursanız, diğer yöntem de Levamizolün tamamını çıkardı, ancak 3 yıkama aldı. Sudaki hcl üzerinde kloroform vardı. Kokain hcl suda çözüldü, 3 kez kloroform ile çalkalandı, ardından vakum altında buharlaştırıldı. Bildiğinizden eminim, Levamisole çıkarılması zor maddelerin altın standardıdır.
Vakumun kokain üzerinde herhangi bir zararlı etkisi olduğuna dair bir kanıt görmedim (ya da bu konuda güçlü). Bu da beni daha önce hiç duymadığım ya da denendiğini görmediğim bir şeye getiriyor. Santrifüjleme. Mannitol ve kokain hcl'nin fiziksel özelliklerini araştırıyordum ve bazı ilginç gerçekleri fark ettim. Kokain hcl'nin mol. Ağırlığı. Mannitolün 2 katı. Aynı zamanda mannitol, kokain hcl'nin 2 katı polar yüzey alanına sahiptir (daha fazla, (120A'ya karşı 55A), bu da onu sentrufuging için inanılmaz bir aday yapar. Paraşütler ve torpidolar. Ayrıca 120 angstrom bir selüloz disk ile filtrelenebilir ve 55'ten fazla ve 120'den az uygun boyutta bir tane bulabilmeniz gerekir.

Last edited:

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Bir santrifüjüm olduğundan (veya eski drone motorundan bir tane inşa ettiğimden) bunu deneyeceğim.
Asıl konuya dönecek ve kendi soruma cevap vereceğim. Evet, kokain saflaştırma için yeniden oksitlenebilir. Bkz. https://www.emcdda.europa.eu/publications/eu-drug-markets/cocaine/production_en#figure1

İlgilenenler için başka bir link. Bence okumaya değer.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
YIKES! İkinci linkteki ilk izlenimim bu. Söylediği hiçbir şeyi önermiyorum. Önerebilirim ama bunu gerçek bilgilerle analiz etmem ve rakamlara dökmem gerekir. İlk izlenimim, bunun çok fazla ürün kaybetmek için harika bir yol olduğu yönünde. Onuncu yanlış/yanıltıcı bilgiye geldiğimde okumayı bıraktım. Bunların hepsini alıntılarla çürütmek uzun bir yolculuk olacak.